J.Manzorro: "Į fizinės atletikos salę pirmą kartą užsukau tik prieš kelis metus"

Paskutines A lygos rungtynes su Marijampolės „Sūduva“ praleidęs žalgirietis Jeremy Manzorro pastarąsias kelias savaites praleido sportuodamas individualiai ir stiprindamas problemų keliančias raumenų grupes. Trečiadienį 26 metų futbolininkas apsilankė Vilniaus Karoliniškių poliklinikoje, kur jam buvo atlikti testai.

Keliolika minučių apšilimui minant stacionarų dviratį ir kelios minutės maksimaliu krūviu darbuojantis specialioje „Biodex“ kėdėje tapo nemenku išbandymu profesionaliam futbolininkui. Antrą kartą per savo karjerą tokio tipo pratimus atlikęs J.Manzorro tikino, kad tai testai nėra lengvi, tačiau labai svarbūs, galintys parodyti tikrąją raumenų būklę, stipriąsias ir silpnąsias puses. „Dirbau iš visų jėgų, tad tikiuosi, kad dabar matysime tikrą vaizdą ir gydytojai galės nuspręsti, kurias raumenų grupes man reikia stiprinti, ką reikia taisyti. Turiu pripažinti, kad aš niekada nemėgau specialių fizinių pratimų. Man paprasčiausiai patinka žaisti futbolą, nuo mažų dienų daug laiko praleisdavau futbolo aikštėje, bet į fizinės atletikos salę pirmą kartą užsukau tik prieš kelis metus. „Žalgiryje“ visi futbolininkai sportuoja ne tik treniruotėse, bet ir sporto klubuose, tad šiais metais ir aš reguliariai lankau papildomus užsiėmimus. Nors dabar jaučiuosi gerokai sustiprėjęs, bet sezono pradžioje niekaip nepavyko atsikratyti tam tikro diskomfortą užpakalinėje šlaunies dalyje. Bandžiau žaisti nekreipdamas dėmesio į raumenų skausmą, tačiau galiausiai nusprendėme, kad reikia išsiaiškinti problemų priežastis ir jas pašalinti“, – teigė šį sezoną A lygoje dvi rungtynes sužaidęs J.Manzorro.
 
„Žalgirio“ futbolininko atliekamus pratimus įdėmiai sekęs Karoliniškių poliklinikos Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjas Tomas Sinevičius teigė, kad izokinetinė sistema „Biodex 4“ yra skirta įvertinti raumenų jėgą, ištvermę, raumenų grupių tarpusavio sąveiką. „Šio prietaiso pagalba nustatome, kaip greitai raumenys susitraukia, kokią jėgą išvysto. Jis labai svarbus siekiant palaikyti optimalią fizinę formą, be to, šis tyrimas pasitarnauja ir kaip traumų prevencijos įrankis“, – pastebėjo T.Sinevičius.
 
„Biodex 4“ testai žalgiriečiams pirmą kartą buvo atlikti dar pernai. Šiais metais visi „Žalgirio“ futbolininkai dar kartą pasitikrino savo raumenų būseną Karoliniškių poliklinikoje. Pasak T.Sinevičiaus, kol kas tyrimų rezultatai dar nėra išsamūs, nes duomenys dar tik kaupiami. „Bet vienas teigiamas faktorius yra labai ryškus – tai išaugusi pačių futbolininkų motyvacija keisti savo požiūrį į treniruotes, papildomą darbą sporto klube. Jie mato testų rezultatus, sužino, kurios šlaunų raumenų grupės yra stipresnės ar silpnesnės, gauna tikslius nurodymus, ką ir kaip reikia gerinti. Tokiu būdu atsiranda tikimybė, kad kryptingai dirbant ateityje pavyks išvengti nereikalingų raumenų traumų“, – teigė Karoliniškių poliklinikos Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjas.
 
J.Manzorro po tyrimų tikino, kad jaučiasi vis geriau ir nekantriai laukia medikų leidimo prisijungti prie komandos ir dalyvauti bendrose treniruotėse. „Kartu su kineziterapeutais daug dėmesio skiriu specialioms raumenų treniruotėms, didiname bėgimo krūvius, galiu tik pasidžiaugti, kad skausmo nebejaučiu. Tikiuosi, kad į aikštę grįšiu gerokai stipresnis ir dar geriau pasiruošęs“, – vylėsi žalgirietis.
 
Pasak T.Sinevičiaus, J.Manzorro tyrimų rezultatai yra pakankamai geri. „Kaip ir pas kiekvieną profesionalų sportininką, futbolininką, pas jį taip pat fiksuojamas tam tikras raumenų disbalansas. Vis dėlto, idealaus balanso pavyzdžių faktiškai nebūna. Todėl mes stengiamės identifikuoti jo silpnąsias vietas ir paaiškinti, ką jam reikėtų daryti, kad tos silpnybės būtų panaikintos, arba bent jau sušvelnintos, kad ateityje būtų išvengta traumų. Beje, tokie tyrimai svarbūs ne tik profesionaliems futbolininkams, bet ir visiems sportuojantiems žmonėms. Paprastai kalbant, „Biodex 4“ suteikia galimybę kiekvienam žmogui objektyviai įvertinti savo būklę. Kasmet sulaukiame vis daugiau norinčių išmėginti šiuos tyrimus. Po jų mes galime sudėlioti žmogui atitinkamą treniruočių programą – tiek laiko, tiek ir pratimų atžvilgiu. Viskas daroma tam, kad norintis sportuoti asmuo saugiau grįžtų į aktyvų gyvenimą po traumų, arba tiesiog saugiai sportuotų. Tereikia kreiptis į Karoliniškių poliklinikos registratūrą ir iš ten būsite nukreiptas į Fizinės reabilitacijos skyrių. Tyrimas trunka 30-40 minučių, reikalauja tam tikrų fizinių pastangų, bet yra saugus, o rezultatai būna matomi iš karto“, – konstatavo T.Sinevičius.
 
Artimiausias rungtynes FK „Žalgiris“ žais jau šį penktadienį. Kovo 30 d. A lygos 5 ture žalgiriečiai „Sportima“ arenoje susitiks su „Jonavos“ futbolininkais. Rungtynių pradžia – 19.30 val.