Latviai gali netekti Laizano © Eurofootball.lt
Latvijos rinktinė prieš pat Europos čempionatą susidūrė su problemomis. Pagrindinis latvių saugas %p02536 buvo "ištremtas" į antrąją Maskvos "%c00072" komandą. Šiais metais vyriausiasis armiečių treneris Artur Jorge nė karto neišleido Laizano pagrindinės komandos sudėtyje.

Latvių atraminiam saugui, kuris yra vienas iš pagrindinių šalies patekimo į Europos čempionatą "kaltininkų", nepasisekė rasti bendrą kalbą su naujuoju "raudonai-mėlynųjų" treneriu Artur Jorge. Dar tarpsezonyje draugiškose rungtynėse Jorge išleisdavo Laizaną, kaip sakant, "tik tarp kitko", antroje armiečių sudėtyje. Tai žaidėjui kėlė įtarimų, tačiau jis tikėjosi, kad oficialiose rungtynėse viskas bus kaip prieš tai, kaip pas Gazzajevą. Tačiau futbolininko viltys nepasiteisino.

Kartais taip būna: kad ir kaip tu bežaistum, kad ir kaip puikiai beatliktum savo funkcijas aikštėje, kad ir kokį darbų kiekį bevykdytum, treneris tave į aikštę neleis. Kodėl? Valerijus Lobanovskis, Kijevo "%c00137" legenda, tai aiškindavo tuo, kad futbolininkas netinka žaidimo modeliui, kurį bando įgyvendinti komandos treneris. Tikriausiai Laizanas ir yra tas žaidėjas, kuris neįsipaišo į portugalų specialisto komandos stilių.

Galingas latvis (186 cm, 76 kg), mokantis kautis aukštėje ir gynyboje, ir puolime, kaip niekas kitas gerai tiko "vertikaliam" Valerijaus Gazzajevo žaidimo modeliui. Bet Jorge komandai, besistengiančiai žaisti kombinacinį futbolą, įžaidinėjančiai kamuolį žemais perdavimais ir atsisakiusiai spaudimo, ne itin techniškas Laizanas pasirodė nereikalingas.

Dėl portugalų specialisto sprendimo galima ginčytis (armiečių saugų linijai nemaišytų Laizano kibumas ir darbštumas), bet Latvijos rinktinei, besiruošiančiai Euro-2004, šie ginčai nepadės. Aleksandras Starkovas, Latvijos rinktinės treneris, norėtų matyti savo pagrindinį atraminį saugą ne sėdintį ant atsarginių suoliuko, o aktyviai įtrauktą į žaidimą futbolo aikštėje.

Gal dėl šios priežasties, o gal ir ne, Laizanas buvo išsiustas į "CSKA" dublerių komandą, kur jis ne vien palaiko savo fizinės formos lygį, bet ir muša įvarčius, kad įrodyti Jorge savo teisę į vietą pagrindinėje sudėtyje.

Štai eilinėse dublerių rungtynėse Laizanas įmušė du įvarčius į "Rostov-D" komandos vartus (3:0). Futbolininkas, dėl kurio likimo pergyvena latvių sirgaliai, pasidalino savo emocijomis su žurnalistais: "Malonu įmušti du įvarčius. Tiesa, tai, sakykim, vietinės reikšmės pasiekimas. Žaisti buvo sudėtinga ir net šlykštu - aikštė buvo tiesiog pasibjaurėtina. Bet mes su šiuo "priešininku" susitvarkėme".

Į klausimą, ar neketina vyriausiasis treneris Artur Jorge pervesti jį į pagrindinę "CSKA" sudėtį, saugas atsakė: "Bet kokiu atveju, su "%c00115" tikrai nežaisiu".

Žinoma, dalyvavimas dublerių rungtynėse padės Juriui Laizanui neiššvaistyti fizinės kondicijos iki Euro-2004. Bet ką jis galės parodyti puikiose Portugalijos aikštėse po "arimų", kuriuose jam tenka žaisti dabar? Kažin, ar tai bus naudinga rinktinei.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...