Lietuviai įveikė bendraamžius iš Kipro

Lietuvos vaikinų U-19 rinktinė pergalingai pradėjo pasiruošimą atrankai į Europos čempionatą, Kaune 1:0 įveikę Kipro bendraamžius. Vienintelį rungtynių įvartį antrojo kėlinio pradžioje pelnė kapitonas Domantas Šimkus, o lietuviai nudžiugino sirgalius gražiomis atakomis ir geležine gynyba.

Lietuvos rinktinė be žvalgybos pradėjo rungtynes ir anksti pradėjo manevrus puolime. Visgi pirmajame kėlinyje abi komandos sukūrė tik kelias progas pasižymėti. Puolime buvo pastebimi Skirmantas Rakauskas ir Donatas Šėgžda, vertę plušėti kipriečių vartininką.

Antroje kėlinio dalyje svečiai perėmė iniciatyvą aikštės viduryje ir dažniau pasirodydavo mūsiškių vartų prieigose, tačiau Lietuvos vartų sargas Edvinas Gertmonas profesionaliai reagavo į visas varžovų keliamas grėsmes.

Itin sėkmingai Lietuvos rinktinei prasidėjo antrasis kėlinys. Ataką kairiuoju kraštu vainikavo D. Šimkaus įvartis iš 20 metrų distancijos.

Svečiai turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau E. Gertmonas pademonstravo puikią reakciją, atremdamas stiprų smūgį. Lietuviai palaipsniui perėmė iniciatyvą ir surengė tiradą kombinacijų prie varžovų vartų. D. Šimkus užtikrintai žaidė aikštės viduryje ir skirstė perdavimus Arturui Skuratovič ir Edvinui Baniuliui, kurių smūgiai skriejo šalia pat vartų. Susitikimo pabaigoje varžovai dažniau klydo ir prarado koncentraciją, tad lietuviams nekilo problemų išsaugant pergalę.

Dar vienerios Lietuvos ir Kipro kontrolinės rungtynės vyks šį ketvirtadienį. Jos bus žaidžiamos Birštono sporto centro stadione. Dvikovos pradžia - 17 val.