„Lietavos“ sąskaitoje – istorinė pergalė

Į Lietuvos čempionatą po 27-erių metų pertraukos sugrįžusios Jonavos „Lietavos“ sirgaliai ilgai laukti pirmosios pergalės neturėjo – ji buvo iškovota jau II-ame „SMScredit.lt A lygos“ ture.

Roberto Poškaus kariauna po įvarčio pirmame susitikimo kėlinyje 1:0 (1:0) nugalėjo Visagine rungtyniavusį Utenos „Utenį“ ir su Marijampolės „Sūduva“ pagal surinktus taškus šiuo metu dalinasi antra–trečia turnyro lentelės pozicija.

Pirmos aštrios progos ilgai laukti neteko. Viena pirmųjų „Utenio“ atakų, prasidėjusi tolimu perdavimu į baudos aikštelę, baigėsi labai pavojingu Arsenijaus Buinickio smūgiu, kai stipriai vienu lietimu smūgiuotas kamuolys pralėkė visai šalia skersinio.

Vienuolikės netrukus apsikeitė tolimais smūgiais, o 16-ąją akistatos minutę buvo pelnytas vienintelis mačo įvartis. Dešiniuoju kraštu prasiveržęs Laurynas Stonkus perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur varžovo globos išvengęs Dominykas Galkevičius iš arti smūgiavo tiksliai.

Netrukus vienas iš „Lietavos“ lyderių pavojingai spyrė baudos metu, savo ruožtu, uteniškiai pirmojo kėlinio metu darė daug techninio broko aikštės viduryje, rimčiau nepagrasindami vartininkui Giedriui Kvedarui.

Po pertraukos „Utenis“, kaip ir pirmojo turo susitikime, vėl atrodė kovingesnis ir akivaizdžiai perėmė kamuolio kontrolę. Visgi žaidybiniu pranašumu nominaliems aikštės šeimininkams pasinaudoti nepavyko.

72-ąją minutę „Lietavos“ gynėjai suklydo netoli savo vartų ir vos nebuvo nubausti. Uteniškių kontratakos smaigalyje atsidūrė A. Buinickis, iš dėkingos progos smūgiavęs į išorinę vartų tinklo dalį.

Dvikovai artėjant į pabaigą, G. Kvedaro budrumą patikrino Gabrielius Zagurskas, kuriam rungtynės baigėsi 85-ąją minutę. Gynėjas pavojingai prasižengė prieš Valdemarą Borovskį, o teisėjas futbolininkui parodė raudoną kortelę.

Galutinai „Lietavos“ pergalę galėjo įtvirtinti Artūras Rocys, tačiau saugui staigios kontratakos įvarčiu paversti nepavyko. Paskutinėmis minutėmis jonaviečiai užtikrintai apsigynė nuo „Utenio“ kampinių ir šventė puikią pergalę.