Kas Euro 2020 F grupėje užims pirmą vietą? © JumpStory nuotr.

Europos futbolo čempionatas prasidėjo ir visos grupės sužaidė pirmas rungtynes. Be jokių abejonių itin daug dėmesio yra skiriama F grupei, kurioje žaidžia net 3 komandos, kurios yra tarp penkių favoričių laimėti visą čempionatą. Prancūzija, Vokietija ir Portugalija yra tos rinktinės, kurios surinkusios puikias sudėtis – Prancūzija šiuo metu yra pasaulio čempionė, Portugalija stengsis apginti Europos čempionato nugalėtojų vardą, o Vokietija visada yra viena iš pagrindinių favoričių laimėti tokio lygio turnyrus.

Prieš pirmas grupės rungtynes čia buvo daugiau klausimų, tačiau dabar jau lengviau galima dėlioti šansus, kuriuos turi šios grupės rinktinės laimėti pirmą vietą grupę. Be jokių abejonių Vengrijos niekas nemato pirmoje vietoje ir pagal tai, kokį dėmesį gauna lažybos internetu – Vengrija turėtų likti paskutinėje vietoje ir skirtingos galimybės dalinamos pagrindinėmis šios grupės favoritėms. Net ir pagal bukmekerių duodamas šansus, Vengrija visiškai nėra matoma kaip rinktinė, kuri gali kažką šioje itin sudėtingoje grupėje kažką padaryti. 

Po pirmų rungtynių galima pasakyti tai, kad Vokietijai užimti pirmą vietą grupėje galimybių beveik nebeliko, kadangi nuo jų viskas jau nebepriklauso. Prancūzija laimėjusi tarpusavio rungtynes dabar yra situacijos šeimininkai. Portugalija nors ir sunkiai žaidė prieš Vengrijos komandą, galutinis rezultatas 3-0 ir tai davė didelį žingsnį į priekį, kadangi didelė tikimybė, jog šioje grupėje įvarčių santykis bus labai svarbus. Žinoma, Portugalijos pergalė prieš Vengriją dar nieko negarantuoja, kadangi dabar laukia dvi svarbiausios rungtynės prieš Prancūziją ir Vokietiją.

Antrame rate Prancūzija žais su Vengrija ir pergalės atveju jie jau turėtų 6 taškus, kas jau garantuotų antrą vietą grupėje, tuo tarpu Vokietija antras rungtynes žais su Portugalija. Jeigu Portugalija pasiektų pergalę – Prancūzija ir Portugalija paskutiniame ture spręs, kas grupėje užims pirmą vietą, kadangi abi turėtų po 6 taškus ir šiuo atveju labai svarbus bus įvarčių santykis, nes lygiųjų atvejų į tai ir būtų kreipiamas dėmesys. Jeigu Vokietija laimės prieš Portugaliją ir Vengriją, tuomet irgi turės 6 taškus, tačiau Prancūzijai užtektų lygiųjų prieš Portugalus ir pergalės prieš Vengriją ir tai jiems garantuotų pirmą vietą.

Žinoma, nereikia pamiršti, kad bent vienos lygiosios su Vengrijos komanda šioje grupėje vėl gali viską pakeisti. Portugalija jau tris taškus pasiėmė, jeigu Prancūzijai lygiosios dar nebūtų labai blogai, tai Vokietijos rinktinei tai gali kainuoti galimybę patekti į kitą etapą. Tuo tarpu toliau kalbant apie pirmą grupę, čia didelė tikimybė, kad viskas spręsis paskutiniame rate, kai žais Prancūzija ir Portugalijos rinktinės. Net jeigu Portugalija pralaimėtų prieš Vokietiją, tačiau sugebėtų laimėti prieš Prancūziją, grupėje būtų labai didelė sumaištis, po kurios visos trys komandos turėtų galimybę užimti pirmą vietą.

Pagal „Euro 2020” sudarytą tvarkaraštį matome, kad birželio 23 dieną matysime lemiamas šios grupės rungtynes – iki to laiko nei viena komanda neturi galimybės užsitikrinti vietos pirmoje grupėje. Jeigu reikėtų pasirinkti vieną komandą, kuri užims pirmą vietą F grupėje, tai būtų Prancūzijos rinktinė. Jos šansai labai geri – reikia laimėti prieš Vengriją ir net lygiosios prieš Portugaliją gali garantuoti pirmą vietą. O prisimenant 2016 finalą, kur Prancūzija pralaimėjo prieš Portugaliją, galbūt, šį kartą prancūzai norės ir pasieks revanšą.

Straipsnio įvertinimas: 1 1
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos