Lietuvos delegacija dalyvavo UEFA Masinio futbolo konferencijoje © JumpStory nuotr.

Rugsėjo 12–16 dienomis Madride surengta UEFA masinio futbolo konferencija, kurioje diskutuota dėl masinio futbolo ateities, klubų veiklos vystymo krypčių ir kitomis aktualiomis temomis.

Šioje turiningoje konferencijoje dalyvavo masinio futbolo ekspertai iš UEFA narių šalių bei iš kitų žemynų. Lietuvai atstovavo Masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius ir masinio futbolo projektų vadovė Greta Valikonienė.

Per kiekvieną sesiją vyko ne tik aktualių europinių masinio futbolo temų aptarimas, bet ir specialistų paskaitos apie žaidėjų patirtis, neįgaliųjų futbolą, futsalą, sertifikavimą, UEFA „Playmakers“ programą, kaip futbolas skatina sveiką gyvenseną ir suteikia socialines galimybes.

Kaip UEFA apibrėžia, kas yra masinis futbolas? Tai – visos futbolo rūšys, kurios nėra orientuotos į profesionalumą ar elitiškumą. Masinio futbolo samprata įtraukia, bet tuo neapsiriboja, vaikų, moksleivių, jaunimo, mėgėjų, neįgaliųjų, veteranų ir senjorų futbolu. Esminė varomoji masinio futbolo jėga – tai meilė žaidimui. Būtent tai yra UEFA vizijos centre – padaryti futbolą labiausiai žaidžiamu, įtraukiančiu ir atsakingu sportu visoje Europoje.

Masinio futbolo privalumai yra neįkainojami – tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Jis vienija bendruomenes, skatina sveikesnį gyvenimo būdą bei moko vertybių. Futbolas suburia visus, nepaisant amžiaus, gebėjimų, tautybės, pilietybės, tikybos, lyties, tapatybės ar kitų charakteristikų.

„Nuostabu, jog galėjome suburti visą UEFA masinio futbolo šeimą į šį svarbų susirinkimą, ypač įvertinus tai, ką nacionalinės asociacijos turėjo išgyventi dėl pandemijos poveikio. Dabar mes statome futbolo pagrindus su nauja jėga. Pristatyti nauji UEFA masinio futbolo chartijos kriterijai yra svarbūs šiame kontekste bei bus labai naudingi nacionalinėms asociacijoms“, – teigė UEFA techninio vystymo vadovas Frankas Ludolphas.

Naujausią UEFA apibrėžtą klubų vystymo pagrindą sudaro keturios sritys – į žaidėją orientuotas vystymas, įtrauki aplinka, lankstus žaidimo formatas bei apmokytas klubo personalas.

„Futbolo klubai, asociacijos ir bendruomenės turi suteikti galimybę kiekvienam žaidėjui dalyvauti futbole. Svarbu atsižvelgti į asmens poreikius, jog jis jaustųsi visaverčiu nariu. Kai kalbame apie įtraukią aplinką, turime omenyje konkrečius pavyzdžius, pavyzdžiui, jog mergaitėms turi būti pritaikytos atskiros rūbinės nuo berniukų, treneriai turi gebėti tinkamai bendrauti ir užtikrinti saugumą. LFF vaikų gerovės pareigūno veikla taip pat įeina į aplinkos sritį.

Naudokime skirtingus žaidimo formatus ir suteikime galimybę jais mėgautis – futsalu, paplūdimio futbolu, mažuoju futbolu. Vaikus skatinkime žaisti skirtingais formatais, išlaisvinus jų kūrybingumą. Vyresnio amžiaus mėgėjus kviečiame įsitraukti į futbolo vaikščiojant renginius Lietuvoje. Masinis futbolas – tai futbolas visiems“,  – apžvelgė Greta Valikonienė.