Vasario 18 d. įvyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis, kurio metu buvo sprendžiami svarbūs A lygos klausimai, atsiskaityta už 2020 m. biudžeto vykdymą bei patvirtintas 2021 m. biudžetas.
Posėdžio metu buvo atsiskaityta už 2020 m. biudžeto vykdymą. 2020 m. Lietuvos futbolo federacija gavo 8 674 111 eurų pajamų, kurias sudaro dotacijos iš FIFA ir UEFA, rėmėjų paramos ir kitos komercinės pajamos. Buvo numatytas 8 284 310 eurų biudžetas, o faktinis biudžetas sudarė – 8 077 319 eurų, tad buvo sutaupyta 2,5% biudžeto. LFF skolos buvo sumažintos 439 tūkst. eurų.
2021 m. yra planuojamas 8 497 059 eurų biudžetas, iš kurių 2 613 659 eurai yra skiriami LFF projektinei veiklai vykdyti. Tuo tarpu LFF finansavimo poreikis yra 8 877 855 eurai, tai sudaro 380 796 eurų deficitą.
Išsami 2020 m. biudžeto ataskaita bus pristatyta vasario 19 d. 10 val. nuotolinės spaudos konferencijos metu. Taip pat šios konferencijos metu bus pristatytas ir 2021 m. LFF biudžetas.
Vienas svarbiausių posėdžio klausimų – galutinis komandų skaičius ateinančiame A lygos sezone.
FK „Jonava“ pateikė prašymą čempionate dalyvauti išimties tvarka. Reaguodamas į situaciją, DFK „Dainavos“ klubas taip pat pateikė prašymą dalyvauti A lygos čempionate išimties tvarka. FA „Šiauliai“, kurie taip pat galėtų pretenduoti į vietą A lygoje, tai padaryti atsisakė. VK nariai nusprendė, kad abu klubai turi paruošti ir pateikti papildomą dokumentaciją, kuri turi būti pristatyta iki vasario 22 d. ir tada bus priimti atitinkami sprendimai. Nepaisant to, komiteto nariai patvirtino, kad 2021 m. A lygos sezone dalyvaus 10 komandų.
Posėdžio metu patvirtintas ir 2021 m. „Lietuvos jaunimo integracija į profesionalų vyrų futbolą“ reglamentas. Pagrindinis iškeltas siūlymas – kad fondo prizininkais būtų po tris klubus iš A lygos, LFF I lygos ir LFF II lygos, fondą paskirstant tokiomis proporcijomis: 35% – A lygai, 45% – Pirmai lygai ir 20% – LFF II lygai. Esminė reglamento naujovė – siūlymas jog 2021 m. programoje negali dalyvauti ne tik dukterinės komandos statusą turinčios komandos, bet ir dublerinės komandos.
Posėdyje buvo aptartas ir didelio dėmesio sulaukęs naujasis LFF futbolo ugdymo organizacijų sertifikavimo projektas, kuriame dalyvauti nora pareiškė 41 futbolo ugdymo organizacija. VK posėdžio metu buvo patvirtintos 30 futbolo ugdymo organizacijų, kurios dalyvaus pilotiniame sertifikavimo projekte.
VK posėdžio metu buvo patvirtinta nauja LFF Drausmės kodekso versija. Pagrindinis pokyčių tikslas – priartinti LFF drausmės kodeksą prie FIFA ir UEFA drausmės kodeksų.
Taip pat buvo patvirtinti ir Lietuvos rinktinių trenerių štabų nariai. Su visais pokyčiais galite susipažinti žemiau:
Lietuvos salės futbolo rinktinės vartininkų treneriu tapo specialistas iš Ukrainos Dmytro Lytvynenko.
Lietuvos nacionalinės rinktinės vartininkų treneriu lieka Justinas Gasiūnas, o analitiku – Rokas Pranaitis.
Tomas Ražanauskas tapo vaikinų iki 19 metų rinktinės vyriausiojo trenerio asistentu. Audrius Ramonas šioje rinktinėje darbuosis su vartininkais.
Rolandui Džiaukštui vaikinų iki 17 metų rinktinėje talkins Povilas Baliukonis, o vaikinų iki 15 metų rinktinei diriguos Andrius Velička.
Nuotolinę spaudos konferenciją galėsite stebėti čia:
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą