Kirgizai nepasigailėjo Lietuvos futsal rinktinės

Lietuvos salės futbolo (futsal) rinktinė šeštadienį pirmosiose šių metų draugiškose rungtynėse susitiko su Kirgizijos nacionaline komanda. Pirmojoje istorijoje ekipų akistatoje triumfavo svečiai iš Azijos.

Lietuvos rinktinės treneris Jevgenijus Ryvkinas abiejuose kėliniuose išbandė įvairius taktinius sprendimus, pritaikytus skirtingiems žaidėjų penketukams aikštėje.

Rungtynių pradžia lietuviams buvo nesėkminga. Kirgizijos komanda nuo rungtynių pradžios daugiau kontroliavo kamuolį ir surado būdų pasižymėti. Po dešimties minučių oponentai jau pirmavo rezultatu 3:0.

Vėliau kirgizai kiek atsitraukė, o 12 minutę Lietuvos ekipa sušvelnino rezultatą, kai po perdavimo iš krašto pasižymėjo Darius Jankauskas. Tačiau po kelių minučių Azijos rinktinės narys Dilshatas Kadyrovas savo įvarčiu persvarą atstatė.

Prieš kėlinio pabaigą Lietuvos komanda dar kartą pralaužė Maksato Alimovo ginamus vartus, kai panašioje į pirmo įvarčio situaciją sėkmingai kamuolį į vartus iš kelių metrų atstumo pasiuntė Gytis Vasylius.

Po pertraukos žaidimas tapo kur kas atviresnis, Lietuvos komanda buvo kūrybingesnė puolime, bet rezultato pakeisti nepavyko. Paskutinę rungtynių minutę Kirgizijos komanda pasinaudojo atsivėrusiomis galimybėmis puolime, kai lietuviai bandė užspausti jų vartus ir pelnė du įvarčius. Mačas baigėsi Kirgizijos pergale 6:2.

Antrasis rinktinių susitikimas vyks sekmadienį, 16 val. Prienų arenoje.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Kirgizija 2:6 (2:4)
Prienų sporto arena, 250 žiūrovų
Teisėjas – Mantas Pomeckis

Įvarčiai: 2 min. M. Zhldubaev (0:1), 6 min. M. Alimov (0:2), 10 min. D. Kadyrov (0:3), 12 min. D. Jankauskas (1:3), 14 min. D. Kadyrov (1:4), 18 min. G. Vasylius (2:4), 40 min. S. Makamadinov (2:5), 40 min. S. Akimbaev (2:6).

Lietuvos startinis penketas: Gintaras Repšas, Albert Voskunovič, Lukas Sendžikas, Justinas Zagurskas, Vladimir Derendiajev.

Po keitimo: Armandas Indrašius, Benas Spietinis, Vadim Pinko, Arsenij Buinickij, Darius Jankauskas, Jurij Jeremejev, Deividas Remaris, Gytis Vasylius, Eisvinas Utyra.

Atsargoje: Mindaugas Labuckas (kapitonas).