"Kaunas" išlieka nepraradęs taškų © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį Lietuvos "A lygoje" sužaistos ketverios IV čempionato turo rungtynės. Trečią laimėjimą iškovojo šalies čempionas "Ekranas", po atkaklios kovos išvykoje palaužusi "Šilutės" pasipriešinimą, antras pergales į savo sąskaitą įsirašė "Šiauliai", gana netikėtai įtikinama persvara nugalėję "Atlantą", ir "Vėtros" klubas, minimalia persvara savo aikštėje palaužęs "Sūduvos" pasiprešinimą, o "Kaunas" permainingose rungtynėse nugalėjo "Vilnių" ir išliko vienintelis nepraradęs taškų.

Nors Šilutėje sezono pradžioje sunkiai įvarčius mušusį "Ekraną" jau 5-ą minutę į priekį prieš šeimininkus išvedė Giedrius Tomkevičius, likus minutei iki pirmojo kėlinio pabaigos į Panevėžio klubo vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo ir rezultatą išlygino "Šilutės" puolėjas Mindaugas Grigalevičius.

Antrajame kėlinyje darbo ėmėsi "Ekrano" kapitonas Mantas Savėnas - praėjusių metų rezultatyviausias "A lygos" žaidėjas 55 minutę išvedė šalies čempionus į priekį, o po trijų minučių dar įmušė 11 metrų baudinį ir užtvirtino savo komandai pergalę bei leido iki vėliau Kaune vykusių rungtynių laikinai pakilti į pirmą vietą.

Nepaisant to, čempionato lyderiu po šio turo vis tiek išliks FBK "Kaunas" - dar nei taško nepraradę kauniečiai namuose rezultatyviose rungtynėse įveikė "Vilniaus" ekipą. Susitikimas klostėsi labai panašiai kaip ir Šilutėje: pirmąjį mačo įvartį 7 minutę įmušė Kęstutis Ivaškevičius, bet prieš pertrauką Tomui Ražanauskui pavyko rezultatą išlyginti.

Visgi dešimtą antro kėlinio minutę Andrius Velička atstatė šeimininkų pranašumą, o jį pakeitęs legionierius iš Lenkijos Arkadiušas Klimekas 76 minutę įmušė trečią įvartį. Svečiai iš sostinės nepasidavė, ir susitikimo paskutinėmis akimirkomis atsilikimą dar sumažino brazilas Rinaldo, bet tai didesnės reikšmės nebeturėjo, nes "Kaunas" iškovojo ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų.

Neabejotina turo staigmena tapo "Šiaulių" ekipos pergalė prieš Klaipėdos "Atlantą" - šiauliečius 35 minutę įmušęs 11 metrų baudinį į priekį išvedė komandos atakų lyderis Ilga Galyuza, antrajam kėliniui įpusėjus rezultatą padvigubino puolėjas Gediminas Butavičius, ir nors mačui artėjant į pabaigą Edvinas Lukoševičius sušvelnino uostamiesčio klubo atsilikimą, paskutinį tašką rungtynėse jau per pridėtinį laiką padėjo trečią įvartį įmušęs Andrius Šidlauskas.

Vilniuje vietos "Vėtra" susitiko su praėjusio sezono priešininke kovoje dėl trečiosios vietos Marijampolės "Sūduva". Rungtynės prasidėjo be žvalgybos ir abi ekipos nuo pirmųjų minučių ėmė atakuoti. Geriau tai sekėsi daryti svečiams, "Sūduvos" futbolininkams, kurie mačo pradžioje perimė iniciatyvą ir nuolat puolė "Vėtros" vartus, tačiau jų atakoms pritrūkdavo aštrumo. Daugiausiai problemų Vilniaus klubo gynėjams kėlė kairėje žaidę Andrius Urbšys ir Davitas Čigladzė.

23-ąją minutę "Sūduvos" baudos aikštelėje kilo sumaištis, tačiau Donato Vencevičiaus smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų. Po kelių minučių pavojus kilo jau prie "Vėtros" vartų, kai jaunasis A.Urbšys įsiveržė į baudos aikštelę tačiau smūgiavo netaikliai.

Vistik pirmasis įvartis krito į "Sūduvos" vartus. 33-ią minutę marijampoliečių baudos aikštelėje kilo sumaištis ir tuo pasinaudojęs "Vėtros" legionierius iš Ukrainos Sergejus Kuznecovas sugebėjo įridenti kamuolį į vartus. Iš karto po to už ginčus su teisėju Audriumi Žuta geltoną kortelę prieš save dar išvydo "Sūduvos" vartininkas Gytis Padimanskas.

Dar po penkių minučių Dejenas Miloševskis pavojingai pekėlė kamuolį į baudos aikštelę tačiau D.Vencevičius ir vėl smūgiavo netaikliai - pirmasis kėlinys taip ir baigėsi "Vėtrai" pirmaujant minimalia persvara 1-0.

Po rungtynių pertraukos "Sūduvos" ekipoje vietoje A.Urbšio aikštėje pasirodė Giedrius Slavickas ir šis keitimas iš karto davė savo "vaisių", nes nuo pat pirmųjų minučių marijampoliečiai užspaudė varžovus jų baudos aikštelėje, bet 55-ąją minutę D.Vencevičius po "Sūduvos" atakos atmušė kamuolį nuo vartų linijos.

Praėjus dar minutei po kampinio Mantas Samusiovas sugebėjo pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau teisėjas skyrė pražangą ir įvarčio neįskaitė. Jau sekančios atakos metu po individualaus reido Giedrius Slavickas puikiai skersavo kamuolį į baudos aikštelę, tačiau Christianui Sagna jo pasiekti nesugebėjo.

