Lenkija išvargo labai svarbią pergalę prieš Saudo Arabiją © Reuters nuotr.

Lenkija žengė svarų žingsnį link pasaulio čempionato atkrintamųjų.

C grupės rungtynėse Czeslawo Michniewizciaus auklėtiniai 2:0 po sunkios kovos palaužė Saudo Arabijos rinktinę.

Rungtynės prasidėjo geltonų kortelių fiesta. Vienas iš žaidėjų, kuris gavo tokią nuobaudą, buvo Matty Cashas. Vėliau „Aston Villa“ gynėjas bent du kartus laviravo ant išvarymo ribos.

Saudo Arabijos šias rungtynes pradėjo daug drąsiau nei su Argentina ir nuo pat pradžių atrodė pavojingai. Visgi 39-ąją minutę įsiveržti į priekį pavyko Lenkijai. Po Roberto Lewandowskio perdavimo pasižymėjo Piotras Zielinskis.

Prieš pridėtą laiką auksinę galimybę išlyginti rezultatą turėjo Salemas Al-Dawsari, tačiau jam nepavyko realizuoti 11 m baudinio. Epizodo metu herojiškai sužaidė Wojciechas Szczesny.

Herve Renard auklėtiniai atrodė pavojingi ir antrajame kėlinyje. Dažnu atveju pritrūkdavo tik tikslaus lemiamo smūgio. W. Szczesny vėl gelbėjo savo ekipą, o Lenkijos gynėjai taip pat žaidė pasiaukojančiai.

Kėlinio metu Lenkijos futbolininkai net du kartus patikrino varžovų vartų konstrukciją. Arti įvarčio buvo Arkadiuszas Milikas ir Lewandowskis. Pastarajam galiausiai pavyko pasižymėti 82-ąją minutę po grubios Al-Malki klaidos.

Rezultatą padvigubinęs „Barcos“ puolėjas pelnė pirmąjį savo įvartį pasaulio futbolo čempionatuose.

Lewandowskis turėjo ir dar vieną progą pasižymėti, tačiau puolėjo klastingą smūgį atrėmė Mohammedas Al-Owaisas.

Po šios pergalės Lenkija turi visą kontrolę savo rankose C grupėje. Norint patekti į čempionato aštuntfinalį, paskutinėse rungtynėse gali užtekti ir lygiųjų. Daug kas dar priklausys ir nuo to, kaip baigsis vakaro mačas C grupėje tarp Argentinos ir Meksikos. Mačo pradžia – 21 val.