L.Enrique metodai - eksperimentai vardan pergalės

Naujajame sezone pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrusi "Barcelona" trimis pergalėmis startavo Ispanijos pirmenybėse ir sėkmingai pradėjo Čempionų lygos turnyrą.
 
Nors katalonų laimėjimas prieš Nikosijos APOEL buvo kuklus, o daugelis sirgalių tikėjosi varžovų sutriuškinimo, futbolo apžvalgininkai pastebi vieną naujojo "Barcos" trenerio ypatybę - Luisas Enrique labai drąsiai eksperimentuoja aikštėje.
 
Gera gynyba pastaraisiais metais pasigirti negalėjusi "Barca" šiame sezone dar nepraleido nė vieno įvarčio, vartus jau gynė du ekipos vartininkai, o futbolininkų rotacija niekais verčia net ir patį menkiausią mėginimą varžovams atspėti startinę sudėtį. Pavyzdžiui, jau minėtame mače su Nikosijos APOEL ekipa Katalonijos klubo vienuolikėje teliko tik du žaidėjai (Lionelis Messi ir Muniras el Hadddadi - aut. past.), kurie rungtyniavo Ispanijos čempionato rungtynėse savaitgalį su Bilbao "Athletic".
 
Devyni nauji "Barcos" futbolininkai, nors ir nedemonstravo uraganinio greičio, tačiau tuoj pat suginė varžovus į jų aikštės pusę, įgijo žaidybinę persvarą, įmušė įvartį, tegul vos vieną, neprarado iniciatyvos bei sėkmingai užbaigė mačą. Tiesa, jo pabaigoje Kipro komanda surengė pavojingą ataką, kurios metu galėjo išlyginti rezultatą, tačiau daugiau kaip pusantro kėlinio nuobodžiavęs Marcas-Andre ter Stegenas išliko budrus ir smūgį atrėmė.
 
"Aš savo auklėtiniams nesakau, kurie iš jų eis į aikštę. Tokia pati taisyklė taikoma ir vartininkas, nors jie žaidžia specifinėje pozicijoje. Komandoje turiu tris puikius vartų sargus ir noriu, kad kiekvienas iš jų būtų nuolat pasiruošęs. Nepritariu nusistačiusiam principui, kad ekipoje būtinai turi būti "numeris pirmas" ir "numeris antras". Tai netikusi šabloninė nuostata. "Barcoje" tokių vartininkų nėra, tad galimybę pademonstruoti savo sugebėjimus aikštėje tikrai gaus ir Jordi Masipas", - pasakojo "Barcelona" vairininkas.
 
Luisas Enrique nepuolė peikti savo komandos žaidėjų dėl to, kad šie į APOEL vartus įmušė tik vieną įvartį.
 
"Sunku yra atakuoti, kai dešimt varžovų futbolininkų yra kone vienoje linijoje su kamuoliu ir nieko nedaro, o tik ginasi. Mes pademonstruosime savo žaidėjams epizodus, kuomet jiems reikia priimti nestandartinius sprendimus. Taip daroma ne dėl to, kad jie blogai rungtyniauja, o dėl to, kad mes tiesiog negalime sau leisti stovėti vietoje. Privalome žengti tolyn ir tobulėti", - įsitikinęs strategas.
 
Treneris pateikė ir savo nuomonę apie rungtynes su Nikosijos APOEL: "Gal tai ir nebuvo pačios gražiausas mačas žiūrovams, tačiau mes, treneriai, jaudinamės tada, kai viskas vyksta ne taip, kaip mes sumanėme. Taip, aš pakeičiaus devynis futbolininkus, jei palyginsime sudėtį su ta, kuri rungtyniavo savaitgalį su "Athletic". Gal dėl šios rotacijos "Barcelona" ir nežaidė to judraus futbolo, kuris taip patinka fanams, tačiau noriu pasakyti, kad tokių permainų ėmiausi vardan komandos. Neketinu atsisakyti rotacijos, nors kartais galiu ir suklysti. Mes negalime kiekvieną kartą laimėti rezultatu 3:0 ar 4:0, tačiau man reikalingas kiekvienas žaidėjas ir jais visais aš pasitikiu be jokių išlygų".

fcbarcelona.lt

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...