Šiaulių miesto centriniame stadione sekmadienį įvyko 2024 metų sezono Baltijos moterų futbolo lygos reguliaraus sezono rungtynės, kuriose šeimininkė Šiaulių „Gintros“ komanda priėmė viešnias iš Latvijos.

Gintrietės pasiekė reikalingą pergalę įveikdamos Liepojos FS futbolininkes rezultatu 4:1 (3:1). Lietuvos čempionėms tai buvo antroji pergalė turnyre, kuri leidžia kiek lengviau atsikvėpti. Ollipekkos Ojalos auklėtinės padėtį susikomplikavo, kai balandžio mėnesį namuose netikėtai turėjo pripažinti Saku „Sporting“ žaidėjų pranašumą, o Vilniuje neišsaugojo turėtos persvaros ir sužaidė lygiosiomis 2:2 su vietos MFA „Žalgiris“-MRU komanda.

Pagal Baltijos moterų futbolo lygos formatą pirmas 4 vietas po reguliaraus sezono užėmusios ekipos tęs kovą rungtyniaudamos pusfinaliuose.

Susitikimas prasidėjo aktyviai ir abi komandos per pirmąsias 15 minučių spėjo pelnyti po įvartį. Pirmosios į priekį išsiveržė gintrietės. Jau 7-ąją rungtynių minutę gražiu smūgiu po tikslaus perdavimo į baudos aikštelę pasižymėjo gynėja Laney Peabody. Vis dėlto latvės netruko išlyginti rezultatą, kai po kampinio smūgiu galva kamuolį į tinklą nukreipė Ance Meijere.

„Gintros“ futbolininkės po pelnyto įvarčio nesutriko ir toliau kombinavo vieną ataką po kitos. Nuo varžovių gynėjų atsipalaidavusi Sphumelele Shamase nuginklavo vartininkę ir vėl išvedė į priekį aikštės šeimininkes – 2:1.

Prieš pertrauką „gintrietės“ spėjo įtvirtinti savo pranašumą. Po S. Shamasės perdavimo viena prieš varžovių vartininkę atsidūrusi Agnieška Kazarina savojo šanso vėjais nepaleido ir pelnė trečiąjį komandos įvartį.

Įsibėgėjus antrajam kėliniui realiausią progą pasižymėti turėjo Agniešką Kazariną aikštėje pakeitusi Thubelihle Shamase. Puolėjos smūgis prašvilpė visai gretai virpsto.

Dar vieną šimtaprocentinę progą pasižymėti dubliu turėjo S. Shamase, tačiau jos neužtikrintą smūgį atrėmė Liepojos vartininkė. Rungtynes įvarčiu 90-ąją susitikimo minutę uždarė T. Shamase, o „Gintra“ į savo kraitį įsirašė svarbius 3 taškus turnyrinėje lentelėje.