Lietuviai per 5 minutes sutriuškino estus (VIDEO)

Lietuvos Futsal (salės futbolo) rinktinė išsaugojo viltis pakovoti dėl patekimo į kitą Europos čempionato atrankos etapą. Kauno sporto halėje lietuviai turėjo paplušėti kovodama su kaimynais iš Estijos, tačiau puikiai sužaidė antrojo kėlinio viduryje ir iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 5:2.

Lemiamose rungtynėse Lietuvos komanda šeštadienį susitiks su Gruzijos futbolininkais, kurie po lygiųjų su Šveicarija (1:1) išliko grupės lyderių pozicijoje tik dėl geresnio įvarčių santykio.

Nepaisant dominavimo - estų persvara

Rungtynės prasidėjo kietu, kibiu žaidimu, abi komandos rungtyniavo gan atsargiai. Lietuviai grasino Jurijaus Jeremejevo smūgiais iš toli. 9 minutę svečius į priekį išvedė Vladislavas Tšurilkinas, kurio smūgis iš dešimties metrų prasprūdo pro rinktinėje debiutavusį lietuvių vartininką Armandą Indrašių.

Visą likusį kėlinio laiką žaidimas daugiausiai vyko Estijos komandos aikštės pusėje. Neilgai trukus lietuvių pastangos buvo vainikuotos. 15-ąją minutę po Arsenijaus Buinickio perdavimu stipriu smūgiu mūšiskių įvarčių sąskaitą atidarė Lukas Sendžikas.

Iki pertraukos lietuviams nepavyko dominavimo paversti įvarčiu, o pirmąją antro kėlinio minutę į mūsiškių vartus krito antrasis įvartis. Po prarasto kamuolio gynyboje tikslų perdavimą dešiniajame krašte gavęs Maksimas Aleksejevas išvedė varžovus į priekį.

Įsibėgėję mušė vienas po kito

Po nervingo laikotarpio 28-ąją minutę rezultatas vėl tapo lygus. Sukladinęs varžovą krašte rezultatą išlygino rinktinės debiutantas Justinas Zagurskas. Jau po minutės estai gavo dar vieną antausį. Varžovus gražiu reidu nubaudė antrą savo įvartį įmušęs Lukas Sendžikas.

Įaudrinti aistruolių lietuviai įsibėgėjo ir pradėjo tikrą šou. Puikų perdavimą baudos aikštelėje gavęs Arsenijus Buinickis paguldė vartininką bei gudriu smūgiu greta skersinio pasiuntė kamuolį į vartus. 34-ą minutę po gražios mūsiškiu atakos meistriškai pasižymėjo kapitonas Marius Bezykornovas.

Rungtynių pabaigoje lietuviams teko atlaikyti Estijos futbolininkų šturmą žaidžiant su penkiais aikštės žaidėjais, tačiau pasiaukojama gynyba bei vartininko žaidimas padėjo išsaugoti vartus bei iškovoti gražią pergalę rezultatu 5:2.
Geriausio rungtynių žaidėjo prizas Lietuvos rinktinėje atiteko L. Sendžikui. Estijos gretose geriausiu pripažintas V.Tšurilkinas.

Šeštadienį Lietuvos rinktinė nuo 19 val. 30 min. žais su Gruzija. Kelialapį į pagrindinį atrankos etapą mūsiškiai iškovotų pergalės atveju ir palankiai susiklosčius dvikovai tarp Šveicarijos ir Estijos. Bilietus į rungtynes platina "Bilietai.lt".