Ketvirtasis žalgiriečių varžovas – praėjusį sezoną nustebinusi „Banga“ © E. Žaldario nuotr.

Ketvirtuoju FK „Žalgirio“ varžovu šį sezoną A lygoje bus komanda, kuri praėjusį sezoną tapo čempionato staigmena, tačiau šį sezoną kol kas neturi kuo pasidžiaugti – tai Gargždų „Banga“.

„Banga“ 2020 metų sezone užėmė 4 vietą turnyro lentelėje ir būtų iškovojusį kelialapį į UEFA Europos Konferencijų lygą, tačiau šį prizą pasičiupo taurės turnyrą laimėjęs „Panevėžys“.

Gargždų komanda pernai nebuvo lengvai įveikiama ir „Žalgiriui“ – tik priešpaskutinėse sezono rungtynėse Vilniaus ekipa užtikrintai laimėjo 4:0. Dvi akistatas žalgiriečiai laimėjo rezultatais 1:0 – ypač sudėtingas buvo paskutinis mačas Vilniuje, kuomet teko ilgą laiką žaisti su kiekybiniu deficitu. Viena dvikova baigėsi lygiosiomis 0:0.

Šį sezoną „Banga“ pradėjo trimis pralaimėjimais, tačiau rungtynių tvarkaraštis Gargždų komandai nebuvo palankus – įskaitant artėjančią akistatą su „Žalgiriu“, sezono starte tenka susidurti su visomis stipriausiomis praėjusio sezono A lygos ekipomis.

Sezono atidarymo rungtynėse „Bangą“ palaužė tik „Kauno Žalgirio“ veterano Lino Pilibaičio įvartis po kampinio 82 minutę.

Antroji dvikova Panevėžyje buvo prastesnė. „Banga“ pirmajame kėlinyje atsakė į varžovų įvartį (1:1), bet po pertraukos „Panevėžys“ įmušė triskart ir Gargždų ekipa dar kartą pasižymėjo tik pačioje dvikovos pabaigoje (2:4).

Trečioje akistatoje namuose „Banga“ taip pat atsitiesė po praleisto įvarčio pirmajame kėlinyje ir po puikaus Simono Urbio smūgio pirmąjį kėlinį baigė lygiosiomis (1:1). Visgi antrojo kėlinio viduryje po kampinio „Sūduva“ įmušė antrą įvartį ir pranašumą išsaugojo (1:2).

Sezono pradžioje kautis su visais varžovais „Bangai“ padeda išsaugotas komandos branduolys – treneris Tomas Tamošauskas, į Lietuvos rinktinę kviečiamas vartininkas Ignas Driomovas, gynėjai ukrainiečiai Aleksandras Aksionovas ir Jurijus Pavlykas, komandos kapitonas Deividas Padaigis, solidžią patirtį A lygoje sukaupę saugai Skirmantas Rakauskas, Dovydas Norvilas, Karolis Urbaitis, Robertas Vėževičius, puikiai pernai užsirekomendavęs japonas Shogo Yoshikawa.

Gynybos kraštą užpildė pernai „Riteriams“ ir „Dainavai“ atstovavęs Ernestas Stočkūnas, Saugų grandį papildė į Gargždus grįžęs Simonas Urbys ir paskolintas mažeikiškis Benas Anisas. Abu į komandą atvyko iš „Kauno Žalgirio“. Taip pat atvyko japonas Norito Hashiguchi.

Bene rimčiausia netektis tarpsezonyje – puolėjo Renato Matoso išvykimas į „Kauno Žalgirį“. Apskritai daugiausiai praradimų įvyko atakuojančioje grandyje, kur „Bangai“ tenka ieškoti naujų sprendimų. Žiemą Julius Kasparavičius pasirinko Kėdainių „Nevėžį“, Sergejus Kundikas išvyko į Jungtinius Arabų Emyratus, o Jonas Bičkus ir Deividas Lukošius nusikėlė į žemesnes lygas – Klaipėdos „Neptūną“ ir „Šilutę“.

Jaunasis puolėjas puolėjas Darius Zubauskas patyrė traumą ir beveik nežaidė Puolimo grandį tik prieš antrąsias rungtynes papildė Ettiene‘as Mukanya, tačiau buvęs „Riterių“ žaidėjas kol kas žaidė tik simboliškai ir paskutinėse rungtynėse su „Sūduva“ net nepasirodė aikštėje. Todėl sezono starte „Banga“ žaidė be aiškaus išreikšto žaidėjo atakos smaigalyje.

„Žalgirio“ ir „Bangos“ akistata vyks balandžio 7 d. trečiadienį nuo 20 val.