L. Andrade: „Atvykti į Panevėžį“ dvejonių nebuvo“ © fk-panevezys.lt nuotr.

Prieš šį sezoną FK „Panevėžys“ trenerių štabą papildė dar vienas specialistas – UEFA PRO licenciją turintis portugalas Luísas Miguelis de Olimas Andrade.

39-erių metų portugalas klube darbuojasi kartu su praėjusiame sezone komandą treniravusiais Joao Martinsu, Dainiumi Glevecku, Mariumi Suvaizdžiu ir fizinio pasirengimo treneriu Dainiumi Mikšiu.

Atlanto vandenyne esančioje Madeiros saloje klimatas subtropinis, o sausio mėnesio vidutinė temperatūra siekia apie 16 laipsnių šilumos. Madeiros sostinėje Funšalyje gimęs L. Andrade visą savo karjerą praleido gimtinėje, kur žaidė bei treniravo „Maritimo“ klubą.

Atstovaudamas gimtajam „Maritimo“ klubui L. Andrade per 16 sezonų sužaidė virš 300 rungtynių, kurių dalis buvo pagrindinėje komandoje, o kita dalis – „Maritimo B“ ekipoje. Be to, jaunystėje futbolininkas buvo kviečiamas ir į Portugalijos U-20 rinktinę.

Atstovaujant „Maritimo“ komandai L. Andradei šalies čempionate teko žaisti prieš „Benficos“, „Porto“, „Sportingo“ klubus, Europos lygos turnyre – prieš „Newcastle“. Gynėjo pozicijoje rungtyniavusiam futbolininkui aikštėje teko kovoti prieš kaip Ricardo Costą, Ricardo Quaresmą ir daugelį kitų įžymybių.

2015 metais baigęs futbolininko karjerą L. Andrade iš karto pradėjo darbą „Maritimo B“ klube, kur ėjo vyr. trenerio asistento pareigas. Nuo 2018 metų iki atvykimo į Panevėžį šis futbolo specialistas jau dirbo pagrindinės „Maritimo“ komandos, rungtyniaujančios elitiniame Portugalijos divizione, vyr. trenerio asistentu.

Jau antrą mėnesį Panevėžyje gyvenantis ir dirbantis L. Andrade mielai atsakė į jam pateiktus klausimus.

– Ar žinojote ką nors apie lietuvišką futbolą?

– Mano bičiulis Joao Martinsas, su kuris ne vieną sezoną praleido Lietuvoje, daug pasakojo apie jūsų šalies futbolo čempionatą, mes kartu apie tai diskutuodavome. Nors iš arti su Lietuvos futbolu susipažinęs nebuvau, bet apie žinių šiek tiek turėjau.

– Gavęs pasiūlymą atvykti į Panevėžį ilgai dvejojote?

– Jokių dvejonių nebuvo. Iki šiol visa mano žaidėjo ir trenerio karjera prabėgo tik Portugalijoje, todėl noras buvo priimti naują iššūkį. Žinojau, kad „Panevėžio“ klubas siekia ambicingų planų ir nedvejodamas prisijungiau prie jo.

Ar neišgąsdino Lietuvą užklupę šalčiai?

– Iš pradžių buvo kiek netikėta, bet greitai apsipratau. Madeiroje 15 laipsnių šilumos laikoma vėsiu oru, o čia 15 laipsnių šalčio ir futbolininkai treniruojasi.

– Kaip įvertintumėte darbo Panevėžyje salygas?

– Klubo infrastrukrūra puiki, jo vadovai rūpinasi tiek žaidėjais, tiek komandos personalu, yra keletas treniruočių aikščių. Aišku, kad tokiomis gamtinėmis sąlygomis treniruotis nėra lengva, todėl, manyčiau, kad puiku būtų ateityje mieste turėti dengtą futbolo manieže. Tuomet ir draugiškų rungtynių nereikėtų vykti žaisti į kitus miestus.

– Kokį įspūdį palieka jaunieji klubo futbolininkai?

– Anksčiau iš Joao buvau girdėjęs daug teigiamų atsiliepimų apie jaunuosius komandos žaidėjus, bet tai, ką pamačiau savo akimis tikrai maloniai nustebino. Visa eilė jaunųjų „Panevėžio“ futbolininkų jau dabar demonstruoja kokybišką ir brandų žaidimą. Jeigu ir toliau jie noriai treniruosis ir nenustos tobulėti, po 4 -5 metų dabartiniai jaunuoliai turės puikias galimybes tapti vedančiaisiais reprezentacinės miesto komandos žaidėjais.

– Kodėl smarkiai skiriasi futbolo lygis Portugalijoje ir Lietuvoje?

– Portugalijoje futbolas – sporto šaka Nr. 1, o jūsų šalyje didžiausias dėmesys skiriamas krepšiniui. Portugalijoje klubai gerokai stipresni finansiškai, kas leidžia turėti komandoms turėti daugiau aukšto lygio profesionalų ne tik aikštėje, bet ir vadybos srityje. Pastaraisiais metais Lietuvos futbolas žengia teisingu keliu, daug dėmesio skiriama jaunimo ugdymui, kas leidžia ateityje tikėtis gerų rezultatų.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...