Kontrolinėse rungtynėse – paplūdimio futbolo rinktinės pralaimėjimas lenkams © lff.lt

Europos paplūdimio futbolo čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė pirmose kontrolinėse rungtynėse Birštone 4:8 nusileido Lenkijos atstovams. Du įvarčius lietuviams pelnė Mantas Makutunovičius, po vieną – Elvinas Navickas ir Aleksandras Lebedevas.

Pirmasis rungtynių įvartis krito sužaidus vos tris minutes. Pažongliravęs kamuoliu, iš savo aikštės pusės efektingu smūgiu pasižymėjo Lenkijos rinktinės vartininkas.

Lietuviai nesutriko ir per kitas keturias minutes sumušė du įvarčius bei išsiveržė į priekį. Abukart pasižymėjo M. Makutunovičius, iš pradžių tą jis padarė baudos smūgiu, o netrukus iš kelių metrų pridėjo įvartį į tuščius vartus.

Lenkai netrukus rezultatą išlygino, o prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą į jų vartus buvo skirtas baudinys. E. Navickas jį užtikrintai realizavo bei paskutinį kartą dvikovoje išvedė mūsiškius į priekį.

Prasidėjus antrajam kėliniui, Lenkijos rinktinė lietuvius per gana trumpą laiką nubaudė tris kartus ir po tokio šoko aikštės šeimininkai atsitiesti nebesugebėjo. Lenkai tiek antrajame, tiek trečiajame kėlinyje už lietuvius buvo greitesni, užtikrintesni ir iškovojo pelnytą pergalę.

„Visų pirma, net keturi mūsų rinktinės žaidėjai iki šiandienos neturėjo jokios tarptautinių rungtynių patirties, trys žaidėjai dėl įvairiausių priežasčių pasirodyti šiandien negalėjo. Nenoriu, kad tai skambėtų kaip pasiteisinimas, bet laimėti su septyniais patirties turinčiais žaidėjais prieš tokį varžovą kaip Lenkija yra neįmanoma.

Patirtis, treniruočių stoka, kai kurių žaidėjų atsidavimas ir požiūris lėmė tai, ką turime. Jau esu minėjęs, kad turiu tikslą surinkti tokių žaidėjų rinktinę, kuri supranta, ką reiškia atstovauti Lietuvai“, – po dvikovos kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Aivaras Meškinis.

Dar vienas kontrolines rungtynes Lietuvos ir Lenkijos paplūdimio futbolo rinktinės Birštone žais sekmadienį nuo 12 valandos.