Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (balandžio 17–23 dienos) © lff.lt nuotr.

Europoje dalis čempionatų jau pasiekė finišo tiesiąją, o juose ir toliau varžosi Lietuvos futbolo atstovai. Tad lff.lt tradiciškai pristato praėjusios savaitės lietuvių ir jų komandų pasirodymus tarptautinėje arenoje.

Balandžio 17 diena (pirmadienis)

Rumunijos lygos išlikimo grupėje „Chindia“ klubas išvykoje 0:1 pralaimėjo „Arges“ vienuolikei. Modestas Vorobjovas žaidė nuo pradžių ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas.

Tuo tarpu Rumunijos čempionato lyderių grupėje Rolando Baravyko atstovaujama Konstantos „Farul“ išvykoje 1:2 nusileido FCSB. Lietuvis šįsyk registruotas mačui nebuvo.

Lenkijos lygoje susikovė du lietuvių atstovaujami klubai. Mieleco „Stal“ ekipa, kurioje dėl traumos dar nežaidė Dominykas Barauskas, namuose 1:1 išsiskyrė su „Legnica“ klubu, kurio trenerių štabe dirba Donatas Vencevičius.

Balandžio 18 diena (antradienis)

Ekvarodo pirmenybėse tašką į taupyklę pridėjo „Universidad Catolica“ komanda, kurioje vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis. Jo komanda 1:1 sužaidė su „Orense“ futbolininkais.

Latvijos čempionate Fausto Steponavičiaus atstovaujamas „Tukums 2000“ klubas namuose 0:3 nusileido „Liepaja“ ekipai. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir 78 minutę buvo pakeistas.

Antrame Anglijos divizione lygiosimis išvykoje sužaidė „Huddersfield“ klubas, kuriame analitiku dirba lietuvis Linas Treigys. Jo ekipa išvykoje 1:1 išsiskyrė su „Sunderland“ komanda.

Balandžio 19 diena (trečiadienis)

Startavo kovos Kazachstano taurės aštuntfinalyje. Pirmame šio etapo mače „Kaspij“ komanda, kuriai atstovauja Vilius Armanavičius, namuose 0:1 pralaimėjo „Turan“ futbolininkams. Šįsyk lietuvis mačui registruotas nebuvo. Atsakomoji dvikova įvyks balandžio 29 dieną.

Kitose šio etapo rungtynėse susitiko su klubai su lietuviais savo sudėtyje – „Aktobe“ komanda, kuriai atstovauja Artūras Žulpa, savo aikštėje 2:2 išsiskyrė su Domanto Antanavičiaus „Atyrau“. A. Žulpa mačui registruotas buvo, bet liko ant suolo, tuo tarpu kitoje barikadų pusėje D. Antanavičius žaidė visas rungtynes ir 45 minutę gavo geltoną kortelę. Šių ekipų atsakomasis mačas taip pat bus žaidžiamas balandžio 29 dieną.

Latvijos čempionate užtikrintą pergalę iškovojo Rygos RFS klubas su Karoliu Uzėla. Sostinės ekipa išvykoje net 5:0 sutriuškino „Daugavpils“. Ant suolo mačą pradėjęs lietuvis aikštėje pasirodė 59 minutę.

Kipro čempionato išlikimo grupėje pergalę pačiupo Fedoro Černycho atstovaujama Limasolio AEL komanda, namuose 1:0 pranokusi „Paralimni“ futbolininkus. Lietuvos rinktinės kapitonas mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas.

Balandžio 20 diena (ketvirtadienis)

Rygos „Metta“ komanda su lietuviu Kristupu Keršiu namuose 0:1 neprilygo „Valmiera“ komanda. Lietuvis aikštėje pasirodė 86 minutę ir ketvirtą pridėtą antro kėlinio minutę gavo geltoną kortelę.

Balandžio 21 diena (penktadienis)

Antrame Nyderlandų divizione svarbią pergalę iškovojo „Den Bosch“ klubas su Tomu Kalinausku, išvykoje 1:0 nugalėjęs „Roda“ vienuolikę. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir 75 minutę buvo pakeistas.

