Kauno derbio dramoje - A. Rimkevičiaus ir "Stumbro" triumfas (VIDEO)

Pirmasis šių metų „SMScredit.lt A lygos“ Kauno derbis galėtų papuošti bet kurios šalies čempionatą. Dramatiškose rungtynėse nugalėtojas išaiškėjo tik pačioje rungtynių pabaigoje. Pirmavęs „Kauno Žalgiris“ persvaros neišlaikė ir buvo priverstas pripažinti „Stumbro“, pergalingą įvartį įmušusio mačo pabaigoje, pranašumą – 1:2 (0:0). Rezultatui esant lygiam, baudinio nerealizavo žalgirietis Andrius Velička.

Dvikovos pradžioje abi komandas kaustė įtampa, todėl futbolininkams trūko tikslumo. Greičiau jos atsikratė ir progą įvarčiui sukūrė „Stumbras“. Kampinio metu aikštės šeimininkų baudos aikštelėje kilo gaisras, kamuolys atiteko Keneddy Eribai, bet jo smūgį blokavo po kojomis kritęs Ernestas Pilypas.

20-ą minutę nominalūs svečiai surengė gražią greitą ataką. Po perdavimo iš krašto Klaidas Janonis galva numetė kamuolį Lukui Baranauskui, kuris techniškai pasiuntė jį į tinklą, tačiau įvartis įskaitytas nebuvo dėl pažeistos nuošalės taisyklės.

Po minutės „Stumbras“ vėl pagrasino Evano Alexandrow-Ridley vartams. Klaudijaus Upsto perdavimą labai pavojingų smūgiu galva užbaigė K.Eriba, mušdamas virš skersino.

Sužaidus daugiau nei pusvalandį, pasinaudoję „Kauno Žalgirio“ klaida, svečiai įgijo kiekybinę pervarą prie jo vartų, bet K.Janonio bandymas pataikyti į tolimą vartų kampą buvo per stiprus.

Tik 38-ą minutę į žaidimą įsijungti teko „Stumbras“ vartininkui. Po Leonido Mušnikovo perdavimo smūgiu iš aštraus kampo jo budrumą patikino Rokas Krušnauskas, bet E.Alexandrow-Ridley šuoliu kamuolį nukreipė už galinės linijos.

Po pertraukos „Kauno Žalgiris“ ėmė žaisti kur kas aktyviau ir perėmė iniciatyvą, bet „Stumbro“ gynyba darbavosi patikimai ir darbo savo vartininkui nesuteikė.

<iframe frameborder="0" height="270" scrolling="auto" src="http://futbolo.tv/iterpti-video/iv-turas-kauno-zalgiris-stumbras-ivarciai/" width="500">&amp;lt;/p&amp;gt; &amp;lt;p&amp;gt;&amp;lt;em&amp;gt;foto: Linas Žemgulis&amp;lt;/em&amp;gt;&amp;lt;/p&amp;gt;</iframe>

Už savo pastangas žalgiriečiai buvo apdovanoti 62-ąją minutę. Perdavimą iš krašto gynėjai atmušė prie baudos aikštelės buvusiam Tomui Bučmai. Saugas susistabdė kamuolį ir tiksliu smūgiu pažeme išvedė savo komandą į priekį.

„Stumbro“ vyr. treneris Darius Gvildys nedelsdamas į aikštę metė sunkiąją artileriją – Artūrą Rimkevičių. Keitimas pasiteisino. Po dešimties minučių puolėjo pusiau perdavimo, pusiau smūgio į vartus greitos atakos, kurią įspūdingu reidu kone per visą aikštę pradėjo Tomas Snapkauskas, „uždaryti“ nesugebėjo į kamuolį nepataikęs L.Baranauskas, bet už jo atsiradęs T.Snapkauskas savo progos nepraleido.

„Kauno Žalgirio“ trenerių štabas į aikštė metė savo kozirį – A.Veličką.  Veteranas galėjo tapti rungtynių didvyriu 85-ą minutę, kai pirmojo svečių įvarčio autorius T.Snapkauskas ranka sužaidė savo baudos aikštelėje. Tačiau komandos draugo klaidą ištaisė puikią reakciją pademonstravęs E.Alexandrow-Ridley, sugebėjęs atremti A.Veličkos smūgį nuo 11 m. žymos.

Klasikinė futbolo taisyklė pasiteisino jau po minutės. Hayato Wakino privertė suklysti žalgiriečių vartininką Deividą Mikelionį. Šis, išmušdamas kamuolį, pataikė į japoną, ir suteikė progą smūgiuoti A.Rimkevičiui. Vienas geriausių lygos snaiperių buvo tikslus ir garantavo „Stumbrui“ pirmąją pergalę čempionate.