LFF II lyga: pirmąjį trejetą skiria vos vienas taškas © lff.lt

Šeštadienį „Jonavai“ praradus taškus dvikovoje su „Sveikata“, turnyro lentelės viršuje – visiška nežinomybė. Pirmas tris lygos komandas – „Jonavą“, „Žalgirį“ B ir „TransINVEST“ B – iki čempionato pabaigos likus šešiems turams, skiria viso labo vienas taškas.

24-ajame ture „Žalgiris“ B ir „Neptūnas“ varžovus nugalėjo devynių įvarčių skirtumu, o „Viltis“ ir „Dainava“ B sužaidė neįtikėtinomis lygiosiomis 5:5.

Lygiosios

Savaitgalį net keturiuose stadionuose nugalėtojai nepaaiškėjo. Jonavoje užfiksuotas rezultatas 1:1, Šilutėje ir Biržuose – 2:2, Vilniuje, kaip jau minėjome, 5:5.

Pirmieji į aikštę žengė „Šilutės“ ir Klaipėdos FM komandų atstovai. Ketvirtą ir šeštą vietas lentelėje užimančių komandų susitikimas prasidėjo klaipėdiečio Jokūbo Jančausko įvarčiu. Likus žaisti 17 minučių, Erikas Gėrikas skirtumą padvigubino, labai stipriai priartindamas šilutiškius prie pralaimėjimo. Tačiau Gvido Juškos auklėtiniai nepasidavė – 87 minutę Karolis Inta ir jau per pridėtą laiką Žilvinas Česnulis deficitą panaikino.

Čempionato lyderė „Jonava“ taip pat buvo priversta gelbėtis. Po Roko Krušnausko įvarčio „Sveikata“ buvo priekyje, tačiau Benas Spietinis 79 minutę rezultatą išlygino. Laikrodžiui skaičiuojant paskutines pagrindinio laiko sekundes, tas pats B.Spietinis kartu su Danieliumi Liaudanskiu prieš save išvydo raudonas korteles (D. Liaudanskis – antrą geltoną, B. Spietinis – tiesioginę raudoną).

Biržuose „Širvėna“ dukart buvo atsiliekančių vaidmenyje akistatoje su „Ukmerge“, tačiau tašką sugebėjo iškovoti. Tomšas Gulbickis iš Ukmergės pirmojo ir antrojo kėlinių pradžiose mušė po įvartį. Po to antrojo įvarčio iš aikštės buvo pašalintas Domantas Nebilevičius, tad atsiliekanti „Širvėna“ aikštėje liko mažumoje. Nepaisant to, Ignas Kuklietis dvikovos pabaigoje rezultatą išlygino.

Neįtikėtina įvarčių fiesta užfiksuota sostinėje, kur 50 minutę „Dainava“ B prieš „Viltį“ pirmavo 4:0. Kaip parodė vėlesnį įvykiai, to buvo maža. Mažiau nei per pusvalandį dukart Ronaldas Dikinis, po kartą – Tomas Chomičius ir Justas Vaišnys įvarčiais deficitą panaikino. Įdomiausia, kad Domas Abečiūnas alytiškius į priekį išvedė likus žaisti penkias minutes, tačiau jau per pridėtą laiką triumfavo Tomas Chomičius ir visa „Viltis“.

Sutriuškinimai

Trejose turo rungtynėse intrigos nebuvo. Apie „Žalgirio“ B ir „Neptūno“ B pergales jau užsiminėme, taip pat užtikrintai laimėjo ir „TransINVEST“ B.

Daugiausiai įvarčių (11) krito „Žalgirio“ B – „Dembavos“ rungtynėse. Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį, jaunieji žalgiriečiai pirmavo 7:0 ir tada trumpam stabtelėjo. Antrojo kėlinio pradžioje garbės įvartį pelnė dembaviškiai, tačiau į jį „Žalgiris“ B atsakė trimis taikliais smūgiais. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Gustas Žederšteimas, du – Titas Stakėnas.

„TransINVEST“ B Širvintose 4:1 nugalėjo pastaruoju metu itin gerai žaidžiančią „Sūduvą“ B. Mažiau nei per pusvalandį Dovas Grudzinskas, Gabrielis Nikonovas ir Valentinas Jeriomenko savo komandai sukūrė trijų įvarčių persvarą. Netrukus už paskutinės vilties pražangą prieš save raudoną kortelę išvydo „TransINVEST“ B vartininkas Sergejus Melashenko, o žaidimas išsilygino. Esant rezultatui 0:3, „Sūduva“ B dar nerealizavo 11 metrų baudinio.

Uostamiestyje „Neptūnas“ B nepasigailėjo „Fortūnos“. Martynas Velyvis pradėjo varžovų triuškinimą, kuris prieš pertrauką siekė penkių įvarčių atotrūkį, o 53 minutę – aštuonių. M. Velyvis nugalėtojams pelnė keturis įvarčius, Ignas Paulius ir Arnas Kurakinas – po du.

Sensacija

Po 23-ejų nelaimėtų rungtynių pagaliau pergalę šventė Joniškio „Saned“. Joniškiečiai Telšiuose 2:1 nugalėjo keturioliktą poziciją užimantį „Džiugą“ B. Telšiškiai pirmieji rungtynėse pelnė įvartį, o netrukus Eimantas Abramavičius nerealizavo 11 metrų baudinio. Artėjant dvikovai prie pabaigos, telšietis Arnas Martinkus užsidirbo raudoną kortelę, o „Saned“ rezultatą išlygino.

Tuomet iki pagrindinio laiko pabaigos buvo likusios 4 minutės. Po dviejų minučių Eimantas Petrilionis užsidirbo antrą geltoną kortelę ir abiejų komandų žaidėjų aikštėje liko po 10. Per pridėtą laiką Danielis Matthew joniškiečiams pelnė įvartį, garantavusį tris taškus.

B divizionas

Per trejas savaitgalio rungtynes LFF II lygos B divizione įmušti keturi įvarčiai. Trys iš jų priklauso trečią poziciją sustiprinusiam Prienų „Nemunui“, kuris 3:0 sutriuškino Utenos „Utenį“. „Garliava“ sunkioje kovoje nugalėjo „Taurą“ B bei sumažino atsilikimą nuo pirmaujančio „Sirijaus“, kuris turo dvikovą su „Hegelmann“ C baigė nulinėmis lygiosiomis.

Klaipėdos „Sirijus“ – Kauno raj. „Hegelmann“ 0:0;

„Garliava“ B – Tauragės „Tauras“ B 1:0;

Utenos „Utenis“ – Prienų „Nemunas“ 0:3;

25 turas

Šį savaitgalį bus sužaistos visos aštuonerios turo rungtynės. Labiausiai intriguojančios: „Sveikata“ – „Žalgiris“ B bei „Jonava“ – Klaipėdos FM. Trečioji favoritė „TransINVEST“ B komanda būsimame ture kausis su „Dainavos“ B atstovais.