LGBTQ+ bendruomenės priekaištų sulaukęs J. Hendersonas: „Privalome gerbti kiekvieną religiją“ © „Reuters“ nuotr.

Jordanas Hendersonas praėjusią vasarą kiek netikėtai paliko „Liverpool“ ekipą ir persikėlė į Saudo Arabijos klubą „Al-Ettifaq“.

Toks patyrusio anglo ėjimas sukėlė daug nuostabos, o labiausiai dėl tokio futbolininko pasirinkimo supyko LGBTQ+ bendruomenės, kurią J. Hendersonas garsiai palaikė, atstovai.

Saudo Arabijoje vienos lyties asmenų santykiai yra draudžiami, o pristatomajame vaizdo klipe „Al-Ettifaq“ klubas nuo J. Hendersono rankos pašalino vaivorykštės spalvų kapitono raištį.

Apie savo perėjimą į Saudo Arabiją nusprendė pakalbėti pats J. Hendersonas, kuris duodamas interviu „The Athletic“ tvirtino, kad tikrai neatsuko nugaros LGBTQ+ bendruomenei, tačiau tuo pačiu teigė, kad būtina gerbti visas religijas ir jų taisykles.

„Niekada nenorėjau nieko įskaudinti. Aš visada stengiuosi padėti įvairioms bendruomenėms. Mane labai skaudina komentarai iš kai kurių bendruomenių, kad persikeldamas į Saudo Arabija aš atsukau jiems nugarą.

Šiuo atveju galiu tik atsiprašyti, jei kažkam atrodo būtent taip. Vis tik aš tikrai nepasikeičiau kaip asmenybė.

Visada stengiausi padėti LGBTQ+ bendruomenei. Rungtynėse žaisdavau su vaivorykštės spalvų batų raišteliais, o taip pat dėvėdavau specialų kapitono raištį. Taip pat leidau naudoti savo vardą kovojant dėl LGBTQ+ teisių.

Mane išties skaudina tokie komentarai, kadangi turiu draugų ir artimųjų, kurie priklauso LGBTQ+ bendruomenei“, – kalbėjo J. Hendersonas.

Futbolininkas taip pat pakomentavo incidentą, kai „Al-Ettifaq“ pašalino vaivorykštės spalvų kapitono raištį pristatomajame vaizdo klipe.

„Aš tikrai nieko nežinojau, kol tas vaizdo įrašas nepasirodė viešumoje. Nenoriu per daug to komentuoti, nes tai yra tiesiog religiniai aspektai.

Jei dėvėčiau vaivorykštės spalvų kapitono raištį Saudo Arabijoje, tai būtų nesąžininga vietinės religijos atžvilgiu. Privalome gerbti kiekvieną religiją ar kultūrą“, – pridėjo anglas.

J. Hendersonas taip pat atskleidė, kad praėjusią vasarą nebesijautė reikalingas „Liverpool“ klubui, o persikelti į Saudo Arabiją jį motyvavo ne finansinis aspektas.

„Jei kažkas klube būtų pasakę, kad nori mane išlaikyti, tuomet tikrai būčiau svarstęs tokią galimybę. Negaliu sakyti, kad mane išvarė iš klubo, tačiau tikrai nebesijaučiau reikalingas Liverpulyje.

Žmonės gali manimi tikėti arba ne, tačiau pinigai niekada nebuvo svarbiausias dalykas mano gyvenime“, – akcentavo J. Hendersonas.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB