"Lietava" nepasigailėjo beviltiško "Kauno Žalgirio"

Praėjusio sezono Pirmoje lygoje įvarčius vieną po kito mušęs Jonavos „Lietavos“ atakų lyderis Laurynas Stonkus pagaliau prabilo „SMScredit.lt A lygoje“.

Puolėjas pasižymėjo du sykius, atliko efektingą rezultatyvų perdavimą ir padėjo pirmenybių debiutantams 10-ame ture 5:1 (1:0) sutriuškinti „Kauno Žalgirį“, nelaimintį nuo pirmojo turo.

Rungtynių svarstykles jonaviečiai savo naudai pakreipė jau pirmosiomis minutėmis. Po baudos smūgio, kurį atliko Savio, Deividas Mikelionis buvo priverstas nukreipti kamuolį už galinės linijos, tačiau jau netrukus vartininkui teko nuleisti galvą.

7-ąją minutę varžovų aikštės pusėje atsidūręs „Lietavos“ gynėjas Aleksandras Šušnjaras iš kairiojo krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur nesėkmingai sužaidė Ernestas Pilypas, kovoje su varžovu įsimušęs į savo vartus.

Tai nebuvo paskutinis serbo vizitas prie „Kauno Žalgirio“ baudos aikštelės prieigų: po dar vieno A. Šušnjaro perdavimo kamuolys atšoko Tomui Salamanavičiui, tačiau saugo smūgį spėjo blokuoti laiku suskubęs varžovas.

Kėlinio viduryje žalgiriečiams pavyko surengti keletą aštrių išpuolių, bet rezultato išlyginti nepavyko. Andrius Velička baudos aikštelėje surado Karolį Gvildį, kurio smūgį iš aštraus kampo atrėmė Giedrius Kvedaras. Pirmame kėlinyje vienuolikės žaidė gana atsargiai, savo ruožtu, po pertraukos įsižiebė tikras įvarčių fejerverkas.

Ilgai laukto momento 54-ąją minutę sulaukė L. Stonkus. Puolėjas laiku gavo perdavimą iš Savio, akistatoje su vartininku suklaidino D. Mikelionį bei nukreipė kamuolį į tuščius vartus. Po keturių minučių antro įvarčio autorius blykstelėjo dar kartą, puikiu perdavimu kulnu suradęs Arną Paškevičių, kuris, smūgiuodamas iš arti, nesuklydo.

62-ąją minutę „Kauno Žalgiris“ buvo nokautuotas: iš dešiniojo krašto kamuolį perdavęs Savio galėjo tik stebėti, kaip jo dovaną įvarčiu paverčia komandos draugas T. Salamanavičius, pabėgęs nuo varžovo bei tiksliai smūgiavęs iš arti.

Šeimininkai per likusį laiką kovojo dėl garbės – jiems pavyko pelnyti bent jau garbės įvartį. Tą 78-ąją minutę padarė Leonidas Mušnikovas, realizavęs 11 metrų baudinį, kurį uždirbo baudos aikštelėje Juliaus Aleksandravičiaus pražangą išprovokavęs Ignas Dedura.

Visgi galutinį tašką šiame mače padėjo svečiai ir tą padarė L. Stonkus. 85-ąją minutę puolėjas pasinaudojo varžovų klaida, pabėgo prieš vartų sargą bei meistriškai jį perkėlė, padėdamas „Lietavai“ dar labiau įsitvirtinti penktoje turnyro lentelės pozicijoje.

„Kauno Žalgiris“ per dešimt susitikimų praleido 24 įvarčius ir pagal šį statistinį komponentą tapo blogiausia „SMScredit.lt A lygos“ komanda.