Kova prieš muštynes: fanų susibūrimo vietose uždraustas alkoholis

Po pastarosiomis dienomis nesiliovusių konfliktų ir sukeltų muštynių, Prancūzijos valdžia ėmėsi veiksmų – fanų zonose ir kitose vietose, kur rungtynių dieną aktyviai renkasi aistruoliai buvo uždraustas alkoholis.

Per šį Europos čempionatą buvo užfiksuotas ne vienas agresyvus susirėmimas, o tarp įsivėlusių į muštynes per tris pirmąsias čempionato dienas buvo Anglijos, Rusijos, Lenkijos, Šiaurės Airijos, Vokietijos, Ukrainos ir vietiniai sirgaliai. Atsižvelgdami į pastarųjų dienų įvykius, prancūzai nusprendė drausti alkoholį fanų susibūrimo vietose.

„Aš įsakiau imtis visų reikalingų priemonių, jog dieną prieš rungtynes bei rungtynių dieną būtų draudžiama bet kokia alkoholio prekyba, vartojimas ar jo transportavimas tose zonose, kur renkasi gerbėjai. Šis draudimas bus taikomas ir fanų zonose tuo metu, kai jos bus atidarytos“, - kalbėjo Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve.

Prancūzijos vyriausybė taip pat pripažino, jog pastarųjų dienų įvykiai yra netoleruotini bei tikisi, jog toks sprendimas padės išvengti ar bent sumažinti tolimesnių incidentų kiekį šių pirmenybių metu.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė