Kongo DR įveikė Togą © Eurofootball.lt
Paskutinėse šeštadienį žaistose Afrikos Nacijų taurės rungtynėse B grupėje Kongo Demokratinės Respublikos futbolininkai užtikrintai 2-0 įveikė Pasaulio čempionate vasarą žaisiančius Togo futbolininkus.

Togas 0 - 2 Kongo DR
45` [0 - 1] Tresor Mputu
64` [0 - 2] Lomana LuaLua

Geriau šiose rungtynėse už varžovus atrodę Kongo DR futbolininkai į priekį pelnytai išsiveržė pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje, kuomet po puikaus "Portsmouth" puolėjo Lomana LuaLua perdavimo kamuolį į vartus pasiuntė Tresoras Mputu.

Kongo DR futbolininkams pergalę antrajame kėlinyje garantavo puikus individualus kapitono L.LuaLua pasirodymas - puolėjas pats atėmė kamuolį iš varžovo, įsiveržė į baudos aikštelę ir puikiu smūgiu nuginklavo vartininką, kuris tik pirštų galais prilietė kamuolį. Nors antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs vienas geriausių Togo rinktinės žaidėjų Londono "Arsenal" puolėjas Emmanuelis Adebayoras vėliau keletą kartų grasino varžovų vartams, Kongo DR gynėjai nedarė klaidų ir leido savo komandai iškovoti pergalę.

Togo rinktinė tapo antrąja rinktine, vasarą žaisiančia Pasaulio čempionate Vokietijoje, tačiau pralaimėjusia Afrikos Nacijų taurės rungtynėse. Prieš tai vykusiose rungtynėse toje pačioje grupėje žaidžiantys Angolos futbolininkai turėjo pripažinti Kamerūno pranašumą 3-1.

Po šio pralaimėjimo tik pergalė sekančiose rungtynėse prieš Kamerūną leistų Togo futbolininkams tikėtis patekti į turnyro aštuntfinalį.