"Kaunas" po baudinių eliminuotas iš Sandraugos taurės © Eurofootball.lt
Lietuvos čempionas FBK "Kaunas" pasirodymą Sandraugos taurėje baigė ketvirtfinalyje, kur žaidė prieš stipriausią praėjusių metų Latvijos komandą "Ventspils". Pagrindiniam rungtynių laikui pasibaigus lygiosiomis 1-1 pergalę latviams nulėmė sėkmingiau mušta 11 metrų baudinių serija.

"Kaunas" 1 - 1 "Ventspils"
(11 m. baudiniai 2-4)
51' [0 - 1] Vits Rimkus
63' [1 - 1] Oleg Strakhanovic

"Kaunas": Malinauskas; Radžius, Kančelskis, Bagužis (68' Kijanskas), Mendy; Kunevičius, Kvaratskhelia, Kšanavičius, Pilibaitis (58' Pehlic (85' Fattakhov)); Beniušis (46' Strakhanovic), Ledesma (23' V.Hleb)

Susitikimą komandos pradėjo atsargiai, o pirmojo kėlinio viduryje "Kaunas" neteko traumą gavusio brazilo Rafaelio, kurį pakeitė Viačeslavas Hlebas. Vėliau geriausių galimybių įmušti neišnaudojo iš kelių metrų į vartus nepataikęs Ričardas Beniušis ir baltarusis V.Hlebas.

Antrojo kėlinio pradžioje "Ventspils" išsiveržė į priekį - sužaidus apie šešias minutes pasižymėjo lietuvių kilmės latvis Vitas Rimkus. Vis dėlto Latvijos čempionų persvara truko neilgai, nes kėlinio viduryje tolimu smūgiu rezultatą išlygino po keitimo aikštėje pasirodęs legionierius iš Baltarusijos Olegas Strachanovičius.

Nei viena komanda rizikuoti nesiryžo, tad susitikimas baigėsi lygiosiomis ir santykius pagal turnyro reglamentą nesant pratęsimo teko išsiaiškinti 11 metrų baudinių serijoje. Joje geriau sekėsi latviams - jie realizavo keturis smūgius, o "Kaunui" lemtingi tapo netikslūs Mariaus Činiko ir O.Strakhanovičiaus baudiniai.

Pusfinalyje "Ventspils" susitiks su Tiraspolio "Sheriff" (Moldova) klubu, kuris kitame ketvirtfinalio mače minimalia persvara rezultatu 1-0 įveikė ir Borisovo "BATE" (Baltarusija).

Antroje pusfinalio dvikovoje žais Taškento "Pachtakor" (Uzbekija), pagrindiniam rungtynių laikui pasibaigus 1-1 po baudinių serijos 4-2 įveikęs Belgrado "OFK" (Serbija), ir Maskvos "CSKA" (Rusija), "sausame" mače dar viename baudinių trileryje 3-2 nugalėjęs "Baku" (Azerbaidžanas) klubą.