Lenkijos antrame divizione tarpusavyje susitiko dvi lietuvių atstovaujamos komandos. Lodzės LKS ekipa, kurioje rungtyniauja Artemijus Tutyškinas, namuose 2:1 pranoko „Podbeskidzie“ komandą su Titu Milašiumi. A. Tutyškinas mačui registruotas nebuvo, T. Milašius aikštėje pasirodė 78 minutę.

Balandžio 22 diena (šeštadienis)

Kazachstano čempionate tašką iškovojo „Kaspij“ klubas, kuriam priklauso Vilius Armanavičius, kuris išvykoje 1:1 sužaidė su „Kyzylzhar“ futbolininkais. Lietuvis šiai dvikovai registruotas nebuvo.

Albanijos čempionate „Egnatia“ komanda su puolėju iš Lietuvos Gyčiu Paulausku namuose 1:1 sužaidė su „Laci“ vienuolike. Lietuvis aikštėje pasirodė 84 minutę.

Izraelio čempionato išlikimo grupėje pralaimėjimą patyrė Tel Avivo „Hapoel“ su Emilijumi Zubu, kuris savo aikštėje 1:2 nusileido „Maccabi Bnei Raina“. Šeimininkų ekipoje vartų sargas iš Lietuvos žaidė visas rungtynes.

Kitoje dvikovoje Haifos „Hapoel“, kuriai atstovauuja Arvydas Novikovas, namuose 2:2 sužaidė su „Sakhnin“. Lietuvis liko ant atsarginių suolo.

Tuo tarpu Džiugo Bartkaus atstovaujamas „Kiryat Shmona“ klubas toje pačioje Izraelio čempionato išlikimo grupėje namuose 1:1 sužaidė su „Nes Tziona“. Lietuvis vėl žaidė visas rungtynes ir 70 minutę gavo geltoną kortelę.

Šiaurės Airijos pirmenybių išlikimo grupėje lietuvis Nedas Mačiulaitis pasižymėjo įvarčiu, bet jo atstovaujamas „Carrick Rangers“ namuose 1:3 pralaimėjo „Glenavon“ ekipai. Lietuvis pradėjo mačą startinėje sudėtyje, įmušė 62 minutę ir jau po minutės buvo pakeistas.

Įvarčiu pasižymėjo ir Donatas Nakrošius, o jo „Garbarnia“ išvykoje 2:0 nugalėjo „Stezyca“. Kapitono raištį ryšėjęs D. Nakrošius žaidė visas rungtynes ir įmušė 31 minutę.

„Serie C“ čempionato A grupėje pergales iškovojo abu klubai su lietuviais. „Pordenone“ klubas, kurio gretose nuo 60 minutės žaidė Edgaras Dubickas, 1:0 namuose pranoko „Albinoleffe“, o Veronos „Virtus“, kuriam priklauso vartininkas Ovidijus Šiaulys, namuose 4:1 sutriuškino Turino „Juventus“ U23 komandą. Vartų sargas iš Lietuvos grįžo į startinę ekipos sudėtį ir žaidė visas rungtynes. Šiame čempionate baigėsi reguliarusis sezonas, abi ekipos su lietuviais dar žais atkrintamosiose dėl pakilimo į „Serie B“.

Lenkijos aukščiausioje lygoje „Legnica“ komanda, kurios trenerių štabe dirba lietuvis Donatas Vencevičius, namuose 0:2 nusileido „Rakow“ futbolininkams.

Po traumos reabilitaciją atliekantis Dominykas Barauskas toliau nežaidžia, o jo atstovaujama Mieleco „Stal“ tos pačios aukščiausios Lenkijos lygos rungtynėse išvykoje 2:4 neprilygo „Pogon Szczecin“ komandai.

Slovėnijos čempionate Domantas Šimkus nebuvo registruotas mačui, bet jo atstovaujamas „Mura“ klubas išvykoje 2:1 nugalėjo „Tabor Sezana“ klubą.

