"Lietava" privertė pasiduoti autsaiderį iš Kauno

Jonavos „Lietava“ nutraukė šešių nelaimėtų rungtynių seriją. Aukštaitijos komanda savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 3:2 (1:1) palaužė „Kauno Žalgirį“, prieš kurį buvo iškovojusi savo paskutinę pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionate.

Į savo sąskaitą įsirašiusi tris taškus, „Lietava“ bent laikinai pakilo į penktąją turnyro lentelės vietą, aplenkdama vėliau rungtynes pradėjusį Kauno „Stumbrą“. Šiose rungtynėse pirmuosius savo įvarčius stipriausioje šalies lygoje pelnė jonaviškis Marius Ganusauskas ir žalgirietis Kasparas Neverdauskas.

Nors mačą aktyviau praėjo jonaviškiai, tačiau apsipratęs su lietaus merkiama aikšte „Kauno Žalgiris“ pirmasis surengė labai pavojingą išpuolį 15-ą minutę. Greitos atakos metu į baudos aikštelę įkirtęs svečių komandos naujokas iš Brazilijos Brunno sulaukė puikaus Tomo Bučmos perdavimo, bet mušė šalia vartų.

Po šio momento žalgiriečiai pastebimai suaktyvėjo. Andriui Veličkai pavyti kamuolį pritrūko centimetrų, puolėjas įsirėžė į jį sugriebusį varžovų vartininką. Kitos atakos metu Giedriui Kvedarui teko dar sykį gelbėti komandą, atremiant pavojingą Luko Sendžiko smūgį pažeme.

Iki tol tik tolimu Tomo Salamanavičiaus šūviu kauniečių vartams grasinusi „Lietava“ išsiveržė į priekį 33-ią minutę. Dominykas Galkevičius tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado Lauryną Stonkų, o kapitonas savo šansą išnaudojo.

Kėlinio pabaigoje Jonavos komanda privalėjo padvigubinti persvarą. Po kampinio Deividas Mikelionis paliko vartus ir kumščiais numušė kamuolį tiesiai Artūrui Rociui, kurio tolimas smūgis sudrebino vartų konstrukciją.

Netrukus pasitvirtino auksinė futbolo taisyklė, paskutinę kėlinio minutę „Kauno Žalgiriui“ išlyginus rezultatą. Kampinio metu Edvino Kloniūno smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą, o pirmasis prie jo atsidūręs A.Velička nesuklydo.

Po pertraukos iniciatyvą vėl susigrąžino aikštę šeimininkai. Tadas Eliošius tolimu smūgiu į vartus nepataikė, tačiau privertė vartininką šuoliu palydėti kamuolį. Vėliau laisvas galva į vartus nepataikė L.Stonkus.

Sužaidus beveik valandą, aikštės šeimininkai dar sykį įgijo pranašumą. Pasižymėjo Valdemaras Borovskis, kurio netikėto smūgio į artimą vartų kampą D.Mikelionis atremti nepajėgė.

„Kauno Žalgiriui“ pabandžius paspausti varžovus, „Lietava“ lengviau atsikvėpė 73-ią minutę. Nuošalės išvengęs ir prieš vartininką atsidūręs L.Stonkus pasielgė labai nesavanaudiškai, atiduodamas perdavimą M.Ganusauskui. Antrojo kėlinio viduryje aikštėje pasirodžiusiam futbolininkui beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Buvusios savo komandos pasigailėjo Rokas Krušnauskas. Į „Lietavą“ iš „Kauno Žalgirio“ persikėlęs puolėjas po puikaus T.Salamanavičiaus perdavimo įsigudrino pataikyti į vartų virpstą iš kelių metrų atstumo.

Intrigą rungtynėse atstatė A.Veličką pakeitęs K.Neverdauskas. Jaunasis žalgirietis po tikslaus Ernesto Pilypo perdavimo nesunkiai laimėjo akistatą su G.Kvedaru 87-ą minutę.

Sugrąžinti dviejų įvarčių persvarą  jonaviškiams galėjo V.Borovskis. Bet prieš svečių vartininką atsidūręs gynėjas mušė labai nestipriai ir D.Mikelionis kamuolį sugavo.

Atvirą futbolą mačo pabaigoje demonstravusios komandos sukūrė dar po vieną gerą momentą. Laisvas galva į vartus nepataikė M.Ganusauskas, svečiai atsakė pavojingu Roko Sikorskio smūgiu.