"Kaunas" pirmą kartą pateko į Sandraugos taurės finalą © Eurofootball.lt
Penktas kartas Sandraugos taurės pusfinalyje "Kaunui" buvo sėkmingas - po keturių iš eilės pralaimėjimų kasmetinio turnyro pusfinalyje šį kartą įnirtingose rungtynėse kauniečiai 11 metrų baudinių serijoje nugalėjo Maskvos "CSKA" dublerius ir pagaliau žengė į finalą, kur sekmadienį susitiks su be kovos į jį patekusiu Baku "Neftchi" klubu.

Maskvos "%c00072" 1 - 1 FBK "%c00030"
(11 metrų baudiniai 4-5)
10` [0 - 1] Gvidas Juška
56` [1 - 1] Ivan Taranov

61` Marius Žaliūkas ("Kaunas") pašalintas iš aikštės

"Kaunas": E.Kurskis, I.Zelmikas, T.Kančelskis, N.Radžius, M.Bagužis; M.Žaliūkas, N.Machkhava, K.Ivaškevičius, T.Papečkys (77` A.Kšanavičius), L.Pilibaitis (73` Barevičius); G.Juška (59` A.Rimkevičius)

Dar neprasidėjus pusfinaliams jau paaiškėjo pirmasis finalininkas - Jerevano "Pyunik" atsisakė žaisti pusfinalį prieš Baku "Neftchi" komandą motyvuodami tuo, kad praėjusiais metais šių Armėnijos ir Azerbaidžano ekipų tarpusavio susitikime kilo masinės muštynės, kurias be abejo paskatino sena nesantaika ir susipriešinimas tarp abiejų valstybių bei jų gyventojų.

Nepaisant to, kad Rusijos futbolo sąjunga garantavo žaidėjų saugumą rungtynių metu, "Puynik" vis tiek atsisakė rungtyniauti, tad armėnų ekipai buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas rezultatu 3-0, o į finalą net nežaidęs pusfinalio varžybų pateko "Neftchi".

Taigi penktadienį vyko tik vienintelis pusfinalio susitikimas - jame "Kaunas" susitiko su šeimininku Maskvos "CSKA", kuriam šiame turnyre atstovauja dauguma dublerių komandos žaidėjų. Kauniečiams šiose rungtynėse negalėjo padėti traumas patyrę puolėjai Andrius Velička ir Ričardas Beniušis bei dviejų rungtynių diskvalifikaciją už grupės varžybose gautą raudoną kortelę turėjęs gynėjas Mindaugas Pacevičius.

Rungtynės sėkmingiau prasidėjo svečiams iš Lietuvos - 10 minutę Marius Žaliūkas sėkmingai įveikė varžovų gynybos užtvaras ir perdavė kamuolį atakos smaigalyje vienam žaidusiui Gvidui Juškai, kuris gautą progą išnaudojo sėkmingai ir išvedė savo komandą į priekį. Kėlinio pabaigoje gerą galimybę padvigubinti persvarą dar turėjo Linas Pilibaitis, bet nuo jo smūgių "armiečiams" šiaip ne taip pavyko apsiginti.

Antrajame kėlinyje jau aktyviau rungtyniavo jaunieji rusai, kurie 56 minutę ir išlygino rezultatą, kai po perdavimo iš krašto pasižymėjo "CSKA" kapitonas Ivanas Taranovas. Sužaidus apie valandą "Kauno" padėtis komplikavosi - Marius Žaliūkas dėl grubaus žaidimo užsidirbo antrą geltoną kortelę, o neužilgo iš aikštės buvo pašalintas ir treneris Eduardas Malofejevas.

Visgi šeimininkai neišnaudojo kiekybinės persvaros, ir likusią pagrindinio laiko dalį "Kaunas" sugebėjo atsilaikyti. Taigi kaip ir ketvirtfinalyje, lietuvių ekipai teko išbandyti savo nervus 11 metrų baudinių serijoje.

Patį pirmąjį baudinį ėmėsi mušti antrojo mačo įvarčio autorius I.Taranovas, tačiau jo smūgį atmušė Eduardas Kurskis. Tuo tarpu daug tokių serijų patirties turintis "Kaunas" mušė be klaidų - A.Rimkevičiaus, K.Ivaškevičiaus, N.Manchkavos ir E.Poderio smūgiai pasiekė tikslą, baudinius realizavo ir keturi "CSKA" žaidėjai.

Tada atėjo T.Kančelskio eilė, ir kauniečių ekipos kapitonas nesuklydo - lemiamas jo smūgis buvo tikslus. "Kaunas" antrą mačą iš eilės nugalėjo baudinių serijoje ir pagaliau įveikęs pusfinalio barjerą galės finale kovoti dėl Sandraugos taurės nugalėtojų titulo.