Kovingoje Lietuvos ir Lenkijos rinktinių dvikovoje - nulinės lygiosios (VIDEO)

Lietuvos futbolo rinktinė neleido Lenkijai į Europos čempionatą išvykti pergalingomis nuotaikomis. Krokuvoje vykusiose rungtynėse lietuviai metė rimtą iššūkį lenkams ir iškovojo pelnytas lygiąsias 0:0.

Mūsiškius į priekį pačioje rungtynių pradžioje galėjo išvesti Arvydas Novikovas, o lenkai į rimtesnį šturmą pakilo tik antrajame kėlinyje. Jo viduryje į virpstą pataikė lenkų žvaigždė Jakubas Blasčykowskis.

Proga pirmą minutę

Lietuvos komandos starto sudėtyje po praėjusios dvikovos įvyko du pasikeitimai - gynybos grandyje aikštėje pasirodė Georgas Freidgeimas ir Rolandas Baravykas, o saugų linijoje - Artūras Žulpa.

Lietuviai galėjo išsiveržti į priekį jau 16 sekundę, kai po tikslios kombinacijos Arvydas Novikovas atsidūrė laisvas baudos aikštelės krašte, bet jo smūgį atmušė vartininkas Lukašas Fabianskis.

Pirmajame kėlinyje lietuvių gynyba praktiškai neleido lenkams sukiurti pavojingų progų, o mūsiškių kontratakos buvo aštrios ir kėlė nerimą varžovų gynėjams. 16 min. šanswą turėjo Vykintas Slivka, bet jo smūgį baudos aikštelėje blokavo gynėjas. 33 min. A. Novikovas pabandė įmušti iš baudos smūgio ir kamuolys skriejo virš vartų.

38 min. po lenkų išpuolio kamuolį galva atmušė Edvinas Girdvainis, o dar  pora šeimininkų atakų nutraukė laiku vartus palikęs vartininkas Emilijus Zubas. Prieš pat pertrauką po Manto Kuklio nestipraus perdavimo Lenkija turėjo vienintelį savo realų šansą - laimei Kamilis Grosickis permesdamas kamuolį per E. Zubą į vartus nepataikė.

Sudrebino vartus

Antrąjį kėlinį Lietuvos komanda pradėjo drąsiai ir poroje perspektyvių atakų pritrūko tikslumo. Vėliau lenkai tris kartus bandė grasinti po standartinių padėčių, tačiau visus tris kartus smūgiai nesukėlė didelio pavojaus.

59 min. šeimininkai buvo arčiausiai tikslo, kai Jakubas Blaščykowskis suklaidino gynėją prie pat baudos aikštelės ir stipriu smūgiu pataikė į vartų konstrukciją. Atakai tęsiantis dar vieną pavojingą smūgį vartų link atmušė G. Freidgeimas.

68 min. padirbėti turėjo lenkų vartininkas Arturas Borucas - jis atrėmė Nerijaus Valskio iš baudos aikštelės prieigų spirtą kamuolį.

Atlaikė šturmą

Rungtynių svečiams seko jėgos, o šeimininkai didino apsukas ir įtampą prie mūsiškių vartų. 74 min. šalia artų iš toli smūgiavo Jakubas Wawžyniakas, 77 min. po Arkadiušo Miliko baudos smūgio E. Zubas atmušė kamuolį, 78 min. po kampinio lenkai smūgiu per save pataikė į komandos draugą.

83 min. lenkų įvartis buvo neįskaitytas dėl pražangos prieš Egidijų Vaitkūną, o 84 min. Slawomiras Peško iš baudos aikštelės prieigų mušė virš vartų. Lenkų šturmas paskutinėmis minutėmis nedavė vaisių - bent du kartus jų atakas nutraukė puikiai žaidęs Edvinas Girdvainis.

Kitos Lietuvos rinktinės suplanuotos rungtynės - rugsėjo 4-ąją Vilniuje vyksianti Pasaulio čempionato atrankos dvikova su Slovėnija.

Lenkija - Lietuva 0:0
Krokuvos H. Reyymano stadionas, 33000 žiūrovų
Teisėjas - Filip Glova (Slovakija)
Įspėti: 79 min. Grzegorz Krychowiak (Lenkija); 3 min. Rolandas Baravykas, 61 min. Georgas Freidgeimas, 79 min. Dovydas Norvilas, 83 min. Egidijus Vaitkūnas (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Zubas, Vaitkūnas, Girdvainis, Freidgeimas, Baravykas, Žulpa, Slivka, Kuklys, Novikovas, Černych, Spalvis.

Atsarginiai: Šetkus, Rapalis, A.Klimavičius, L.Klimavičius, V.Slavickas, D. Česnauskis, Beneta, Norvilas, Lukša, Paulius, Kazlauskas, Valskis

Lenkijos rinktinės startinė sudėtis: Fabianski, Kaputska, Glik, Cionek, Wawrzyniak, Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski, Grosicki, Starzynski, Milik.