Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (gegužės 22–28 dienos) © ZUMAPRESS com. nuotr.

Sezonai didelėje dalyje Europos lygų vis sparčiau artėja prie pabaigos. LFF.lt tradiciškai pristato Lietuvos futbolo atstovų ir jų klubų pasirodymus užsienio čempionatuose.

Gegužės 22 diena (pirmadienis)

Vartininko Ovidijaus Šiaulio atstovaujama Veronos „Virtus“ klubas baigė savo kelionę „Serie B“ link. Atsakomosiose „Serie C“ atkrintamųjų rungtynėse Veronos klubas išvykoje 1:3 pralaimėjo „Pescara“ vienuolikei. Pirmasis mačas buvo pasibaigęs lygiosiomis 2:2, tad būtent „Pescara“ žengė į kitą etapą.

Gegužės 23 diena (antradienis)

Latvijos čempionate Kristupas Keršys liko ant suolo, bet jo atstovaujama Rygos „Metta“ savo aikštėje 4:1 susitvarkė su „Super Nova“ futbolininkais.

Gegužės 24 diena (trečiadienis)

Kipro taurės finalą pralaimėjo Fedoro Černycho atstovaujamas Limasolio AEL klubas, kuris 0:1 pralaimėjo „Omonia“ futbolininkams, kurie pergalingą įvartį įmušė 86 minutę. Lietuvis aikštėje pasirodė trečią pridėtą antro kėlinio minutę.

Sėkmingiau finalas susiklostė Splito „Hajduk“ komandai, kurioje sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius. Kroatijos taurės finale Splito klubas 2:0 nugalėjo „Šibenik“ vienuolikę ir trofėjų iškėlė antrus metus paeiliui.

Gegužės 25 diena (ketvirtadienis)

Albanijos čempionate pralaimėjimą patyrė Gyčio Paulausko atstovaujamas „Egnatia“ klubas, išvykoje 0:1 pralaimėjęs „Teuta“ vienuolikei. Lietuvis mačą pradėjo startinėje savo komandos sudėtyje ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas.

Gegužės 26 diena (penktadienis)

Vietnamo čempionate Vytas Gašpuitis žaidė visas rungtynes, tačiau jo atstovaujama SLNA komanda išvykoje 1:2 pralaimėjo „Cong An“ komandai.

Karolis Uzėla nuo atsarginių suolo stebėjo, kaip jo atstovaujamas Rygos RFS klubas Latvijos čempionato lyderių dvikovoje namuose 0:0 sužaidė su „Riga FC“.

Kelialapį į aukščiausią Lenkijos lygą iškovojo Artemijaus Tutyškino atstovaujama Lodzės LKS komanda, kuri Lenkijos antro diviziono rungtynėse 1:1 išvykoje sužaidė su Gdynės „Arka“ ir tapo aišku, kad žemiau antros vietos, kuri garantuoja antrą poziciją, nebenukris. A. Tutyškinas šiame mače žaidė iki 79 minutės.

Kitame šio diviziono mače Tito Milašiaus atstovaujama „Podbeskidzie“ ekipa išvykoje net 3:0 sutriuškino „Sandecja“ futbolininkus. Lietuvis aikštėje pasirodė 90 rungtynių minutę.

Gegužės 27 diena (šeštadienis)

Ekvadoro čempionate „Universidad Catolica“ klubas, kuriame vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis, išvykoje 2:2 sužaidė su „Libertad“ futbolininkais.

Kazachstano čempionate Vilius Armanavičius, mačą pradėjo starto sudėtyje, sužaidė lygiai valandą, o jo atstovaujamas „Kaspij“ klubas namuose 1:1 išsiskyrė su Karagandos „Šachtior“.

Faustas Steponavičius registruotas rungtynėms nebuvo, tačiau jo atstovaujama „Tukums 2000“ komanda Latvijos čempionate namuose 3:2 pranoko „Super Nova“ ekipą.

Gvidas Gineitis „Serie A“ čempionate nuo suolo nepakilo, tačiau jo atstovaujama „Torino“ ekipa išvykoje net 4:0 sudorojo „Spezia“ vienuolikę.

Finišavo Lenkijos čempionatas, pasirodymą jame baigė ir du klubai su lietuviškais akcentais. „Legnica“ klubas, kurio trenerių štabe dirba lietuvis treneris Donatas Vencevičius, paskutinėse rungtynėse namuose 0:0 sužaidė su „Gornik“ ekipa, tačiau su 23 taškais aštuoniolikos komandų turnyre užėmė paskutinę vietą ir iškrito į žemesnį divizioną.

Kitose rungtynėse Dominyko Barausko, kuris vis dar atsistatinėja po sunkios traumos, atstovaujama Mieleco „Stal“ pirmenybes užbaigė pergale namuose 1:0 prieš Poznanės „Warta“ ir su 43 taškais užėmė 11-ąją poziciją.

Lenkijos trečiame divizione Donato Nakrošiaus atstovaujama „Garbarnia“ ekipa išvykoje 2:3 pralaimėjo „Olimpia“ ekipai. Kapitono raištį ryšėjęs lietuvis žaidė visas rungtynes ir 57 minutę gavo geltoną kortelę.

Finišavo ir lietuvio Ernesto Juškevičiaus sezonas trečios Ispanijos lygos pirmoje grupėje. Paskutinėse rungtynėse jo atstovaujama „Linares“ komanda namuose 1:1 sužaidė su „San Fernando“ komanda, iš viso surinko 58 taškus ir tarp 20 komandų užėmė 6 vietą bei į atkrintamąsias dėl vietos aukštesnėje lygoje nepateko. Paskutinėse rungtynėse lietuvis į aikštę žengė 51 minutę.

„Serie C“ atkrintamosiose savo kovą pradėjo ir „Pordenone“ klubas su Edgaru Dubicku. Atkrintamųjų ketvirtfinalio pirmame mače jo ekipa išvykoje 1:0 nugalėjo „Lecco“ ekipą, lietuvis žaidė nuo mačo pradžių ir 71 minutę buvo pakeistas. Atsakomasis mačas laukia gegužės 31 dieną.

Belgijos čempionate Edgaras Utkus žaisti ir toliau negali, bet jo atstovaujama „Cercle Brugge“ ekipa išvykoje net 4:0 sutriuškino Lježo „Standard“.

Gegužės 28 diena (sekmadienis)

Domantas Antanavičius Kazachstano čempionato rungtynėse aikštėje pasirodė 88 minutę, o jo atstovaujamas „Atyrau“ klubas namuose 0:0 sužaidė su „Astana“ vienuolike.

Kitose rungtynėse Artūras Žulpa žaidė nuo 68 minutės ir padėjo „Aktobe“ klubui išvykoje 1:0 nugalėti „Kaisar“ klubą.

Latvijos čempionate Kristupas Keršys liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Rygos „Metta“ išvykoje 1:3 pralaimėjo „Auda“ ekipai.

Paskutiniame Kroatijos čempionato ture Splito „Hajduk“, kuriame sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius, namuose 3:0 sutriuškino „Šibenik“ komandą ir su 71 tašku dešimties komandų turnyre finišavo antroje vietoje.

Marius Adamonis nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujamas Romos „Lazio“ namuose 3:2 palaužė „Cremonese“ futbolininkus.

Paskutiniame Rumunijos čempionato lyderių grupės ture Rolandas Baravykas žaidė visas rungtynes ir padėjo titulą jau užsitikrinusiai Konstantos „Farul“ komandai išvykoje 2:1 nugalėti Klužo CFR.