Lietuvos jaunimas pralaimėjo draugišką mačą Ukrainoje © Eurofootball.lt
Kol Lietuvos nacionalinė rinktinė ruošėsi kontrolinėms rinktinėms Kuveite, eksperimentinės sudėties jaunimo (iki 21 metų) komanda Ukrainos sostinėje Kijeve žaidė draugišką mačą prieš vietos bendraamžius ir pralaimėjo jiems rezultatu 0-3.

Kijevo NTK FFU stadionas
Teisėjas – Igor Ischenko (Ukraina)
U-21 Ukraina 3 – 0 Lietuva U-21
17' [1 – 0] Ruslan Fomin
39' [2 – 0] Denis Oliyanik
43' [3 – 0] Kostyantin Jaroshenko

U-21 Lietuva: Kacinkevičius (59‘ L.Vertelis); Slepakovas (60‘ Padaigis), Gnedojus, Barinovas (76‘ Martiševskij), Šulskas; Činikas, Urbšys (46‘ Banys), Galkevičius, V.Slavickas; Vėževičius, Raziulis (69‘ Jeršovas). Nežaidė: Falčik; Neregistruoti: Palionis, Valančius, Bartkus, Jemeljanovas

Komandai iš 2007 metų Europos čempionato pasitraukus po atrankos pirmojo etapo grupės varžybų Lietuvos jaunimo rinktinės treneris Saulius Širmelis susitikimui pasirinko 1986 metais ar vėliau gimusius žaidėjus, iš kurių daugumai šiemet sukako 20 metų. Jaunesni komandoje buvo tik 19-metis "Šilutės" vartininkas Laurynas Vertelis ir jo bendraamžis Vokietijoje įsikūręs Mindaugas Palionis.

Sudėtį gerokai atnaujino ir ukrainiečių strategas Aleksejus Michaličenka, kurio auklėtiniai savo grupėje su viena pergale taip pat liko antri ir teisės žaisti tolimesnėse kovose neiškovojo. Į rinktinę pakviesti trys legionieriai belgų "Genk" klube žaidžiantis Aleksandras Jakovenka ir Maskvos klubams "Lokomotiv" bei "Dinamo" atstovaujantys atitinkamai Aleksejus Čičikovas ir Denisas Skepskis.

Rungtynės prasidėjo šeimininkų dominavimu ir 17 minutę ukraniečius į priekį nuginklavęs A.Kacinkevičių išvedė Ruslanas Fominas, ir nors 38 minutę pirmą lietuvių bandymą išlyginti rezultatą atliko Robertas Vėžėvičius, netrukus Ukrainos persvarą padvigubino Denisas Olijanikas. Po poros minučių kontrataką jau surengė lietuviai, bet Evaldui Raziuliui suklaidinus varžovus nepavyko atlikti perdavimo Artiomui Barinovui ir pasižymėti nepavyko, o į tai šeimininkai vėl atsakė įvarčiu – baudos smūgiu iš 25 metrų pasižymėjo Kostjantinas Jarošenka.

Per pertrauką A.Michailičenka savo komandoje atliko net devynis keitimus ir žaidimas kiek išsilygino, bet lietuviai nesugebėjo sukurti daug pavojingų atakų, o kadangi vėliau naujus žaidėjus į aikštę pradėjo leisti ir S.Širmelis, rezultatas taip ir nepasikeitė – eksperimentinėse rungtynėse Ukraina iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 3-0.