Lietuvės UEFA atrankos turnyrą pradėjo lygiosiomis su Kazachstanu

Lietuvos merginų U-17 rinktinė apmaudžiai išleido persvarą ir sužaidė lygiosiomis 2:2 su bendraamžėmis iš Kazachstano.

ietuvėms rungtynių pradžia klostėsi sėkmingai. 4 minutę, po Kotrynos Maželytės atlikto baudos smūgio, kamuolį į savus vartus nukreipė kazachių gynėja. Po dešimties minučių krito dar vienas kazachių įvartis į savus vartus.

Mūsiškių persvarą siekė padidinti Ema Kriaučiūnaitė ir Meida Proscevičiūtė, tačiau jų bandymus atrėmė varžovių vartininkė. E. Kriaučiūnaitės taiklus smūgis 41 minutę buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

Deja, antrajame kėlinyje žaidybinę iniciatyvą perėmė kazachės ir jų pastangos buvo vainikuotos įvarčiais. Kazyna Norbajeva 66 minutę tolimu smūgiu sušvelnino rezultatą. Lietuvių padėtį komplikavo 83 minutę Irūnos Blaškytės pelnyta antra geltona kortelė, po kurios žaidėja turėjo palikti aikštę. Per pridėtą laiką kazachės pasinaudojo gynėjų klaida ir uždirbo baudinį, kurį realizavo Alina Lozukova.

Rungtynių statistika: Lietuva – Kazachstanas 2:2 (2:0)

Sv. Josip Radnik stadionas, teisėja – Kristina Georgieva (Bulgarija)

Įvarčiai: 4 min. į savus vartus Margarita Taldykina, 13 min. į savus vartus Assel Orynbay, 66 min. Kazyna Norbajeva, 90+2 min. iš baudinio Alina Lozukova (Kazachstanas)

Įspėtos: 35 min. Irūna Blaškytė, 90+1 min. Ineta Šukštulytė (Lietuva); 44 min. Nursulu Balžan, 56 min. Kazyna Norbajeva (Kazachstanas)

Pašalinta: 83 min. Irūna Blaškytė (Lietuva)

Lietuvos merginų U-17 rinktinės sudėtis: Ineta Šukštulytė, Kotryna Maželytė (68 min. Saulė Uždavinytė), Karolina Jasaitytė, Miglė Žižytė, Irūna Blaškytė, Rusnė Šešplaukytė, Atėnė Streckytė, Ema Kriaučiūnaitė (67 min. Agnieška Kazarina), Žemyna Lekavičiūtė (68 min. Neda Klezaitė), Viltė Švarcaitė (84 min. Santa Lichareva), Meida Proscevičiūtė. Atsargoje: Martyna Paplauskaitė, Paula Saulėnaitė, Kamilė Ivanovaitė, Saulutė Railaitė, Aistė Šveckutė.