Italijos „Serie A“ čempionate susitiko du lietuvių atstovaujami klubai. Gvido Gineičio „Torino“ išvykoje 1:0 nugalėjo Romos „Lazio“ su Mariumi Adamoniu. Abu futbolininkai liko ant savo komandų atsarginių suolo.

Kipro čempionato išlikimo grupėje tašką iškovojo Limasolio AEL su Fedoru Černychu, išvykoje 0:0 sužaidęs su „Doxa“. Lietuvos rinktinės kapitonas žaidė visas rungtynes.

Graikijos čempionato išlikimo grupėje Vykinto Slivkos atstovaujamas „Lamia“ klubas namuose 1:0 palaužė „Atromitos“ ekipą. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir antrą pridėtą antro kėlinio minutę buvo pakeistas.

Kitose rungtynėse Kretos OFI su lietuviškuoju trenerių štabu (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas, Jonas Skinderis) namuose 1:1 sužaidė su „Asteras Tripolis“ futbolininkais.

Trečios Ispanijos lygos 1-oje grupėje „Linares“ komanda su vartininku Ernestu Juškevičiumi išvykoje be įvarčių 0:0 sužaidė su „Alcorcon“. Šįsyk lietuvis liko tarp atsarginių.

Kroatijos čempionate pergalę iškovojo Splito „Hajduk“, kuriame sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Splito ekipa namuose 2:0 pranoko „Varaždin“.

Svarbią pergalę iškovojo dėl Rumunijos čempionato nugalėtojų titulo besikaunanti Konstantos „Farul“ su Rolandu Baravyku. Rumunijos lygos lyderių grupėje jie namuose 1:0 įveikė Kluž CFR ekipą. R. Baravykas šįsyk registruotas dvikovai nebuvo.

Ekvadoro lygoje pralaimėjimą patyrė „Universidad Catolica“ komanda, kurioje vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis. Jo klubas išvykoje 0:1 neprilygo „Gualaceo“ ekipai.

Balandžio 23 diena (sekmadienis)

Kazachstano čempionate tris taškus į savo sąskaitą pridėjo „Atyrau“ komanda su Domantu Antanavičiumi, namuose 2:1 nugalėjusi „Aksu“ ekipą. Lietuvis aikštėje pasirodė 75 minutę.

Kitose lygos rungtynėse Artūro Žulpos atstovaujamas „Aktobe“ klubas išvykoje 2:2 išsiskyrė su „Tobol“ komanda. Lietuvis mačui registruotas buvo, bet liko tarp atsarginių.

Rumunijos čempionato išlikimo grupėje svarbų laimėjimą iškovojo „Chindia“ ekipa su Modestu Vorobjovu, kuri namuose 2:1 pranoko Arado UTA. Kovą prieš savo buvusią komandą lietuvis pradėjo ant suolo, o aikštėje pasirodė 81 minutę.

Vokietijos ketvirtoje lygoje Manfredo Ruzgio atstovaujamas „Wiedenbruck“ klubas savo aikštėje 4:1 sutriuškino Gelzenkircheno „Schalke“ komandą. Lietuvis prie pergalės prisidėjo 72 minutę įmuštu trečiu komandos įvarčiu.

Slovėnijos čempionų titulą jau užsitikrinęs Ljublianos „Olimpija“ klubas su Justu Lasicku išvykoje 2:2 sužaidė su „ND Gorica“. Lietuvis rungtyniavo startinėje komandos sudėtyje ir 74 minutę buvo pakeistas.

Titas Krapikas liko ant suolo, o „Serie B“ čempionate jo atstovaujamas „Ternana“ klubas namuose net 1:4 pralaimėjo „Venezia“ komandai.

Praėjusiame ture raudoną kortelę gavęs Linas Mėgelaitis nerungtyniavo, tačiau jo atstovaujamas „Viterbese“ klubas „Serie C“ C grupėje namuose 2:1 palaužė „Virtus Francavilla“.

Traumą besigydantis Edgaras Utkus nerungtyniavo, o jo atstovaujama „Cercle Brugge“ komanda Belgijos lygoje išvykoje 3:2 įveikė „Waregem“ futbolininkus.