Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (gegužės 20–26 dienos) © lff.lt nuotr.

Dar dalis Lietuvos futbolo atstovų užsienyje užbaigė savo sezonus.

Gegužės 20 diena (pirmadienis)

Po traumos sugrįžęs Artemijus Tutyškinas Lenkijos čempionate sužaidė visas rungtynes ir 82 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama Lodzės LKS išvykoje 1:2 pralaimėjo „Zaglebie“ ekipai.

Bulgarijos čempionate Faustas Steponavičius žaidė nuo mačo pradžios ir 55 minutę buvo pakeistas, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ išvykoje 1:3 pralaimėjo Sofijos „Slavia“ vienuolikei.

Gegužės 21 diena (antradienis)

Saudo Arabijos antrame divizione Džiugas Bartkus sužaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Al Orobah“ namuose 1:0 nugalėjo „Al Jabalain“ ekipą.

Gegužės 22 diena (trečiadienis)

Ekvadoro čempionate pralaimėjimą patyrė „Universidad Catolica“ komanda, kurioje vartininkų treneriu dirba Mantas Tamulionis. Jo komanda svečiuose 1:2 pralaimėjo „Mushuc Runa“ futbolininkams.

Gegužės 23 diena (ketvirtadienis)

Bulgarijos čempionate Faustas Steponavičius vėl žaidė startinėje sudėtyje ir rungtyniavo iki 60 minutės, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ išvykoje 1:2 pralaimėjo Sofijos CSKA 1948 komandai.

Sakartvelo čempionate Danielis Romanovskis nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama Tbilisio „Dinamo“ namuose 1:2 nusileido Batumio „Dinamo“ futbolininkams.

Gegužės 25 diena (šeštadienis)

Antrame Kinijos divizione Rimvydas Sadauskas žaidė nuo rungtynių pradžios, per antro kėlinio pridėtą laiką gavo dvi geltonas korteles ir buvo išvarytas į aikštės, o jo atstovaujama „Guangzhou“ išvykoje 4:3 nugalėjo „Guangxi Pingguo Haliao“ ekipą.

Paskutinėse Ukrainos čempionato rungtynėse Gytis Paulauskas liko ant suolo, o jo atstovaujama Kovalivkos „Kolos“ išvykoje 1:0 įveikė Luhansko „Zorya“ ir tarp 16 komandų užėmė 11 vietą. Sezono viduryje prie komandos prisijungęs žaidėjas aikštėje pasirodė 10 kartų ir įmušė 1 įvartį. Dar 18 rungtynių jis spėjo sužaisti Albanijos čempionate ir ten su „Egnatia“ marškinėliais įmušti 4 įvarčius.

Lenkijos čempionato paskutinėse rungtynėse Artemijus Tutyškinas žaidė iki 57 minutės, o jo atstovaujama Lodzės LKS namuose 3:2 įveikė Mieleco „Stal“. Galutinėje įskaitoje lietuvio ekipa tarp 18 komandų liko paskutinė ir iškrito į antrą divizioną. Lietuvis per sezoną sužaidė 11 mačų ir įmušė vieną įvartį.

Ispanijos trečio diviziono antros grupės paskutinėse rungtynėse vartininkas Ernestas Juškevičius žaidė visą mačą, bet jo atstovaujama „Linares“ komanda išvykoje 1:2 pralaimėjo „San Fernando“ ekipai, tarp 20 komandų užėmė 17 vietą ir iškrito į žemesnį divizioną. Per sezoną lietuvis sužaidė 6 rungtynes ir vieną kartą išlaikė vartus sausus.

Paskutinėse Kroatijos čempionato rungtynėse Splito „Hajduk“ klubas, kuriame sporto direktoriaus darbus užbaigė Mindaugas Nikoličius, svečiuose 5:2 nugalėjo „Lokomotiva“ ir tarp 10 komandų užėmė trečią vietą. Jau anksčiau buvo pranešta, kad lietuvis po sezono darbus klube užbaigs oficialiai.

Gegužės 26 diena (sekmadienis)

Ekvadoro čempionate pralaimėjimą patyrė „Universidad Catolica“ klubas, kuriame vartininkų treneriu dirba Mantas Tamulionis. Jo ekipa išvykoje 1:2 pralaimėjo „LDU Quito“ ekipai.

Kazachstano lygos taurės turnyro pirmame mače Kipras Kažukolovas žaidė nuo 57 minutės, o jo atstovaujama „Astana“ išvykoje 1:2 pralaimėjo „Zhetysu“ futbolininkei.

Paskutinėse Italijos čempionato rungtynėse Gvidas Gineitis nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Torino“ išvykoje 0:3 pralaimėjo Bergamo „Atalanta“ ekipai ir sezoną baigė devintoje vietoje tarp dvidešimties komandų. Iš viso lietuvis aikštėje šiame sezone pasirodė 15 kartų ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Paskutinėse Turkijos čempionato rungtynėse Modestas Vorobjovas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Istanbulspor“ svečiuose 0:6 pralaimėjo Stambulo „Fenerbahče“ ir tarp 20 komandų užėmė paskutinę vietą ir iškrito į žemesnį divizioną. Lietuvis iš viso sezone sužaidė 29 rungtynes ir per jas pasižymėjo vienu įvarčiu.

Paskutiniame Belgijos čempionato mače Edgaras Utkus dėl traumos nebuvo registruotas dvikovai, jo atstovaujama „Cercle Brugge“ svečiuose 0:0 išsiskyrė su „Club Brugge“ ekipa ir sezoną baigė ketvirtoje vietoje bei garantavo sau vietą kito sezono Europos lygos atrankoje. Lietuvis iš viso sezone sužaidė 29 rungtynes, per jas pasižymėjo įvarčiu ir dviem rezultatyviais perdavimais.

Albanijos čempionato finalo mače Juozas Lubas liko ant suolo, o jo atstovaujama „Egnatia“ 1:0 nugalėjo „Partizani“ komandą ir tapo šalies čempionais. Sezono viduryje prie komandos prisijungęs lietuvis iš viso sužaidė 13 rungtynių ir per jas atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Paskutinėse Rumunijos čempionato rungtynėse dėl patekimo į UEFA Europos Konferencijų lygos atranką Edvinas Gertmonas žaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama „Universitatea Cluj“ po baudinių (pagrindinis laikas – 0:0, pratęsimas – 1:1) pralaimėjo „Universitatea Craiova“ ir liko be vietos Europos turnyruose. Viduryje sezono prie komandos prisijungęs E. Gertmonas sužaidė 10 rungtynių.