Lietuvos futbolo federacija (LFF), vykdydama UEFA GROW programą, paruošė apklausą, kurios tikslas – nustatyti apytikslias dalyvavimo futbole išlaidas bei žaidimo nešamą naudą ekonomikai.
Apklausų metu surinka informacija bus panaudota „Investicijų sugrąžinimo modelio“ analizei, norint išsiaiškinti, kokia pridėtinė vertė yra sukuriama Lietuvos ekonomikai. LFF sieks įvertinti šias naudas ir dėl to sieks sužinoti, kiek žaidėjai vidutiniškai išleidžia kelionėms, treniruotėms, maistui ir gėrimams, įrangai bei aprangai.
„Kartu su kolegomis iš UEFA bei britų bendrove „Substance“ ilgai dirbome ir diskutavome apie tai, kad neturime tikslios informacijos, kokią naudą Lietuvos ekonomikai atneša futbolas. – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. – Šis modelis, paremtas ilgamečiu darbu, ekspertų įžvalgomis ir moksliniais tyrimais padės gauti labai tikslią informaciją, pagal kurią galėsime dėlioti tolimesnes darbų gaires“.
„Investicijų susigrąžinimo modelis“ gali padėti sukurti stiprų futbolo finansavimo pagrindą. Nacionalinės federacijos ir Vyriausybė turės apčiuopiamus įrodymus, kad investicijos į dalyvavimą sporte turi reikšmingą įtaką ekonominei vertei, sukuria socialinę ir sveikatinimo naudą bei turi teigiamą įtaką elitiniam futbolui. Ekonominė vertė susideda iš futbolo „vartojimo“, darbo vietų sukūrimo bei pajamų, sugeneruotų iš infrastruktūrinių investicijų. Sukuriama pozityvi socialinė įtaka per aktyvią populiaciją: geresni mokymosi pasiekimai, sumažinamas nusikalstamumas ir kiti teigiami aspektai. Sveikatinimo – sveikesnė populiacija per sveikatos apsaugos lėšų taupymą: sumažinti diabeto ir širdies ligų susirgimo mastai, geresnė psichininė sveikata. Futbolo pasirodymas – didesnis dalyvių skaičius padeda sukurti stipresnę talentų bazę. Taip pat tai padeda pakelti treniravimo lygį ir auginti patį sportą.
„Matome gerus pavyzdžius iš kitų šalių, kuriems šis modelis padėjo įvertinti tikrąją futbolo naudą šaliai ir kaip naujos investicijos gali drąstiškai padidinti tiek ekonominę, tiek socialinę, tiek sveikatos sistemos naudą ir norime šiuos geruosius pavyzdžius pritaikyti Lietuvoje.“ – teigė E. Stankevičius.
Škotijos futbolo federacija buvo vieni iš pirmųjų „Investicijų susigrąžinimo modelio“ vartotojų, panorę įrodyti, kad investicijos į futbolą turi ženklią įtaką ekonomikai, socialinei bei sveikatos sistemai. Modelis parodė, kad škotai prisideda prie savo valstybės gerovės net 1,4 milijardo svarų sterlingų vien žaisdami futbolą. Tiesioginė nauda ekonomikai sudaro daugiau nei 227 milijonai svarų sterlingų, socialinė nauda – net 340 milijonų ir išsaugo daugiau 794 milijonus eurų sveikatos apsaugos sistemai.
Pavyzdžiai parodo kokie svarbūs yra kiekvieno respondento atsakymai, kad LFF, kartu su partneriais, galėtų padaryti tinkamas išvadas ir paruošti rekomendacijas. Visi užpildę apklausą turės galimybę dalyvauti loterijoje ir laimėti puikius prizus. Pagrindinis prizas – žaidimų konsolė „Playstation 4“, taip pat bus galimybė laimėti du „Hummel“ čekius, kurių vertė 50 eurų, penkis futbolo kamuolius ir penkis dvigubus kvietimus į Lietuvos nacionalinės rinktinės rungtynes.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą