Lietuvos mažojo futbolo asociacija nori rengti 2016 m. Europos čempionatą

Lietuva pretenduoja organizuoti dar vieną Europos čempionatą. Lietuvos mažojo futbolo asociacija (LMFA) padavė paraišką 2016-aisais metais surengti šios sporto šakos žemyno pirmenybes Vilniuje.

Apie tai Vilniuje susitikę su žiniasklaida kalbėjo pasaulio mažojo futbolo federacijos (WMF) prezidentas Filipas Juda ir LMFA prezidentas Kęstutis Bagonas.

Pirmasis mažojo futbolo pasaulio čempionatas vyko pernai Kipre. Jis bus rengiamas kasmet. Šiemet futbolininkai kovos Izraelyje, 2015-aisiais - Italijoje. 2016-ųjų metų pirmenybių šeimininkas paaiškės šių metų lapkritį per WMF kongresą Izraelyje.

Mažasis futbolas – futbolo atmaina, kuri žaidžiama 46-50 m x 26-30 m aikštėse. Žaidėjų skaičius įvairiose šalyse varijuoja nuo penkių iki septynių.

“Kol kas mažojo futbolo žaidėjų skaičius nėra tvirtai nustatytas, bet mes stengiamės suvienodinti taisykles visame pasaulyje. Todėl ateityje žais po šešis žaidėjus”, - kalbėjo F. Juda.

WMF nėra Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) padalinys. Mažojo futbolo federacija prieš aštuonerius metus kreipėsi į FIFA su klausimu apie šią sporto šaką, bet sulaukė atsakymo, kad FIFA ši futbolo atmaina nerūpi. Ją domina tik didysis, salės ir paplūdimio futbolas. Todėl WMF nežada tapti FIFA dalimi. Kaip LMFF nėra ir nežada tapti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) dalimi.

Pernai suformuota Lietuvos mažojo futbolo rinktinė pirmenybėse Kipre iš 24 dalyvių užėmė 18-ą vietą. Šiemet rinktinė keliaus į Europos čempionatą Izraelyje.

Kelionė į Artimuosius Rytus, pragyvenimas ir kitos išlaidos LMFF kainuos apie 20 tūkst. litų.

Straipsnio įvertinimas: 2 0
 • socle

  Praeitais metais lietuviai žaidė Kretoj, Graikijoj, europos čemp.

  • 1
 • socle

  Praeitais metais lietuviai žaidė Kretoj, Graikijoj, europos čemp.

  • 1
 • socle

  Praeitais metais lietuviai žaidė Kretoj, Graikijoj, europos čemp.

  • 1
Peticijos.lt

Kitos naujienos