Šių metų pradžioje UEFA išplatino pareiškimą, kuriame kvietė visas savo nares pereikšti norą organizuoti 2007 ir 2009 metų jaunimo bei moterų Europos futbolo čempionatų finalines varžybas. Lietuvos futbolo federacija įvertino savo galimybes ir užpildė paraišką, prašydama leisti organizuoti vieną iš finalinių etapų.
"Ypač norėjome organizuoti 2009 m. U-19 futbolo finalines varžybas. Žvelgiant į ateitį jau turėsime stadioną Vilniuje, o taip pat bus pastatyti treniruočių kompleksai. Viešbučių klausimas išssisprendė vienas iš pirmųjų. Didžiausia problema mums – yra treniruočių aikštės. Norėdami organizuoti tokio masto renginį, privalėsime kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas",- teigė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius.
Apžiūrėjęs Lietuvoje esančią futbolo infrastruktūrą, UEFA atstovas R.Bossertas liko patenkintas savo vizitu Lietuvoje, ir teigė, kad mūsų šalies galimybės organizuoti Europos jaunimo (iki 19 metų) finalinį turnyrą po ketverių metų yra gana nemažos.
"Noriu padėkoti LFF už šiltą priėmimą ir norą organizuoti 2009 m. jaunimo finalines varžybas. Finalinėse rungtynėse šalies šeimininkės rinktinė dalyvauja be atkrentamųjų varžybų, o 7 rinktinės patenka po kvalifikacinių atrankos turnyrų. Visas finalinis renginys vyktų apie 2 savaites.
LFF pateikė labai gerą konkursinį pasiūlymą, tad UEFA nusprendė pasirinkti ir Lietuvą, kaip galinčią organizuoti renginį. Kiti mano kolegos išvyko į kitas šalis, mat norą organizuoti finalinius etapus pareiškė ir kitos šalys - Švedija, Portugalija, Izraelis, Bosnija Hercegovina, Ukraina, Baltarusija, Čekijos Respublika. Kuri iš šių valstybių bus išrinkta taps aišku jau 2006m. sausio mėn. Sprendimą priims UEFA vykdomasis komitetas.
Per šias dvi dienas, viešėdamas Lietuvoje apžiūrėjau Vilniaus stadionus - "Vėtros", "Žalgirio", Vilniaus Universiteto, "Vingio", Marijampolės miesto centrinį stadioną, Kauno stadionus - S.Dariaus ir S.Girėno, Politechnikos, "Inkaro", futbolo maniežą. Taip pat Vilniaus miesto savivaldybėje buvau supažindintas su naujojo stadiono Vilniuje projektu. Po šių stadionų apžiūros didelių pastabų neturiu - tereikės kai kur minimalių patvarkymų, kosmetinių remontų.
Vienintelis trūkumas leisti organizuoti finalinius etapus - treniruočių aikštelių stygius – kiekviena komanda turėtų turėti po savo aikštę, kurioje galėtų treniruotis, netoli viešbučio, kuriame apsistos. UEFA nuomone, U-19 amžiaus grupės futbolininkai jau nėra vaikai, jie yra profesionalūs futbolininkai, tad jiems turi būti sudarytos kuo geresnės sąlygos sportuoti. Tai neturėtų nuskambėti kaip UEFA prašymas statyti aikšteles, juk viskas reikalinga ir jūsų šalies jaunimui - tai būtų investicija į jūsų futbolo ateitį. Tačiau tuo pačiu LFF reikia suinteresuotų pusių - savivaldybių, valstybės paramos, viena pati federacija nesugebės viena visko padaryti.
Finalinio etapo organizavimas Jūsų valstybei atneštų didelę naudą, jau nekalbant apie turistų, sportininkų antplūdį. Iš 50-ies rungtynių, net 10 bus transliuojama per "Eurosport" televizijos kanalą, į rungtynes atvyks daug žiniasklaidos atstovų ir t.t.
Turite daug šansų. Tereikia sutvarkyti aikštelių klausimą. UEFA turi patirtį, kai finalines rungtynes sėkmingai organizuoja mažos valstybės, tą jau yra darę Šiaurės Airija, Liuksemburgas. Mažos valstybės - privalumas tokio čempionato organizavimui. Pagalvokite, jei viskas vyktų Vokietijoje. Ten verda gyvenimas, vyksta daugybė renginių, tad ir UEFA finalinės rungtynės pasimestų tarp visų renginių.
Prieš 3 metus viešėjau Kaune. Teko lankytis tuo metu ir Marijampolėje. Galiu Jus pagirti, einate teisinga linkme, viskas pasikeitę į gerąją pusę. Jeigu Lietuvai nepavyktų laimėti finalinio etapo organizavimo, pats pasiruošimas jums išeitų tik į gerą pusę",- apie savo vizito įspūdžius kalbėjo R.Bossertas.
Tuo tarpu LFF prezidentas Liutauras Varanavičius džiaugėsi kai kuriais mūsų stadionais: "Didelę pagarbą jaučiu Vilniaus Universiteto stadionui – jie labai gražiai tvarkosi savo jėgomis, "Vingio stadionas tiktų teisėjų treniruotėms, nes jiems daugiau bėgimo takų, nei aikštės reikia. "Kauno Jėgerių" , Politechnikos aikštės atitinka pusę reikalavimų. Tiek turim šiandien.
Dar turime 2 mėnesius, per kuriuos paruošime planus dėl treniruočių aikštelių įrengimo. Laimėjus galimybę organizuoti jaunimo finalines rungtynes, į valstybės biudžetą patektų 3-5 mln. litų. Labai tikimės, kad aukštesnių instancijų durys mums bus atviros."