"Lazio" skambiai laimėjo Romos derbį © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate įvyko likusios 15 turo rungtynės. Romos derbyje triuškinamą pergalę šventė "Lazio", lyderis "Inter" padidino savo persvarą nuo artimiausio persekiotojo iki septynių taškų, svarbias pergles iškovojo "Catania" bei "Fiorentina", tuo tarpu "Milan" dar kartą nesugebėjo iškovoti pergalės.

Pirmajame kėlinyje žaidimo tempą kontroliavo "Roma", tačiau prieš pat kėlinio pabaigą "Lazio" atsigavo ir pradėjo grasinti varžovų vartams. 45 minutę Massimo Oddo pakėlė kampinį ir jo perdavimas pasiekė Emilsoną Cribari, kurio galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos į skersinį neįtikėtinai atmušė vartininkas Doni. Tačiau vos už kelių akimirkų "Lazio" išsiveržė į priekį - nuostabiu smūgiu iš maždaug 30-ies metrų į viršutinį vartų kampą vartininkui jokių šansų nepaliko Cristianas Ledesma.

52 minutę Philippe Mexes grubi klaida leido "Lazio" legionieriui Goranui Pandevui atsidurti vienam prieš vartininką. Makedonietis permetė kamuolį per vartininką Doni ir šis jį pargriovė. Teisėjas Roberto Rosetti iš pradžių neužfiksavo nieko, tačiau pasitaręs su šoniniu teisėju parodė nusprendė skirti 11 metrų baudinį į "Roma" vartus.

Dar labiau sumaišties įnešė arbitro vartininkui parodyta raudona kortelė,nes po kelių akimirkų sprendimas buvo pakeistas ir traktavus tai kaip ne paskutinės vilties pražangą Doni atsipirko įspėjimu. Aikštėje nuslūgus emocijoms baudinio mušti atsistojo "Lazio" kapitonas Massimo Oddo, kuris ir pelnė antrajį savo komandos įvartį.

"Lazio" įsibėgėjo ir savo pergalę užtvirtino 73 minutę. Tommaso Rocchi perdavė kamuolį komandos draugui Stefano Mauri ir šis atsidūręs vienas prieš vartininką permetė per jį kamuolį, tačiau šis atsitrenkė į vartų skersinį. Visgi prie kamuolio pirmas suskubo Massimo Mutarelli, kuris smūgiu į tuščius vartus užtikrino savo komandai triuškinančią pergalę Romos derbyje.

"Inter" pasinaudojo šia "Roma" nesėkme ir dėka pergalės svečiuose prieš "Empoli" 3-0, atitrūko nuo "Roma" jau septyniais taškais.

Pirmasis rungtynių įvartis buvo pelnytas 60 minutę. Zlatano Ibrahimovičiaus smūgis atsitrenkė į skersinį, tačiau kamuolys atšoko pas Hernaną Crespo ir šis išvedė savo komandą į priekį.

78 minutę "Empoli" gynėjai paliko laisvą Zlataną Ibrahimovičių ir šis, gavęs kamuolį, smūgiavo į vartus ir kamuolys atsitrenkęs į vidinę virpsto dalį įskriejo į vartus.

Už aštuonių minučių "Inter" galutinai palaidojo varžovų viltis iškovoti bent tašką. Nicolas Burdisso skersavo kamuolį į varžovų baudos aiktelę ir Walteris Samuelis galva nuginklavo varžovų vartininką.

"Milan" pratęsė nesėkmingą seriją namuose sužaidę su "Torino" ekipa rezultatu 0-0. 76 minutę "Milan" turėjo puikią progą pelnyti pergalingą įvartį po to kai teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į Turino ekipos vartus, tačiau Alberto Gilardino smūgiuotas kamuolys atsitrenkę į virpstą.

"Catania" sugebėjo pakilti į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą po pergalės rezultatu 1-0 prieš "Udinese" klubą. Ekipai pergalę atnešė 67 minutę galva pelnytas Gionathano Spinesi įvartis.

"Fiorentina" taip pat iškovojo tris svarbius taškus, svečiuose 1-0 įveikusi "Chievo" ekipą. Florencijos klubo gretose pasižymėjo rezultatyviausias šios komandos žaidėjas šį sezoną Adrianas Mutu.

"Atalanta" vos neiššvaistė trijų įvarčių persvaros rungtynėse su "Messina", kurios baigėsi 3-2. Bergamo klubas po 67 minutę pelnyto Cristiano Doni įvarčio pirmavo 3-0, tačiau siciliečiai sugebėjo įmušti du įvarčius. Visgi išlyginti rezultato "Messina" žaidėjams nepavyko.

Kitos dvejos rungtynės baigėsi be įvarčių. "Sampdoria" sužaidė 0-0 su "Siena", o "Cagliari" pasidalino taškus su "Parma".

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

"%c00019" 3 - 0 "%c00028"
45` [1 - 0] Cristian Ledesma
52` [2 - 0] Massimo Oddo (11m.)
73` [3 - 0] Massimo Mutarelli

"%c00085" 0 - 3 "%c00037"
60` [0 - 1] Hernan Crespo
78` [0 - 2] Zlatan Ibrahimovic
86` [0 - 3] Walter Samuel

"%c00062" 0 - 0 "%c00251"

"%c00318" 1 - 0 "%c00063"
68` [1 - 0] Gionathan Spinesi

"%c00068" 0 - 1 "%c00143"
80` [0 - 1] Adrian Mutu

"%c00215" 3 - 2 "%c00214"
28` [1 - 0] Davide Bombardini
57` [2 - 0] Adriano Ferreira Pinto
67` [3 - 0] Cristiano Doni
76` [3 - 1] Nicolas Andrea Cordova
85` [3 - 2] Arturo Di Napoli

"%c00070" 0 - 0 "%c00080"
86` iš aikštės pašalintas Abdoulay Konko ("Siena")

"%c00216" 0 - 0 "%c00029"