Keturis įvarčius finale įmušusi Prancūzija - naujoji pasaulio čempionė (VIDEO, FOTO)

Ketverių metų laukimas baigėsi – sekmadienį įvyko 2018 metų pasaulio futbolo čempionato finalas. Maskvos „Lužnikų“ stadione dėl svarbiausio futbolo trofėjaus susigrūmė dvi Europos komandos – Prancūzija su Kroatija.

Po atkaklios ir itin rezultatyvios kovos stipriausia planetos komanda tapo Prancūzijos rinktinė, čempionate triumfavusi antrą kartą per savo istoriją.

Rungtynes kur kas aktyviau pradėjo Kroatija – Zlatko Daličiaus auklėtiniai dominavo su kamuoliu ir kėlė problemas varžovams jų aikštės pusėje, tačiau pavojingų smūgių per pirmas dešimt minučių nebuvo atlikta.

Puikų žaidimą rodę kroatai buvo nubausti 18-ąją minutę – pirmąją rimtą progą po standartinės situacijos susikūrė prancūzai įsiveržė į priekį. Antoine‘as Griezmannas atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, o ten bandydamas išmušti kamuolį į savus vartus įsimušė puolėjas Mario Mandžukičius.

Po praleisto įvarčio kroatai nesutriko – jie ir toliau dominavo aikštės viduryje. Prancūzai laikėsi savo žaidimo taktikos – atsitraukė link savo aikštės ir laukė varžovų klaidų.

28-ąją minutę Kroatija grįžo – standartinės situacijos metu originaliai kamuolį įžaidę kroatai pasiekė išlyginamąjį įvartį. Mario Mandžukičius petimi numetė kamuolį erdvės baudos aikštelėje suradusiam Ivanui Perišičiui ir šis galingu smūgiu atstatė pusiausvyrą šioje dvikovoje.

34-ąją minutę Kroatijos rinktinė ir vėl buvo nubausta – iš niekur kampinį susikūrę prancūzai uždirbo 11 metrų baudinį, kai I. Perišičius kovodamas dėl kamuolio sužaidė ranka. Po gana ilgos VAR peržiūros realizuoti baudinio prie 11 metrų žymos stojo Antoine‘as Griezmannas – puolėjo koja nesudrebėjo ir Prancūzija vėl įgijo pranašumą.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką atstatyti lygaus rezultato kroatams nepavyko – komandos į rūbinę nužygiavo rezultatui esant 2:1, o visa kova persikėlė į kitas 45 minutes.

Jau 47-ąją minutę Kroatija privertė rimtai padirbėti Hugo Llorisą – po puikaus Ivano Rakitičiaus perdavimo į baudos aikštelę įkirtęs Ante Rebičius atliko galingą smūgį į prancūzų vartus, tačiau savo klasę parodė H. Llorisas.

Netrukus į pavojingą ataką pasileido prancūzai – Kylianas Mbappe spurtavo dešiniuoju kraštu ir liko vienas prieš vartininką, tačiau puolėjui iš aštraus kampo nepavyko nuginkluoti Danijelio Subasičiaus.

59-ąją minutę Kroatijos rinktinei buvo suduotas skaudus smūgis – greitą ataką surezgę prancūzai padidino pranašumą iki dviejų įvarčių. Pauliui Pogba prie baudos aikštelės patogiai atšoko kamuolys ir šis galingu bei tiksliu smūgiu priartino Prancūziją prie triumfo pasaulio čempionate.

65-ąją minutę Kroatijai buvo suduotas lemiamas smūgis – Kylianas Mbappe paleido smūgį maždaug iš 25 metrų ir Prancūzija įgijo pranašumą iki trijų įvarčių. Progą jaunajai futbolo žvaigždei sukūrė puikiai krašte sužaidęs Lucas Hernandezas.

Kroatija nebūtų Kroatija – Z. Daličiaus komanda nekėlė baltos vėliavos ir 69-ąją minutę švelnino atsilikimą. Neįtikėtinai grubiai prie savo vartų suklydęs H. Llorisas bandė persimesti kamuolį, tačiau jis atsitrenkė į M. Mandžukičiaus koja ir rezultatas tapo 4:2.

Per likusį laiką Kroatija bandė spausti varžovus, tačiau jokių greitų progų sukurti nepavyko. Per pridėtą laiką kroatai stebuklo nesukūrė – rezultatas liko 4:2 ir prancūzai pasinėrė į triumfą.

Prancūzija 4 – 2 Kroatija
18‘ [1 – 0] M. Mandžukič (į savus vartus)
28‘ [1 – 1] I. Perišič
38‘ [2 – 1] A. Griezmann (11 m. baudinys)
59‘ [3 – 1] P. Pogba
65‘ [4 – 1] K. Mbappe
69‘ [4 – 2] M. Mandžukič

Startinės komandų sudėtys: <blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">The team news is in... <br><br>Here are your Starting XIs, <a href="https://twitter.com/hashtag/FRA?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#FRA</a> and <a href="https://twitter.com/hashtag/CRO?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#CRO</a> fans! <a href="https://twitter.com/hashtag/FRACRO?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#FRACRO</a> // <a href="https://twitter.com/hashtag/WorldCupFinal?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#WorldCupFinal</a> <a href="https://t.co/f5v1NuaCtJ">pic.twitter.com/f5v1NuaCtJ</a></p>&mdash; FIFA World Cup (@FIFAWorldCup) <a href="https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1018486422154760193?ref_src=twsrc%5Etfw">July 15, 2018</a></blockquote><script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script> Pagrindinė rungtynių statistika: <blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">Only one stat matters...<br><br>France have won the <a href="https://twitter.com/hashtag/WorldCup?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#WorldCup</a>! <a href="https://twitter.com/hashtag/FRA?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#FRA</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/FRA?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#FRA</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/FRA?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#FRA</a> <a href="https://t.co/jAmXCvQDNe">pic.twitter.com/jAmXCvQDNe</a></p>&mdash; FIFA World Cup (@FIFAWorldCup) <a href="https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1018542801796116480?ref_src=twsrc%5Etfw">July 15, 2018</a></blockquote><script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script> Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas A. Griezmannas: <blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">The <a href="https://twitter.com/Budweiser?ref_src=twsrc%5Etfw">@Budweiser</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/ManoftheMatch?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#ManoftheMatch</a> for <a href="https://twitter.com/hashtag/FRACRO?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#FRACRO</a> is <a href="https://twitter.com/AntoGriezmann?ref_src=twsrc%5Etfw">@AntoGriezmann</a>! <a href="https://twitter.com/hashtag/WorldCupFinal?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#WorldCupFinal</a> // <a href="https://twitter.com/FrenchTeam?ref_src=twsrc%5Etfw">@FrenchTeam</a> <a href="https://t.co/tC50z11ahF">pic.twitter.com/tC50z11ahF</a></p>&mdash; FIFA World Cup (@FIFAWorldCup) <a href="https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1018545239865397248?ref_src=twsrc%5Etfw">July 15, 2018</a></blockquote><script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>