Lietuvėms nepavyko garbingai pralaimėti šveicarėms © lff.lt nuotr.

Lietuvos moterų nacionalinė rinktinė penktose FIFA pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynėse turėjo pripažinti šveicarių – G grupės lyderių – pranašumą. Vilniaus LFF stadione žaidusios lietuvės Šveicarijos rinktinei nusileido skaudžiu rezultatu – 0:7 (0:6).

Šveicarės aikštėje pademonstravo savo sugebėjimus ir per pirmąjį kėlinį pelnė 6 įvarčius. Iš jų vienas į Gretos Lukjančukės vartus skriejo nuo Monikos Piesliakaitės kojos.

Svečių ekipa su kamuoliu puikiai dirbo standartinėse situacijose, įvarčiais pasižymėjo Rahel Kiwic, Ana-Maria Crnogorčević, Riola Xhemaili, du tikslius smūgius atliko Coumba Sow.

Galimybių atakoms turėjo ir Lietuvos rinktinė. Vienas iš esminių lietuvių ginklų – Rimantės Jonušaitės greitis ir meistriškumas. Vis tik įsibėgėjusią lietuvę sustabdyti spėjo puikiai besigynusios šveicarės.

Antrajame rungtynių kėlinyje Šveicarijos rinktinės spaudimas nesumažėjo – svečiai kūrė atakas, tačiau jos užsibaigdavo netiksliais spyriais arba G. Lukjančukei neutralizavus smūgius. Įvarčiu kėlinio pradžioje spėjo pasižymėti Svenja Fölmli.

Vartininkei G. Lukjančukei ir gynėjoms pavyko apginti Lietuvos rinktinės vartus nuo kitų varžovių bandymų – jų iš viso buvo 26.

Atrankoje į FIFA pasaulio čempionatą lietuvės jau sužaidė 5 rungtynes, iš kurių keturiose patyrė nesėkmes, o vienose sužaidė lygiosiomis. Lietuvos moterų rinktinė šiuo metu savo sąskaitoje turi 1 įvartį, kurį pirmosios akistatos su Šveicarija metu pelnė R. Jonušaitė.

Kitas atrankos į pasaulio čempionatą ciklas prasidės 2022 metais – balandžio 8 dieną Lietuvos moterų rinktinė susikaus su Italijos ekipa.

Rungtynių statistika: Lietuva – Šveicarija 0:7 (0:6)

LFF stadionas, teisėja – Zoe Stavrou (Kipras).

Įvarčiai: 3 min. Monika Piesliakaitė (į savus vartus), 12 min. Rahel Kiwic, 31 min. ir 37 min. Coumba Sow, 34 min. Ana-Maria Crnogorčević, 40 min. Riola Xhemaili, 61 min. Svenja Fölmli (Šveicarija).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Greta Lukjančukė, Algimantė Mikutaitė, Laura Ruzgutė, Rimantė Jonušaitė (85 min. Dovilė Dockaitė) Simona Petravičienė (61 min. Monika Grikšaitė), Monika Piesliakaitė, Vestina Neverdauskaitė, Milda Liužinaitė, Ugnė Lazdauskaitė (85 min. Gabija Toropovaitė), Liucija Vaitukaitytė, Loreta Rogačiova (82 min. Greta Valikonienė).

Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Aušra Klevečkaitė, Laura Kubiliūtė, Marija Galkina, Dovilė Gailevičiūtė, Anika Kyžaitė, Greta Markauskaitė, Meida Proscevičiūtė.