Joaquinas – Ispanijos futbolo legenda, po 17 metų pakartojusi triumfą „Copa del Rey“ © JumpStory nuotr.

Joaquinas, neabejotinai, yra Ispanijos futbolo legenda. 

Vakar 40-metis gražiai vainikavo savo karjerą triumfuodamas „Copa del Rey“ finale su „Real Betis“ klubu po 11 m baudinių serijos prieš „Valencia“ futbolininkus. 

„Real Betis“ akademijos auklėtinis su klubu buvo ir paskutinį kartą, kai komandai pavyko triumfuoti „Copa del Rey“ – 2005 metais. Tuomet „žalieji“ finale įveikė „Osasuna“ futbolininkus. 

Šiuo metu „Real Betis“, kaip klubas, išgyvena savo auksinius laikus. Surinkta brandi sudėtis su labai patyrusiais žaidėjais – Nabilu Fekiru, Marcasu Bartra, Hectoru Bellerinu, Claudio Bravo, Williamu Carvalho, Sergio Canalesu, Guido Rodriguezu, Juanmi, Joaquinu. 

O šiuos visus vyrus į priekį veda vienas labai patyręs strategas Manuelis Pellegrini, kurio praeities darbai kalba patys už save. 68-erių strategas ne veltui yra treniravęs tokius klubus, kaip „Real“, „Man City“ ir pasiekęs gerų rezultatų su tokiom vidutiniokem, kaip „Villarreal“, „Malaga“. 

Kalbant apie Joaquiną, jis po 17 metų dar kartą triumfavo su „Betis“ Karaliaus taurėje. 

ĮDOMU. Joaquinas vakar tapo pirmuoju žaidėju, kuris žaidė „Copa del Rey“ finale būdamas virš 40. Ispanas taip pat tavo vieninteliu žaidėju, iškovojosiu du titulus su „Betis“. 

Per savo karjerą ispanas yra žaidęs toje pačioje „Valencia“ komandoje, atstovavęs ir „Malaga“, „Fiorentina“ klubus. Tačiau mieliausias jam klubas yra „Betis“, kurio akademiją puolėjas baigė 1999 metais. 

Ispanijos rinktinę Joaquinas yra atstovavęs 51 kartą ir įmušęs 4 įvarčius. 

Net ir vakar į aikštę išėjęs 40-metis atrodė, kaip jaunuolis, kuris lengvai gali išprovokuoti pražangą ar „apeiti“ vieną, kitą varžovų gynėją. 

11 m baudinių serijoje Joaquinas savo darbą padarė – baudinį realizavo, o veterano nenuvylė ir komandos draugai.

ĮDOMU. Paskutinį kartą, kai „Real Betis“ triumfavo „Copa del Rey“ finale, 5-erių Juanas Miranda keliavo į Madridą pasižiūrėti finalo. Finalo, kuriame su „Betis“ triumfavo 23-ejų Joaquinas. Vakar 22-ejų J. Miranda įmušę lemiamą 11 m baudinį, kad 40-metis Joaquinas galėtų kelti „Copa del Rey“ trofėjų vėl į viršų. 

„Žalieji“ triumfavo ir ne veltui – komanda to nusipelnė, jau kelis sezonus buvo rinkta solidi sudėtis, komanda „La Liga“ pirmenybėse varžėsi su visais ir dabar skina sunkaus darbo vaisius. 

„Real Betis“, galima drąsiai teigti, šiuo metu yra Ispanijos klubų elite. 

Galiausiai, grįžtant prie Joaquino, jis turėtų būti pavyzdys visiems. 40-metis išsilaikęs tokiame lygyje turėtų būti pavyzdys visiems.  

Joaquino kontraktas su „Betis“ vasarą baigiasi ir ispanas greičiausiai baigs karjerą. Tačiau kokia karjera tai buvo ir kaip jis ją užbaigė – to gali pavydėti kiekvienas futbolininkas. 

    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...