Kosovas atvertė naują savo futbolo istorijos puslapį

Kosovas penktadienį išgyveno bene svarbiausią įvykį jaunos šalies gyvenime nuo pat Nepriklausomybės paskelbimo 2008 metais. Prieš tris savaites į FIFA priimtas Kosovas Vokietijoje, Frankurto „Volksbank“ stadione, sužaidė pirmąsias oficialias kontrolines rungtynes su Farerų salų komanda ir iškovojo pergalę 2:0 (1:0), rašo lrytas.lt.

Istorinį pirmąjį įvartį prieš pat pertrauką pelnė Albertas Bunjaku, o paskutinėmis mačo sekundėmis po kontratakos pasižymėjo Elbanas Rashani.

Nuo 35-osios minutės Kosovas žaidė dešimtiese, kai raudonąją kortelę gavo rinktinės žvaigždė Bursantas Celina, atstovaujantis Anglijos superklubui „Manchester City“.

80-ąją min. komandų sudėtys tapo lygios, kai buvo pašalintas Bogi Petersenas.

„Kosovas turi puikią futbolo ateitį“, – teigė komandos treneris Albertas Bunjaki.

Rungtynės buvo tiesiogiai transliuojamos Kosove, kuris 2014 metais buvo gavęs FIFA leidimą žaisti neoficialias rungtynes.

Tačiau jiems nebuvo galima žaisti su buvusios Jugoslavijos respublikomis, taip pat demonstruoti jokių nacionalinių simbolių.

Gegužės mėnesį Kosovas tapo UEFA nariu po įnirtingo balsavimo: 28 už, 24 prieš. FIFA artimiausiu metu turės nuspręsti, ar kai kurie žaidėjai galės pakeisti futbolo pilietybę, nes Šveicarijoje ir Albanijoje netrūksta Kosove šaknis turinčių žaidėjų, kurie norėtų atstovauti naujai šaliai.

UEFA galvos skausmas – apribojimai Kosovo klubams, nes rungtynės su kai kurių šalių komandomis gali sukelti neramumų. Siekiant to išvengti, Europos taurių turnyruose ir atrankos varžybose išskiriamos Ispanija ir Gibraltaras, Rusija ir Gruzija, Armėnija ir Azerbaidžanas.

Kosovo debiutas pasaulio čempionato atrankos varžybose įvyks rugsėjį.