65-ąją minutę tas pats Slavickas dar kartą puikiai perdavė kamuolį - šį kartą Mantui Useliui - tačiau pastarojo techniškai smūgiuotas kamuolys nepataikė į vartus. Kėliniui artėjant į pabaigą "Vėtra" po truputi išlygino žaidimą ir po keitimo aikštėje pasirodęs Rolandas Vaineikis turėjo galimybę rezultatą padvigubinti, tačiau įsiveržęs į baudos aikštelę smūgiavo labai netaikliai.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis žaidimą jau kontroliavo "Vėtros" ekipa, neleidusi varžovams atakuoti ir taip išsaugjusi vieno įvarčio persvarą. Vilniečiai nugalėjo ir į savo sąskaitą įsirašę antrą pergalę turnyrinėje lentelėje aplenkė "Sūduvą" bei pakilo į 3 vietą.

"Aikštėje vyko bekompromisinė kova. Žaidimas buvo įdomus ir tikiuosi patiko žiūrovams. Pavojingų momentų sukūrėme ir mes, ir varžovai. Sunkausia buvo antro kėlinio pradžioje, kai atidavėm iniciatyvą varžovams ir stengėmės kontraatakuoti. Ši taktika pasiteisino, vaikinai kovėsi iš paskutinių jėgų ir iškovojo pelnytą pergalę. Džiaugiuosi, kad Sergejus Kuznecovas vėl įmušė. Saugai puikiai jam talkina, o jis išnaudoja progas ir tampa atakų lyderiu", - po pergalės sakė "Vėtros" treneris Edgaras Gessas.

Įdomu tai, kad šiose rungtynėse "Sūduva" praleido pirmą įvartį "A lygoje" šį sezoną, o "Vilniaus" ir "Ekrano" vartininkai taip pat buvo nuginkluoti pirmą kartą, tad jau visoms komandoms teko bent kartą išimti kamuolį iš savo vartų. Paskutiniame turo mače penktadienį Vilniaus "Žalgiris" susitiks su Kėdainių "Nevėžiu" - rungtynių pradžia 17:30. Tuo tarpu sekančio, 6-ojo "A lygos" turo varžybos dėl Lietuvos rinktinės susitikimo su Lenkija vyks jau tik gegužės 7-ąją.

Statistika

Šilutės miesto stadionas, 311 žiūrovų
Teisėjas - Paulius Malžinskas
"%c00141" 1 - 3 Panevėžio "%c00033"
5` [0 - 1] Giedrius Tomkevičius
44` [1 - 1] Mindaugas Grigalevičius (11m.)
55` [1 - 2] Mantas Savėnas
58` [1 - 3] Mantas Savėnas (11m.)

"Šilutė": Kilijonas; Gaurilovas, Judickas (69` Gražys), Juozaitis, Pacevičius; Butkus, Papečkys (78` Marozas), Petrenko, Kižys, Mačiulis; Grigalevičius (67` Podelis)

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Paulauskas, Banevičius, Skroblas; Petrauskas, Kučys (84` Saulėnas), Savėnas, Tomkevičius; Lukšys (46` Kavaliauskas), Varnas (69` Pogreban)

Šiaulių miesto stadionas, 1100 žiūrovų
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00222" 3 - 1 Klaipėdos "%c00124"
36` [1 - 0] Ilja Galyuza
67` [2 - 0] Gediminas Butavičius
86` [2 - 1] Edvinas Lukoševičius
90` [3 - 1] Andrius Šidlauskas

"Šiauliai": Lukovičs; Oriol (75` P.Šidlauskas), Lunskis, Juodeikis, S.Galyuza; Lapeikis, Afanasenka, A.Šidlauskas, Atigbiolaye (66` S.Butkus); I.Galyuza, Butavičius

"Atlantas": Valius; D.Žutautas (46` Žvingilas), Sulejmanovič, Lukoševičius, Ramonas (72` Petreikis); Morozov, Bartkus, Navikas (57` Karalius), Gedgaudas; Laurišas, Trakys

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 800 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
Vilniaus "%c00123" 1 - 0 Marijampolės "%c00125"
33` [1 - 0] Sergej Kuznecov

"Vėtra": V.Žutautas; Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, A.Jankauskas; Preikšaitis, Vencevičius, Milošeski, Božinovski (90` Vėževičius); Dančenko (55` Vaineikis), Kuznecov (88` Blažys)

"Sūduva": Padimanskas; Mikuckis, Gvildys, Samusiovas, D.Čigladze; B.Čigladze, Uselis (90` V.Adomaitis), Urbšys (46` Slavickas), Miklinevičius; Cordeiro, Sagna (60` Braga)

Teisėjas - Audrius Kancleris
Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 1500 žiūrovų
"%c00030" 3 - 2 "%c00140"
7` [1 - 0] Kęstutis Ivaškevičius
43` [1 - 1] Tomas Ražanauskas
55` [2 - 1] Andrius Velička
76` [3 - 1] Arkadiusz Klimek
90` [3 - 2] Rinaldo

"Kaunas": Malinauskas; Zelmikas, Kančelskis, Radžius, Manchkava; Žaliūkas (83` Bagužis), Kvaratskhelia, Ivaškevičius (46` Pilibaitis), Pehlič; Beniušis, Velička (72` Klimek)

"Vilnius": Semež; Mrowiec, Grudzinskas (65` Radavičius), Rodnei, Caio; Lukša, Panka, Everton, Rinaldo, Ražanauskas; Adilson