Kas taps paskutiniais Čempionų lygos dalyviais: antradienio mačų apžvalga

Jau šiandien 21:45 val. įvyks penkios Čempionų lygos paskutinio atrankos etapo atsakomosios rungtynės, po kurių žinosime dar penkias į grupių etapą patekusias ekipas. Eurofootball.lt jums pateikia antradienio mačų apžvalgą.

„Roma“ – „Porto“

Pirmųjų rungtynių rezultatas 1-1

Šioje porojo vienintelėje iš visų šiandienos dvikovų, nė viena komanda po pirmojo turo neįgavo pranašumo. Pirmoje tarpusavio dvikovoje rungtynes galima skirstyti į dvi dalis. Pirmojoje iš jų „Roma“ su „Porto“ žaidė lygų žaidimą, o po Felipe Monteiro įvarčio į savo vartus, Italijos ekipa įsiveržė į priekį. Visgi, 41-ąją minutę gauta Thomaso Vermaeleno raudona kortelė pakeitė šį susitikimą.

Antrąjame kėlinyje „Porto“ atliko net 17 smūgių, o sukeltas spaudimas padėjo jiems uždirbti vienuolikos metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Andre Silva, taip išlygindamas susitikimo rezultatą ir kovą perkeldamas į Romą.

Prieš šias rungtynes daugiau problemų dėl negalinčių padėti žaidėjų turi „Roma“, kuri dėl traumų ir Vermaeleno diskvalifikacijos turės rimtą galvosūkį, kaip sudėlioti savo ekipos gynybą. Visgi, praėjusį savaitgalį Italijos pirmenybių starte prieš „Udinese“ 4-0 iškovota pergalė rodo, kad italai šiuo metu yra geros formos, tad „Porto“ ekipai lengva nebus net ir prieš išretėjusią „Roma“ gynybą.

„Hapoel Beer Sheva“ – „Celtic“

Pirmųjų rungtynių rezultatas 2-5

Pirmąjame šių komandų susitikime, „Celtic“ pagaliau atskleidė savo puolamąjį potencialą. Jei neskaičiuotume pirmų 15 minučių antrąjame kėlinyje, per kurias škotai praleido du įvarčius, jų pasirodymą rungtynėse Glazge būtų galima vadinti nepriekaištingu.

Norėdami patekti į kitą etapą Izraelio čempionai turės ne tik sustabdyti „Celtic“ puolimą, tačiau ir patys įmušti bent 3 įvarčius, o pirmosiose šių komandų tarpusavio rungtynėse demonstruotas žaidimas parodo, jog „Hapoel Beer Sheva“ į kitą etapą patektų tik pademonstavę daug geresnį ir solidesnį pasirodymą. Akivaizdu, jog jei neįvyks stebuklas, „Celtic“ turėtų patekti į Čempionų lygos grupių etapo kovas.

„Legia“ – „Dundalk“

Pirmųjų rungtynių rezultatas 2-0

Nepaisant to, jog šio sezono pradžioje „Legia“ nedemonstruoja geriausios formos ir visko ką jie gali, o Lenkijos čempionate žengia vos 12 vietoje, pirmosiose rungtynėse Airijoje jie padarė pakankamai, kad prieš atsakomąjį mačą jaustusi komfortabiliai. Neleidę varžovams pasižymėti, jie patys pelnė du įvarčius, kurie leidžia tikėtis, kad Lenkijos čempionai pateks į Čempionų lygos grupių etapą.

Airijos ekipa šį sezoną Čempionų lygoje pergalės išvykoje dar neiškovojo, o prieš ambicingus ir motyvuotus varžovus tai padaryti jiems bus dar sunkiau. Panašu, jog „Legia“ po 20 metų pertraukos pagaliau sugrįš į prestižiškiausio Europos turnyro grupių etapo kovas.

„Monaco“ – „Villarreal“

Pirmųjų rungtynių rezultatas 2-1

„Monaco“ ir „Villarreal“ dvikova yra viena iš tų, kurioje abejų ekipų galimybės prieš pirmąją akistatą buvo laikytos apylygėmis. Pirmosiose rungtynėse vaizdas aikštėje patvirtino tokias prognozes, tačiau progas išnaudoti geriau sekėsi „Monaco“ futbolininkams, kurie išvykoje sugebėjo įveikti Ispanijos klubo pasipriešinimą.

Prieš antrąsias rungtynes abi ekipos turi nemažai traumuotų žaidėjų, o „Monaco“ taip pat turės verstis be pirmąjame mače raudoną kortelę užsidirbusio Benjamino Mendy. „Villarreal“ šį sezoną, kol kas, pradėjo nesėkmingai, o atsakomosiose rungtynėse jie stengsis iškovoti pirmąjame pergalę sezone ir prasibrauti į grupių etapo kovas. Lengva ispanams tikrai nebus, o namuose žaisianti „Monaco“ ekipa nusiteikusi po metų pertraukos sugrįžti į pagrindines Čempionų lygos kovas.

„Plzen“ – „Ludogorets“

Pirmųjų rungtynių rezultatas 0-2

Čekijos čempionai sezono pradžioje neatrodo esantys pakankamai geros formos, kokios reikia norint patekti į Čempionų lygos grupių etapą. Trečiąjame atrankos etape čekai buvo per plauką nuo iškritimo iš Čempionų lygos ir tik likus penkioms minutėms iki antrosios dvikovos pabaigos pelnė savo vienintelį įvartį, kuris jiems padėjo dėl išvykos įvarčio taisyklės palaužti „Qarabag“ ekipą, o pirmose rungtynėse su „Ludogorets“ jie patyrė skaudžią nesėkmę 0-2. Prastą „Plzen“ formą parodo ir tai, kad Čekijoje jie per paskutinius tris turus iškovojo vos vieną pergalę.

„Ludogorets“ pirmąjame mače namuose atrodė daug užtikrinčiau ir dabar jiems beliko užbaigti darbą varžovų tvirtovėje. Jei bulgarams pavyktų pasižymėti, varžovams reikėtų mušti net keturis įvarčius, o su dabartine forma vargu ar „Plzen“ yra pajėgūs tai padaryti. Šio sezono Čempionų lygoje „Ludogorets“ dar nepaliko mačo be dviejų pelnytų įvarčių, tad išlaikę šį stabilumą, jie turėtų be didesnių problemų patekti į grupių etapo kovas.