Lietuva tapo FIFA Talentų vystymo programos dalyve © lff.lt nuotr.

Lietuvos futbolo federaciją pasiekė nuostabios naujienos iš FIFA – mūsų valstybė iš daugelio šalių buvo atrinkta dalyvauti pasaulinėje jaunųjų talentų vystymo programoje!

LFF vasarį pateikė paraišką FIFA aukštojo meistriškumo departamentui, kurio ekspertai, vadovavęsi atrankos kriterijais, teigiamai įvertino Lietuvos futbolo ekosistemos potencialą.

Remiantis ekspertų analize, nuo 2021 metų federacijai bus suteikta galimybė dalyvauti treniravimosi ir švietimo programose bei gauti specifinės pagalbos, siekiant pagerinti futbolo akademijų veiklą, varžybų struktūrą, nacionalinių rinktinių konkurencingumą, įvertinti talentingų merginų ir vaikinų vystymo poreikius.

LFF veikla vis labiau pripažįstama tarptautiniu mastu

LFF vadovai džiaugiasi dar viena galimybe pritaikyti gerąją praktiką ir FIFA ekspertų patirtį vystant šalies jaunimo futbolą. „Vis didesnis įsitraukimas į FIFA projektus liudija jos pasitikėjimą Lietuvos futbolu, mūsų veiklos tarptautinį pripažinimą. Turime šansą objektyviai įvertinti savo akademijų stipriąsias ir silpnąsias puses globaliniame kontekste“, – pažymėjo LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

„Lietuvos dalyvavimas šioje programoje suteiks naują impulsą mūsų futbolo akademijų plėtotei. Įgyvendinant šią programą vyks glaudus LFF Techninio departamento darbas su akademijomis ir pasaulyje pripažintos analitinės kompanijos „Double Pass“ ekspertais“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Globalus futbolo vystymas patikėtas A. Wengero vadovaujamai specialistų komandai

„FIFA Talentų vystymo programa yra sukurta siekiant užtikrinti, kad kiekvienas talentas gautų šansą. Dauguma futbolo federacijų teikia dėmesį tik į suaugusiųjų nacionalines rinktines, tačiau jos visada yra tik futbolo vystymo šalyje produktas.

Tvarus vystymas yra ilgametis darbas, reikalaujantis atsidavimo, pasitikėjimo ir kantrybės“, – programos poreikį apibendrino žymus futbolo treneris, dabartinis FIFA globalinio futbolo vystymo vadovas Arsène Wenger.

Programos kūrėjai pažymi, jog FIFA pagrindinė užduotis yra padėti šalių federacijoms pasiekti savo potencialą, padaryti efektyvesnį talentų vystymą ir tokiu būdu pagerinti rinktinių konkurencingumą.

Projekto vykdymą Lietuvos akademijose analizuos „Double Pass“ ekspertai

FIFA bendradarbiauja su Belgijos kompanija „Double Pass“, kuriai patikėjo aukšto meistriškumo projekto dalį, susijusią su akademijų veiklos analize ir talentų vystymo optimizavimu. Unikali mokslinė metodologija, kuria paremtas klubų ir akademijų stebėsenos platformos (vadinamos CAMP) veikimas, yra pagrindinis „Double Pass“ akcentas.

Programoje dalyvaus 13 akademijų, iš kurių 9 orientuotos į vaikinų grupių ugdymą, o 4 – ir į merginų grupių ugdymą. Jas pagal FIFA paskirtų ekspertų rekomendacijas atrinko LFF Techninis departamentas. Akademijos turės prieigą prie CAMP elektroninės sistemos ir galės susipažinti su savo veiklos infografiku, specialistų individualiais raportais ir kita naudinga medžiaga.

„Double Pass“ kiekvienai akademijai yra numačiusi atsiųsti raportą su specifinėmis rekomendacijomis. Projektas bus ilgalaikis ir jį įgyvendinus tikimąsi, jog jis leis ženkliai pakelti akademijų veiklos kokybinį lygmenį.

LFF prioritetas – tvarus ir kokybiškas jaunimo futbolo vystymas

Per pastaruosius metus LFF svariai investavo į jaunimo futbolo vystymą. RSC „Anderlecht“ ugdymo programa dabar įtraukia 19 Lietuvos futbolo akademijų. Siekiant efektyvaus treniruočių proceso valdymo, buvo sudaryta sutartis su belgų elektronine platforma „ProSoccerData“.

Naujų vėjų į federacijos veiklą įnešė 2019 metais paskirtas LFF techninis direktorius Patrick De Wilde. Specialistas iš Belgijos per savo 20 metų patirtį yra dirbęs 9 valstybėse, turi UEFA Pro trenerio licenciją bei yra treniravęs pasaulinio lygio talentus kaip Sadio Mané, Riyad Mahrez, Ismaël Bennacer, Balázs Dzsudzsák ir kitus.

Svarbiausi jaunimo futbolo vystymo darbai patikėti LFF Techniniam departamentui, kuris glaudžiai bendradarbiauja su nacionalinių rinktinių trenerių štabu. Ypatingas dėmesys skiriamas užtikrinti vienodas sąlygas tobulėti ir merginoms – LFF moterų futbolo vystymo vadovo pareigos patikėtos belgų UEFA A kategorijos treneriui Céderique Tulleners.

Šių metų vasarį visuomenei pristatyta 2020–2024 m. LFF techninė strategija, kurią sudaro 11 kertinių sričių, dar aiškiau apibrėžusi jaunimo futbolo vystymo gaires. Karantino laikotarpiu, Techninis departamentas rūpinosi trenerių edukacija ir publikavo net 14 leidinių apie treniruočių ir žaidimo modelius, o vasaros pradžią pažymėjo atvirųjų mokymų maratonu futbolo bendruomenei.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...