Lietuvos futbolo klubų kapitonams skirti raiščiai su aktualia žinute © JumpStory nuotr.

Lietuvos futbolo federacija kartu su Profesionalių futbolininkų asociacija (PFA) inicijuoja svarbų prevencinį žingsnį siekiant eliminuoti su diskriminacijos atvejais susijusias situacijas šalies čempionatų rungtynėse.

Penkių Lietuvos čempionatų – Optibet A lygos, Optibet Pirmos lygos, LFF II lygos, Moterų A lygos bei Futsal A lygos – klubams buvo pagaminti ir skirti specialūs kapitonų raiščiai, ant kurių puikuojasi trumpa, bet aiški žinutė – „No to racism“ (liet. „Rasizmui – ne“).

Šios iniciatyvos buvo imtasi po to, kai pastaraisiais mėnesiais įvairiuose Lietuvos čempionatuose buvo užfiksuoti diskriminacijos rasiniu pagrindu atvejai.

LFF prezidentas Edgaras Stankevičius teigia, jog tai – pirmas, bet labai svarbus žingsnis sprendžiant šią problemą, paūmėjusią pastaruoju metu.

„Suprantame, kad vien žinutę nešantys kapitonų raiščiai problemos neišspręs, tačiau tai yra svarbus žingsnis. Svarbu ne tik spręsti jau kilusius atvejus, bet ir bandyti tai pažaboti dar iki jiems įvykstant ir imtis prevencijos.

Tikime, kad tokią žinutę nešantys raiščiai bus kaip priminimas komandų žaidėjams ir atstovams, jog aikštėje ir už jos ribų nėra vietos jokio tipo diskriminacijai įskaitant ir rasiniu pagrindu, ir šias vertybes bandys perduoti vieni kitiems.

Norime, kad mūsų stadionuose visi žaidėjai jaustųsi saugūs ir galėtų daryti tai, ką sugeba geriausiai – žaisti futbolą ir džiuginti sirgalius.

Tokie pasitaikantys atvejai, žinoma, yra nemalonūs, matome, kokios situacijos užfiksuojamos net ir stipriausiose pasaulio lygose, tai puikiai suvokiame, kad reikia daryti viską, kad užkirstume tam kelią“, – kalbėjo LFF vadovas.

Apie iniciatyvos svarbą kalbėjo ir PFA prezidentas Arūnas Klimavičius.

„Gaila, kad paskutiniu metu nutikę atvejai Lietuvoje ir pasaulyje rodo, kad vis dar turime garsiai sakyti, kad šiandien tokia problema egzistuoja aikštėje ir už aikštės ribų.

To toleruoti negalime ir toliau turime dėti pastangas, kad tokių įvykių kuo greičiau neliktų. Nesvarbu, ar tai būtų diskriminacija dėl odos spalvos, religijos, seksualinės orientacijos – tai pagarbos žmonėms reikalas.

Rasizmui nėra vietos futbolo stadionuose, nėra vietos ir žmonių gyvenimuose“, – teigė A. Klimavičius.

Raiščiai jau artimiausiu metu pasieks visas minėtų lygų komandas ir jau greitai ši žinutė bus pradėta garsiai transliuoti šalies stadionuose. Kviečiame ir kitas, kitų čempionatų komandas jungtis prie šios iniciatyvos.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...