LFP prezidentas: „Jei Ispanija pasidalins, „Barcelona“ paliks La Liga“

Ispanijos futbolo lygos (LFP) prezidentas Javieras Tebas pareiškė, kad „Barcelona“ bei „Espanyol“ klubai negalėtų likti „La Ligoje“, jeigu Katalonija taptų nepriklausoma valstybe.

Katalonijos parlamento rinkimai vyks šį sekmadienį, o pagrindinė jų tema – galima regiono nepriklausomybė nuo Ispanijos.

Buvęs „Barcelona“ klubo treneris Pepas Guardiola yra vienas garsiausių atsiskyrimo nuo Ispanijos palaikytojų, pro-Kataloniškų pažiūrų taip pat yra Xavi bei Gerardas Pique, kurie pasisako už gyventojų referendumą šiuo klausimu.

Kai kurie Katalonijos politikai teigia, kad net ir šalies skilimo atveju, „Barcelona“ liktų Ispanijos futbolo sistemoje, tačiau LFP prezidentas J. Tebas savo „Twitter“ paskyroje teigė, kad tai – neįmanoma.

„Jeigu Ispanija pasidalins, pasidalins ir La Liga. Tikėkimės, kad niekada neatsidursime šioje absurdiškoje situacijoje“ – baiminosi J. Tebas.

Jam antrino ir Ispanijos sporto ministras Miguelis Cardenalis.

„Barcelona“ negalėtų toliau varžytis Ispanijos lygoje“ – ministras tikino praėjusią savaitę. „ Absurdiška manyti, kad jeigu Katalonija atsiskirs, klubas prašys būti registruotas Ispanijos lygoje.“

Tuo tarpu pats klubas šioje situacijoje pareiškė apolitiškumą. Prezidentas Josepas Maria Bartomeu patikino, kad „Barcelona“ prieš rinkimus nesivels į politiką.

„Visada kalbėjome apie sportą. Mes neužsiimsime politinėmis kampanijomis. Suprantu, kad tą turi daryti politikai, bet „Barca“ parodys savo neutralumą“ – abstrakčiai kalbėjo J. Bartomeu.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė