Lietuvės sužaidė lygiosiomis su Moldovos rinktine © JumpStory nuotr.

Šį vakarą Kišiniove Lietuvos nacionalinė moterų futbolo rinktinė antrąkart susitiko su Moldovos futbolininkėmis, su kuriomis varžosi 2023 metų FIFA Pasaulio moterų čempionato atrankos G grupėje.

Danielio Wimmerio treniruojamos lietuvės pavasarį Moldovą nugalėjo rezultatu 4:0, bet išvykoje dar kartą varžovių įveikti nepavyko. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.

Lietuvės rungtynes pradėjo aktyviai ir gan greitai atliko pirmuosius smūgius, bet jie buvo atremti. Į priekį Lietuvos rinktinė įsiveržė sužaidus 25 minutes. Ugnė Lazdauskaitė sulaukė gero perdavimo ir išbėgusi prieš vartus smūgiavo tiksliai.

Visgi, po šio įvarčio iniciatyvą į savo rankas perėmė aikštės šeimininkės, o lietuvaičių gynyboje atsirado sumaišties ženklų. 38 minutę rinktinės debiutantė Karolina Jasaitytė pargriovė varžovę baudos aikštelėje ir už tai į lietuvaičių vartus buvo paskirtas baudinys. Moldovos saugė Daniela Mardari po kelių minučių nesugebėjo įmušti pirmojo savo rinktinės įvarčio šiame atrankos cikle, nes jos smūgį atrėmė vartininkė Greta Lukjančukė.

Prieš pat pertrauką Moldova turėjo dar vieną šansą įmušti įvartį, bet šįkart iš geros padėties šalia vartų smūgiavo Claudia Chiper.

Antrajame kėlinyje tęsėsi kovingas žaidimas, bet lietuvėms sunkiai sekėsi susikurti pavojingų progų. Įpusėjus kėliniui abejų komandų treneriai pradėjo atlikinėti keitimus, o sėkmingą keitimą galiausiai atliko Moldova.

Po keitimo pasirodžiusi Carolina Țabur 77 minutę išbėgo viena prieš vartininkę Gretą Lukjančukę ir tiksliu smūgiu išlygino rezultatą. Verta paminėti, kad tai buvo pirmasis Moldovos įvartis šiame FIFA Pasaulio čempionato atrankos cikle.

Nors prie pagrindinio rungtynių laiko buvo pridėtos 8 minutės, Lietuvos moterų rinktinei pritrūko jėgų surengti lemiamą šturmą ir rungtynės galiausiai baigėsi lygiosiomis. Po jų Lietuvos rinktinė su penkiais taškais lieka penktoje grupės vietoje ir išlaiko keturių taškų pranašumą prieš paskutinėje vietoje esančią Moldovą.

Rungtynių statistika: Moldova – Lietuva 1:1 (0:1)

Kišiniovo „Zimbru stadionas, teisėja – Olatz Rivera Olmedo (Ispanija)

Įvarčiai: 77 min. Carolina Țabur (Moldova); 25 min. Ugnė Lazdauskaitė (Lietuva)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Greta Lukjančukė, Greta Valikonienė, Karolina Jasaitytė, Agnė Žėglevičiūtė (78 min. Lolita Žižytė), Monika Piesliakaitė (85 min. Marija Galkina), Algimantė Mikutaitė, Milda Liužinaitė, Liucija Vaitukaitytė, Agnieška Kazarina (63 min. Erika Šupelytė), Paulina Sarkanaitė (78 min. Loreta Rogačiova), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aušrinė Bikutė, Aistė Šveckutė, Viltė Švarcaitė, Alina Špakovskaja, Emilija Giržutaitė.