Lietuvoje ir Latvijoje vyks Europos futsal čempionatas © lff.lt nuotr.

Lietuvos futbolo ir futsal sirgalių laukia dar viena didelė šventė – Lietuvoje ir Latvijoje bus surengtas 2026-ųjų UEFA Europos futsal čempionatas.

Šeštadienį Vokietijos mieste Hamburge įvyko UEFA Vykdomojo komiteto posėdis, kuris buvo aktualus ir Lietuvos futbolo bendruomenei.

Vienas iš posėdžio klausimų buvo 2026-ųjų UEFA Europos futsal čempionato šeimininkų paskyrimas.

Sprendimas buvo palankus Lietuvai ir Latvijai – būtent šių dviejų šalių bendra paraiška buvo įvertinta geriausiai ir joms atiteko šansas organizuoti vieną svarbiausių tarptautinių futsal turnyrų.

Planuojama, kad turnyras bus rengiamas Kauno ir Rygos arenose.

„Federacijos komanda ilgai ir nuosekliai dirbo ties paraiškos teikimu, tad labai džiugu, kad pastangos buvo įvertintos. Nors iš pradžių teikėme atskiras paraiškas su latviais, vėliau pamatėme, kad didesni šansai gauti galimybę organizuoti čempionatą bus dirbant kartu.

Mūsų šalyje vykęs pasaulio futsal čempionatas šiam sportui davė didelį impulsą visai šio sporto raidai Lietuvoje, tad labai smagu, kad didelį renginį savo sirgaliams ir visam Baltijos regionui pavyks atvežti dar kartą. Nors iki čempionato – dar dveji metai, tačiau pasirengimo darbai prasidės jau visai netrukus“, – kalbėjo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

Tarp kitų kandidatų organizuoti čempionatą buvo Prancūzija, Belgija ir Suomija. Prancūzai ir belgai iš pradžių teikė bendrą paraišką, tačiau vėliau nusprendė aplikuoti savarankiškai.

Tiek Lietuva, tiek Latvija pastaraisiais metais galėjo pasigirti dideliais futsal renginiais savo šalyse – 2022-aisiais Latvijos sostinėje buvo surengtas UEFA futsal čempionų lygos finalo ketverto turnyras, o Lietuvą 2021-ųjų rudenį drebino vienas didžiausių renginių šalies sporto istorijoje – FIFA pasaulio futsal čempionatas.

Europos čempionate dalyvauja 16 rinktinių, jos paskirstomos į keturias grupes po keturias komandas. Geriausios dvi ekipos patenka į atkrintamąsias varžybas ir varžosi ketvirtfinaliuose, pusfinaliuose ir finale.

Dabartiniai Europos čempionai yra Portugalijos salės futbolininkai, kurie 2022-ųjų sausio-vasario mėnesiais Nyderlanduose vykusiame čempionate finalinėse rungtynėse nugalėjo Rusijos futbolininkus.

Per visą istoriją daugiausiai kartų – septynis – Europos čempionate triumfavo Ispanijos futbolininkai, po dvi pergales iškovojo italai ir portugalai, sykį nugalėtojų taurę į viršų kėlė Rusijos rinktinė.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB