"Kaunas" laimėjo "A lygos" lyderių dvikovą © Eurofootball.lt
Sekmadienį vienu metu vyko Visos penkerios Lietuvos čempionato 27-ojo turo rungtynės, kuriose netrūko nei įvarčių, nei atkaklios kovos, intrigos ir dramatiškų momentų. Jau ranka pasiekiamas nugalėtojų titulas tapo lyderiui "Kaunui", kuris išvykoje įveikė čempioną "Ekraną", tuo tarpu autsaiderių dvikova tapo turo puošmena ir baigėsi neįtikėtina "Šilutės" pergale prieš "Nevėžį". Vilniaus derbyje "Žalgiris" paskutinę minutę išleido laimėjimą prieš "Vėtrą" iš rankų, nesėkmingą seriją po ilgos pertraukos nutraukė "Vilnius", o dar vienas mačas baigėsi taikiai.

Įdomiausia turo dvikova vyko Panevėžyje, kur dviejų pastarųjų metų stipriausių Lietuvos komandų varžybose susitiko čempionų titulą ginantis vietos "Ekranas" ir užtikrintai šį sezoną pirmaujantis "Kaunas".

Skirtinga abiejų komandų forma - kauniečių klupinėjimas ir panevėžiečių pergalės pastaruoju metu kiek atgaivino viltis, kad čempionate atgis intriga, tačiau taip neatsitiko, nes vienintelį mačo įvartį 40 minutę įmušė galingasis svečių puolėjas Ričardas Beniušis.

"Kaunas" išsaugojo šį pirmojo kėlinio pabaigoje įgytą pranašumą, nugalėjo ir padidinęs persvarą prieš "Ekraną" iki 21-o taško gali užsitikrinti aukso medalius trimis pergalėmis per likusius dešimt mačų.

Ne mažiau intriguojantis susitikimas buvo žaidžiamas Kaune tarp dėl išlikimo kovojančių Kėdainių "Nevėžio" ir net 13 pralaimėjimų iš eilės patyrusios absoliučios autsaiderės "Šilutės". Rungtynės geriau prasidėjo svečių komandai - 22 minutę 11 metrų baudinį realizavo Mindaugas Grigalevičius, bet greitais įvarčiais 31 ir 32 minutėmis kėdainiečių atakų lyderis Vitalis Stankevičius persverė rezultatą savo komandos naudai.

Kai antro kėlinio viduryje Mindaugas Daunoravičius padidino "Nevėžio" pranašumą iki dviejų įvarčių, atrodė, kad Kėdainių klubas tikrai nugalės ir praktiškai užsitikrins priešpaskutinę vietą, tačiau viską pakeitė šešios minutės. 73 minutę M.Grigalevičius atgaivino "Šilutės" viltis antru bandymu išnaudojęs 11 metrų baudinį, o vos po poros minučių įmušė trečią savo bei komandos įvartį ir išlygino rezultatą.

Netrukus raudonas korteles gavo Mindaugas Valančius ir Mindaugas Žigutis, o fantastišką pergalę šilutiškiams nulėmė Tomo Vyšniausko įvartis 79 minutę. Permainingame bei rezultatyviame mače "Šilutė" nugalėjo ir sumažinusi atsilikimą nuo "Nevėžio" iki taško išsaugojo galimybę toliau kovoti dėl išlikimo.

Dramatiškai susiklostė sostinės derbis. Svarbioje kovoje dėl trečiosios vietos "Žalgiris" pirmavo, kai "Vėtros" gynėjai suklydo darydami "dirbtinę nuošalę" ir Igoris Morinas iššokęs vienas prieš vartininką tiksliu smūgiu pasiutnė kamuolį į vartų tinklą - jau 6 minutę šeimininkai buvo priekyje rezultatu 1-0.

Po praleisto įvarčio "Vėtra" pradėjo daugiau atakuoti. 18 minutę iš toli pavojingai smūgiavo Dejanas Milošeskis – kamuolys skrieja virš vartų. 28 minutę Robertas Vėževičius stipriu smūgiu siuntė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau puikia proga nepasinaudoja Darvydas Šernas, kuris nepasiekia kamuolio. Dar vienas pavojus prie "Žalgirio" vartų kilo po kampinio 40 minutę, kai suklydus vartininkui, šeimininkus gelbsti gynėjai, kurie išmuša kamuolį už galinės linijos.

Po pertraukos "Vėtros" treneriai stiprino puolimą ir į aikštę išleidžia Šarūną Litviną bei Germaną Lovčevą, tačiau svečiams pavojingų progų prie varžovų vartų ilgą laiką nepavyko sukurti. Be to, "Vėtros" strategui Aleksandrui Tarchanovui teko daryti priverstinį keitimą, nes traumą gavo Algis Jankauskas, kurį pakeitė komandos gretose debiutavęs slovakas Pavolas Barmošas.

Lemiamas "Vėtros" šturmas prasidėjo pačioje rungtynių pabaigoje. 83 minutę iš toli pavojingai smūgiavo prie komandos atakų prisidėjęs Julius Raliukonis ir "Žalgirį" nuo įvarčio gelbsti vartininkas Ernestas Šetkus. Netrukus žalgiriečiai galėjo padidinti persvarą - gynyboje suklydus Andrejui Usačiovui, vienas prieš vartininką išbėgo Virmantas Lemežis, tačiau "Žalgirio" saugas į vartus nepataikė.

Paskutinę pagrindinio laiko minutę G.Lovčevas baudos aikštelėje suklaidino du varžovus ir atliko tikslų perdavimą Š.Litvinui, bet "Vėtros" saugas iš kelių metrų mušė virš vartų. Visgi fortūna "Vėtrai" nusišypsojo jau pridėto laiko metu - po baudos smūgio D.Milošeskis pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, ir aukščiau už varžovą iššokęs Sergejus Kuznecovas galva išlygino rezultatą bei išplėšė lygiąsias. Po šio susitikimo "Vėtra" išsaugojo trečią poziciją "A lygoje" ir trijų taškų pranašumą prieš dvejomis rungtynėmis daugiau sužaidusį "Žalgirį" bei Klaipėdos "Atlantą".

"Vėtros" treneris Aleksandras Tarchanovas teigė, kad lygiosios – teisingas rezultatas: "Nors pagal susikurtas progas galėjome ir laimėti, manau, kad lygiosios – teisingiausia šių rungtynių baigtis. Beveik viso mačo metu mums teko vytis varžovus ir tik paskutinę minutę išlyginome rezultatą. Mūsų žaidėjai dar nėra tvirti psichologiškai, jie nepratę nuolat laimėti ir skinti vieną pergalę po kitos. Vejamės "Ekraną", kiti varžovai taip pat lipa ant kulnų, todėl jaučiama įtampa prieš kiekvieną susitikimą, nes kiekvienos rungtynės dabar yra labai svarbios kovoje dėl prizinių vietų. Ne visi žaidėjai tam yra pasiruošę psichologiškai."

Taikiai baigėsi ir dar vienų turnyrinės lentelės kaimynų "Šiaulių" bei Marijampolės "Sūduvos" susitikimas. Namuose žaidę šiauliečiai pirmavo po Vasilijaus Monakovo įvarčio 56 minutę, tačiau už dešimties minučių įmušęs "Sūduvos" saugas Tomas Miklinevičius atstatė lygų rezultatą.

Pergalės džiaugsmą po ilgos pertraukos vėl patyrė "Vilniaus" klubas. Sostinės ekipa įkvėpta neblogo pasirodymo LFF Taurės pusfinalio mače susitikime su Klaipėdos "Atlantu" išvykoje jau 17 minutę išsiveržė į priekį, kai antrose rungtynėse iš eilės pasižymėjo Vytautas Lukša, bet 25 minutę rezultatą išlygino rezultatyviausias uostamiesčio ekipos žaidėjas Maksimas Morozovas.

Visgi lemiamą žodį tarė buvęs "Atlanto" puolėjas Aivaras Laurišas - puikų įvartį į "Ekrano" vartus trečiadienį įmušęs futbolininkas 64 minutę nuginklavo ir sekmadieninių savo varžovų vartininką Liudviką Valių. Aštuntą poziciją užimančiam "Vilniui" tai buvo pirmasis laimėjimas po septynerių rungtynių pertraukos ir jis leido išsaugoti šansus pakovoti dėl aukštesnių vietų, tuo tarpu "Atlantas" susikomplikavo padėtį kovoje dėl bronzos.

27-ojo turo rungtynių statistika

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas, 1250 žiūrovų
Teisėjas - Paulius Malžinskas
"%c00033" 0 - 1 "%c00030"
40' [0 - 1] Ričardas Beniušis

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, Klimavičius, Banevičius, Skroblas; Gardzijauskas, Savėnas, Tomkevičius (46' Petrauskas), Michalčuks (46' Pogreban); Kavaliauskas, Lukšys

"Kaunas": Malinauskas; Kančelskis, Kunevičius, Bagužis, Radžius; Manchkava, Bartkus, Kvaratskhelia, Pehlič (75' Barevičius); Beniušis (89' Kšanavičius), Klimek (82' Pilibaitis)

Šiaulių miesto stadionas, 800 žiūrovų
Teisėjas - Saulius Atmanavičius
"%c00222" 1 - 1 "%c00125"
56' [1 - 0] Vasiliy Monakov
66' [1 - 1] Tomas Miklinevičius

"Šiauliai": G.Arlauskis; Oriol, Lunskis, Strockis, Milevski; Afanasenka, Atigbiolaye, I.Galyuza, Ščekotilin; Monakov (74' Viktoravičius), Butavičius

"Sūduva": Padimanskas; Mikuckis, Grigas, Gvildys, D.Čigladze; Urbšys (67' Maciulevičius), Jasaitis, Miklinevičius, Mačiulis; Abramenko, Braga (80' Osipovič)

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 600 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00032" 1 - 1 "%c00123"
6' [1 - 0] Igoris Morinas
90' [1 - 1] Sergiy Kuznecov

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, Ngapunu, I.Steško, Krukovski; Lemežis, Vilėniškis, Ostap, Bursuc; Puotkalis (75' Miliškevičius), Morinas

"Vėtra": V.Žutautas; Usačiov, Raliukonis, Žudys, A.Jankauskas (70' Barmoš); Šernas (56' Litvinas), Preikšaitis, Miloševski, Vėževičius; Juška (59' Lovčev), Kuznecov

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 250 žiūrovų
Teisėjas - Antanas Rubys
"%c00124" 1 - 2 "%c00140"
17' [0 - 1] Vytautas Lukša
25' [1 - 1] Maksim Morozov
64' [1 - 2] Aivaras Laurišas

"Atlantas": Valius; Žutautas, Žukauskas, Begič, Lukoševičius; Navikas, Vraneševič, Morozov, Gedgaudas; Žvingilas, Karalius (59' Mirauskas);

"Vilnius": Kijewski; Grudzinskas, Rodnei, Sokolovas; Lukša, Panka, Everton, Paulinho, Muller (69' Radavičius); Laurišas, Wasiu (90' Mrowiec)

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 90 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
"%c00231" 3 - 4 "%c00141"
22' [0 - 1] Mindaugas Grigalevičius (11m.)
31' [1 - 1] Vitalis Stankevičius
32' [2 - 1] Vitalis Stankevičius
58' [3 - 1] Mindaugas Daunoravičius
73' [3 - 2] Mindaugas Grigalevičius
75' [3 - 3] Mindaugas Grigalevičius
79' [3 - 4] Tomas Vyšniauskas

76' Mindaugas Valančius ("Nevėžis"), 78' Mindaugas Žigutis ("Šilutė") pašalinti iš aikštės

"Nevėžis": Strukas; Dobilas (54' Slepakovas), Rimavičius, Valančius, Juknevičius; Činikas, S.Butkus, Bezykornovas, Kestenis; Daunoravičius (84' Adomaitis), V.Stankevičius (64' Venckus)

"Šilutė": Vertelis; Deveika, Nesterenko, Užkuraitis (77' Berdnik), Žigutis; Papečkys, Kižys, Z.Butkus, Vyšniauskas, Gražys (56' Podelis); Grigalevičius (90' Marozas)