LFF II lygos startas: kosminis „Žalgiris“ B © lff.lt

Praėjusį penktadienį dvikovomis Alytuje, Klaipėdoje, Prienuose ir Telšiuose startavo 2024-ųjų metų LFF II lygos pirmenybėse. Pirmame ture netrūko nei intriguojančių susitikimų, nei galingų pergalių, tarp kurių – ir „Žalgirio“ B aštuoni sausi įvarčiai į naujokės Biržų „Širvėnos“ ekipos vartus.

Intriga

Pirmajame ture nė vienas susitikimas nesibaigė lygiosiomis, tačiau trejose rungtynėse nugalėtoją lėmė pergalės vieno įvarčio skirtumu. Tokiu būdu pirmuosius tris sezono taškus iškovojo „Šilutė“, „Dembava“ ir „Sūduva“ B.

Ypač dramatiškai rungtynės klostėsi sostinėje, kur Eivino Černiausko treniruojami „Sūduvos“ jaunuoliai 3:2 palaužė „Viltį“. Šioje dvikovoje vilniečiai pirmavo, tačiau vėliau Linas Zingertas įspūdingu baudos smūgiu rezultatą išlygino.

Kaip parodė vėlesni įvykiai, tai nebuvo paskutinis kartas, kai po standartinės situacijos krito įvartis. Nemažiau efektingai tiesioginiu baudos smūgiu pasižymėjo ir „Vilties“ atakų lyderis Tomas Chomičius.

Gvido Juškos treniruojama „Šilutė“ sezoną pradėjo trenerio gimtajame mieste Telšiuose. Ten žiūrovai 72 minutes neišvydo nei vieno įvarčio, o vėliau per tris minutes – net tris. Du iš trijų įvarčių priklauso Pauliui Lotužiui, kuris „Šilutei“ garantavo pergalę.

Dar labiau intriguojančią rungtynių pabaigą sukūrė „Fortūna“ ir „Dembava“. Kaune vykusios akistatos pirmajame kėlinyje komandos apsikeitė įvarčiais, o galutiniai taškai buvo sudėti tik per teisėjo pridėtą laiką.

89 minutę Klaidas Jaškus išlygino rezultatą, tačiau dar po dviejų minučių Panevėžio rajono atstovai išprovokavo pražangą baudos aikštelėje ir dar po minutės Ibrahimas Moro realizavo 11 metrų baudinį bei savo komandai padovanojo tris taškus.

Triuškinimai

Skirtingai nei apžvelgtose rungtynėse, keturios lygos komandos sezono starte iškovojo įtikinamas (ne mažiau nei trijų įvarčių persvara) pergales. Šioje grafoje įspūdingiausiai atrodo „Žalgirio“ B pasirodymas. Sulaukę pagalbos iš pagrindinės komandos, žalgiriečiai į naujokės „Širvėnos“ vartus sumušė net aštuonis įvarčius.

Toks didelis skirtumas stebina ir dėl to, kad „Širvenos“ ekipai atstovavo nemažai A lygos patirties turinčių futbolininkų: Edvardas Tamulevičius, Donatas Petrauskas, Domantas Nebilevičius, Tadas Markevičius.

Šeimininkams pamatus pergalei sudėjo Martynas Šetkus, Meinardas Mikulėnas ir Patrikas Matyžonok. Su pagrindine „Žalgirio“ komanda pasiruošimą sezonui įveikę futbolininkai varžovus, visų pirma, lenkė fiziškumu.

Penkiais įvarčiais kitą naujoką „Neptūną“ B apdovanojo pernai iš Pirmos lygos iškritusi „Jonava“. Tikslą sugrįžti į antrąjį pagal stiprumą šalies divizioną keliantys jonaviškiai iki pertraukos sumušė tris įvarčius, po pertraukos – dar du.

Po rezultatyvų žodį dvikovoje tarė Jonas Ulberkis ir Ričardas Beniušis, o visu gražumu spindėjo Mariaus Ganusausko žvaigždė – jo hetrikas leido futbolininkui tapti rezultatyviausiu lygos žaidėju.

Visiškai rungtynės nesusiklostė antrą sezoną LFF II lygoje pradėjusiai „Ukmergei“. Su „TransINVEST“ B sužaidus vos penkias minutes, traumą patyrė Motiejus Slivka. Netrukus Lietuvos rinktinės saugo Vykinto brolis atsidūrė greitosios pagalbos automobilyje ir ligoninėje.

Tuo metu aikštėje svečiai laikėsi beveik kėlinį. Prieš pertrauką pelnytas įvartis Vilniaus rajono atstovams itin palengvino gyvenimą antrajame kėlinyje. Tuomet vos per 17 minučių krito dar trys įvarčiai.

Paskutine sutriuškinta ekipa pirmajame ture tapo „Dainava“ B, kuri nepasipriešino Klaipėdos FM jaunuoliams. Vėl būrio svarbiausių žaidėjų netekusi uostamiesčio komanda per pirmąjį kėlinį dviem įvarčiais beveik užsitikrino pergalę. O kad būtų dar ramiau, Dmitrijus Šachraj antrojo kėlinio viduryje skirtumą padidino iki 3:0.

Antrasis turas

Šį savaitgalį antrojo turo dvikovos nevyks, o į stadionus LFF II lygos klubai sugrįš paskutinį balandžio savaitgalį. „Žalgiris“ B savo aikštėje sieks antro didelio grobio prieš „Neptūną“ B, o „Jonava“ – prieš „Džiugą“ B. Apskritai, antrajame ture visose aštuoniose porose žais laimėjusios komandos prieš pralaimėjusias.