LFF II lyga: inauguracinio B diviziono sezono nugalėtojų taurė įteikta „Sirijui“ © lff.lt

Savaitgalį LFF II lygos pirmenybių A divizione sužaistos 27-ojo turo kovos, po kurių lyderių trijulėje pokyčių neįvyko.

Tiek „Žalgiris“ B, tiek „Jonava“, tiek „TransINVEST“ B, nors ir nelengvai, savo taškų taupykles papildė trimis taškais. Įdomu tai, kad net 15 iš 16 lygos komandų sugebėjo pelnyti bent vieną įvartį.

Lyderiai

Likus trims turams iki sezono pabaigos, turnyro lentelėje situacija nepasikeitė. Ir toliau „Žalgiris“ B ir „Jonava“ žengia koja kojon, o „TransINVEST“ B nuo šių komandų atsilieka vienu tašku.

Šįkart be vyresnių A komandos žaidėjų pagalbos žaidę „Žalgirio“ B jaunieji futbolininkai Marijampolėje 2:1 nugalėjo „Sūduvą“ B. Tiesa, nedaug trūko, kad žalgiriečių pergalių serija čia būtų nutrūkusi.

Beveik valandą nei viena, nei kita komanda negalėjo pasižymėti, o tuomet Romualdas Jansonas išvedė žalgiriečius į priekį. Sūduviečiai nepasidavė. Justas Česnavičius realizavo 11 metrų baudinį, kai laikrodis jau skaičiavo 73 minutę. Rungtynių likimas buvo nuspręstas likus žaisti keturias minutes, kai marijampoliečiai įsimušė įvartį į savo vartus.

Sunkia, identišku rezultatu pasiekta pergale džiaugėsi ir „Jonavos“ futbolininkai. 22 kartą triumfavę jonaviečiai vargo Šilutėje, kuri, nepaisant dviejų praleistų įvarčių pirmajame kėlinyje, sušvelnino atsilikimą ir grįžo į kovą dėl taškų. Nugalėtojams vieną (jau 35-ąjį) įvartį šiame sezone pelnė Ričardas Beniušis.

Trečioji pretendentė į kito sezono „TOPsport Pirmą lygą“ „TransINVEST“ B ekipa turo rungtynes laimėjo 3:1, Joniškyje nugalėjusi „Saned“. Nepaisant to, kad buvo rungtyniaujama su lygos autsaideriais, Vilniaus rajono futbolininkai valandą nesugebėjo įrodyti savo pranašumo, o tuomet per dvi minutes Kajus Bička ir Nedas Klimavičius įvarčiais nulipdė savo komandai pergalę.

Kiti susitikimai

Penktadienį Klaipėdoje FM 3:3 sužaidė su Biržų „Širvėna“. Užtikrintai dvikovą pradėję klaipėdiečiai sužaidus valandą pirmavo 3:0. Kiek per anksti patikėję pergale, vėliau šeimininkai už tai turėjo brangiai susimokėti. 66, 74 ir 90+3 minutėmis įmušti „Širvėnos“ įvarčiai leido šiai komandai iš uostamiesčio išvykti su tašku.

Identiškas rezultatas 3:3 užfiksuotas ir Ukmergėje, kur šeimininkai po tašką pasidalino su „Viltimi“. Šeimininkai dar neįpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 2:0, tačiau 76 minutę priekyje 3:2 jau buvo svečiai. Tašką išgelbėjęs Gyčio Vaivados įvartis buvo įmuštas jau per teisėjo pridėtą laiką.

Šeštadienį labai svarbią pergalę iškovojo „Fortūna“, kuri likus trims turams per tašką priartėjo prie „Dainavos“ B ir „Džiugo“ B komandų. Kauniečiai kaip tik šiame ture 1:0 nugalėjo Alytaus „Dainavos“ antrinę ekipą. Pergalingą įvartį Nerijus Klimas pelnė po pertraukos.

Prienuose „Sveikata“ įdėjo nemažai darbo, kad iškovotų pergalę prieš „Neptūną“ B. Sužaidus valandą, rezultatas švieslentėje dar buvo 1:1, tačiau tuomet Darius Isoda pelnė įvartį, o klaipėdietis Deividas Šumskis prieš save išvydo raudoną kortelę.

Antrajame rate labai silpnai žaidžianti „Dembava“ buvo arti taško rungtynėse su „Džiugu“ B, tačiau ir šiose rungtynėse teko pripažinti pralaimėjimą. Po pirmojo kėlinio Panevėžio rajono komanda buvo priekyje, tačiau su nuostoliais – Marko Mikoliūno raudona kortele. Antrajame kėlinyje iki 80 minutės buvo rezultatas 2:2, o tuomet Aurimas Stulga pelnė pergalingą įvartį.

„Šilutė“ – „Jonava“ 1:2;

Panevėžio raj. „Dembava“ – Telšių „Džiugas“ B 2:3.

B divizionas

Trejomis rungtynėmis sekmadienį buvo užbaigtas pirmasis LFF II lygos B diviziono sezonas.

Dar anksčiau titulą užsitikrinęs Klaipėdos „Sirijus“ paskutinėse rungtynėse 7:3 sutriuškino paskutinėje vietoje likusį Utenos „Utenį“. Antroje vietoje likusi „Garliavos“ B komanda 4:2 įveikė ant šeštojo laiptelio likusį „Be1“ B kolektyvą.

Na, o bronzine ekipa tapo Tauragės „Tauras“ B lemiamoje dvikovoje 3:2 įveikęs laipteliu žemiau nukritusį Prienų „Nemuną“.

Prienų „Nemunas“ – Tauragės „Tauras“ B 2:3;

„Be1“ B – „Garliava“ B 2:4;

Utenos „Utenis“ – Klaipėdos „Sirijus“ 3:7;

28 turas

Dar vienas turas startuos kol kas svarbiausia antrojo rato dvikova „TransINVEST“ B – „Jonava“. Trečiojo pretendento į lygos titulą „Žalgiris“ B sekmadienį priims ketvirtoje vietoje esančią „Šilutę“.