LFF II lyga: eilinės lyderių trejeto pergalės © lff.lt

Nenumaldomai prie finišo artėjantis LFF II lygos A diviziono čempionatas, po savaitgalį įvykusių aštuonerių rungtynių, didelių permainų neatešė. Visos trys pirmaujančios ekipos – „Jonava“, „Žalgiris“ B ir „TransINVEST“ B – iškovojo įtikinamas pergales.

Lyderiai

Kaip ir prieš savaitę, pirmas tris vietas užimančias komandas skiria vos vienas taškas. Tiesa, šešiais įvarčiais „Sveikatą“ pavaišinę sostinės žalgiriečiai pagal įvarčių skirtumą jau lenkia „Jonavą“.

„Žalgiris“ B šiame sezone nei vienose rungtynėse dar nebuvo toks stiprus. Šįsyk į pagalbą atkeliavo Adamas Fofana, Myroslavas Mazuras, Martynas Šetkus, Romualdas Jansonas ir Patrikas Matyžonok. Akivaizdu, kad „Sveikatai“ varžytis prieš „Žalgirio“ A komandos žaidėjus buvo per sudėtinga.

Užteko vos keturių minučių, kad A.Fofana atidarytų įvarčių sąskaitą ir, iš esmės, atsakytų į klausimus. Įpusėjus kėliniui M. Mazuras realizavo 11 metrų baudinį, o besibaigiant jam, A. Fofana įformino dublį, savo komandai sukurdamas trijų įvarčių persvarą.

Antrajame kėlinyje skirtumas dar labiau augo. Iš pradžių trečiąjį savo įvartį pelnė A. Fofana, tuomet pasižymėjo M. Šetkus, o likus 14 minučių iki pabaigos, dar vieną 11 metrų baudinį realizavo Titas Stakėnas.

Ne tokią solidžią, bet vis tiek užtikrintą pergalę iškovojo ir „TransINVEST“ B komanda. Pirmajame kėlinyje ji raktų nuo „Dainavos“ B vartų taip ir nerado, tačiau po pertraukos dviem tiksliais smūgiais Giedrius Onuškevičius ir vienu – Paulius Urbelionis sukūrė komandai triuškinamą pranašumą.

Dar ilgiau pirmojo įvarčio į Klaipėdos FM vartus tykojo „Jonavos“ futbolininkai. Ir tik įpusėjus antrajam kėliniui, Ričardas Beniušis atidarė rungtynių sąskaitą. Po septynių minučių tas pats R.Beniušis pelnė antrąjį įvartį, o dar po keturių – Marius Ganusauskas – trečiąjį. Vienintelis skirtumas nuo „Dainava“ B – „TransINVEST“ B rungtynių tas, kad Jonavoje FM futbolininkai spėjo pelnyti garbės įvartį.

„Šilutė“

Jeigu niekas kardinaliai nepasikeis, „Šilutė“, sužaidus dar penkerias rungtynes, liks ant ketvirtojo laiptelio. Gvido Juškos auklėtiniai jau 11 taškų atsilieka nuo prizininkų trejeto, bet 7 taškais lenkia „Sveikatą“

Paskutinėse rungtynėse šilutiškiai akistatą su „Sūduva“ B baigė lygiosiomis 1:1. Justas Česnavičius marijampoliečius išvedė į priekį, tačiau dar iki pertraukos Ignas Šernauskas rezultatą išlygino.

6-12

Kaip ir kovoje dėl titulo, taip ir kovoje dėl šeštos – dvyliktos vietų vyksta neįtikėtina kova. Ant šeštojo laiptelio esantį Klaipėdos FM kolektyvą ir dvyliktoje pozicijoje esančią „Širvėną“ skiria vos 6 taškai.

Apie klaipėdiečių pralaimėjimą jau užsiminėme, o viena pozicija žemiau esanti ir vienu tašku atsiliekanti „Viltis“ savaitgalį Joniškyje triumfavo 3:0. Šiose rungtynėse beveik viską lemiančios buvo 9-oji ir 14-oji minutės. Pirmuoju atveju Tomas Chomičius pelnė įvartį, antruoju – Donatas Liaudanskas užsidirbo raudoną kortelę.

Likę mažumoje, „Saned“ pagirtinai kovojo, tačiau per teisėjo pridėtą laiką – palūžo bei praleido dar du įvarčius. Reikia pažymėti, kad 76 minutę „Viltis“ galėjo pasilengvinti sau gyvenimą, tačiau nerealizavo 11 metų baudinio.

Aštuntą ir devintą vietas užimančios „Ukmergės“ ir „Neptūno“ B komandos tarpusavio dvikovoje nugalėtojo neišsiaiškino. Tose rungtynėse uostamiesčio komanda triskart pirmavo, turėjo galimybę pasižymėti nuo 11 metrų žymos, tačiau galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo lygiąsias 3:3.

Dar vieną nesėkmę čempionate patyrė antrojo rato nelaimėlė „Dembavos“ komanda. Dembaviškiams keturis įvarčius įmušė Biržų „Širvėna“. Šiai komandai du įvarčius pelnė Armandas Pukevičius.

Apačia

Panašu, kad iš turnyro lentelės dugo „Saned“ jau nebepakils, tačiau aukščiau esančios komandos savo pozicijas gali keisti kas savaitę. 14 ir 15 vietas užimančių „Fortūnos“ ir „Džiugo“ B susitikimą 1:0 laimėjo kauniečiai.

B divizionas

Tryliktą pergalę iškovojo bei per du taškus nuo titulo atsidūrė Klaipėdos „Sirijaus“ komanda. Klaipėdiečiai išvykoje 3:1 nugalėjo trečioje vietoje esantį „Nemuną“.

Kiek netikėtai nesėkmę patyrė antroje pozicijoje esanti „Garliavos“ B komanda, 1:2 nusileidusi „Hegelmann“ C futbolininkams. Trečiose savaitgalio rungtynėse „Be1“ B užtikrintai nugalėjo „Utenį“, kurio šansai išlipti iš turnyro lentelės dugno tapo minimalūs.

Kauno raj. „Hegelmann“ C – „Garliava“ B 2:1;

Prienų „Nemunas“ – Klaipėdos „Sirijus“ 1:3;

„Be1“ B – Utenos „Utenis“ 3:0.

26 turas

Penktadienį „Žalgirio“ B – Klaipėdos FM rungtynėmis startuoja jau 26-asis čempionato turas. Tą patį vakarą Jonavoje šeimininkai priims „Sūduvos“ B jaunuolius. Sekmadienį nė kiek ne lengvesnė užduotis laukia „TransINVEST“ B komandos, kuri namie priims „Šilutę“.