„Kauno Žalgiris“ laimėjo bylą prieš Rumunijos klubą © V. Kuralavičiaus nuotr.

„Kauno Žalgirio“ futbolo klubas pergales skina ne tik kontrolinėse rungtynėse,  bet džiaugėsi svarbiu laimėjimu ir už aikštės ribų. Lietuvos vicečempionai laimėjo bylą prieš Arado UTA klubą iš Rumunijos, kuris ilgą laiką atsisakė mokėti treniravimo kompensaciją už buvusį žalgirietį Philipą Otele.

Jungtinėje Karalystėje atrastam futbolininkui „Kauno Žalgiris“ 2019-aisiais tapo pirmuoju profesionaliu klubu. Savo fizinėmis savybėmis išsiskyręs ir greitai Lietuvoje atsiskleidęs žaidėjas per 70 rungtynių su Kauno komandos marškinėliais pelnė 13 įvarčių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Dvejus su puse metų „Kauno Žalgirio“ marškinėlius vilkėjęs P.Otele 2022-ųjų pradžioje su UTA klubu sutartį sudarė kaip laisvasis agentas, bet kadangi atakuojančiam žaidėjui tuo metu buvo mažiau nei 23-eji metai, buvusiai jo komandai priklausė treniravimo kompensacija.

„Dar praėjusių metų pavasarį kreipėmės į Rumunijos klubą, siūlėme susitarti mokėjimų terminus nesiveliant į teisinius ginčus, bet jie buvo gan arogantiškai nusiteikę ir galbūt net netikėjo, kad jaunas klubas iš Lietuvos kreipsis į FIFA“, – situaciją prisiminė klubo direktorius Eimantas Pūras.

Ginčui persikėlus į FIFA Futbolo tribunolą Kauno klubui pergalės ilgai laukti nereikėjo. „Galimai ateities bylai ruošėmės iš anksto, mūsų argumentai nekėlė abejonių ir sprendimas buvo priimtas stebėtinai greitai. Džiugina ne tik Lietuvos klubo pergalė, bet ir šioje vietoje įgyta patirtis, kadangi šiose situacijose kiekvienas atvejis yra ganėtinai unikalus“, – sakė E.Pūras.

FIFA Ginčų sprendimų komisija dar 2022-ųjų spalio mėnesį byloje pripažino „Kauno Žalgirio“ futbolo klubo pergalę, o UTA klubui ir toliau ignoravus įgaliojimą sumokėti beveik 60 tūkstančių eurų sumą, jam buvo pritaikytas draudimas registruoti naujus futbolininkus.

Galiausiai, po žiemos pertraukos Rumunijos čempionate, sausio mėnesį Arado ekipa su „Kauno Žalgirio“ klubu atsiskaitė.

Beje, Arado UTA klubą FIFA įpareigojo sumokėti visas ginčo nagrinėjimo išlaidas ir 5% delspinigių.